Acoustic Bass?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Acoustic Bass?

Post by The Mask AE » 02 Jul 2008, 14:56

Ljudi sta mislite o akusticnim bass gitarama?

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by jolana » 02 Jul 2008, 15:05

uvek su me privlacile , a ***** ti zivot, do sad nisam ni u ruci drzo!
mnogo bi voleo da probam, izgleda ko chokolada mmmmmmmmmm

User avatar
Josip
Posts: 103
Joined: 11 Feb 2008, 01:03
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by Josip » 02 Jul 2008, 16:48

Pa sve u svemu liga za sebe; lep akustican zvuk, mogucnost vezbe bez pojacala (ovo je jako stura izjava),...

Zanimljiva stvar - Stagg akusticni bassovi su u istom rangu kao i Fenderovi - a razlika je 30.000,00 rsd!
Mozda je manje kvalitetno drvo na Staggu, ali stvarno zvuci odlicno!

User avatar
Fat Old Sun
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2008, 13:26
Location: Beograd

Re: Acoustic Bass?

Post by Fat Old Sun » 23 Jul 2008, 17:40

Voleo bih da imam jedan.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by sirac-šunka » 15 Sep 2008, 12:36

Nesto se bas razmisljam... ma zivot bi bio mnogo jednostavniji uz akustican bas... cesce bi se hvatao za gitaru, ne bih morao da jurim kablove, podesavam play control na kompu za svaki odsvirani ton, lakse bi mi padalo skidanje pesama kad se mora zbog benda... eeeehh.... :grummel_2:


Nego, je l' probao neko ovaj model:
Image
Image
Oscar Schmidt OB100, cena 255 evra.

Evo i specifikacija:
Features:
# Acoustic/Electric bass
# Concert cutaway body
# 2 band active EQ
# Full scale mahogany neck
# Select Spruce Top

Back and Sides: Basswood (Solid Colors) Elm (Natural)
Includes FREE Oscar Schmidt gigbag
Fingerboard: Rosewood
Frets: 22
Hardware: Chrome
Inlays: Black Dots
Machine Heads: Open Gear
Neck Material: Maple
Top Wood: Select Spruce Top

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by The Mask AE » 15 Sep 2008, 13:27

Sirac greshish... Evo zasto:
1. kada sviras abass u potpunoj tisini mozda nesto i cujes, ali recimo sa ukljucenim televizorom neces cuti pola;
2. nakon sto si to shvatio ukljucices je u pojacalo jel da, ali joj mu se onda gubi svrha jer ako plagujes mozes i elektriku da koristis;
3. ta gitara shmith ili kako vec je popularna u Nemackoj ali samo na internetu. Ne kupuje je mnogo ljudi, a reklama funkcionise po principu: kupite nase $ranj3;
4. taj bassic ima veoma malu zapreminu tela (zapremina tela ipak nije dovoljna-na-na-na 8) );
5. jesi li cuo kada kako zvuci abass? ako ne idi na http://www.youtube.com/watch?v=YRZeKV8aNoY i cuces kako 3 puta skuplji bass (victor bailey acoustic signature) zvuci grozno i nepotpuno (ako mogu da dodam svoje subjektivno misljenje ni elektrike mi se ne svidjaju);
6. na slap, tap i ostale kozmetike zaboravi, jer ili ih nema ili se ne cuju;
7. za te pare bolje kupi neki ozbiljan komad opreme preko negde.

Nadam se da sam pomogao (i da nisam odmogao). Pozdrav.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by malisha » 15 Sep 2008, 18:11

Igrom slucaja, probao sam bash taj bas i svideo mi se bash zato sto je imao malo telo i realno, jako je lep... Ali je zaista bio previshe tih. Ukljucen, imao je solidan ton, ali sam razmislio malo bolje i odlucio da ga ne kupim. Zaputio sam se dalje ka prodavnicama, u Mitrosu sam probao dva Fendera, od kojih me je odusevio jedan crni(50000), i imao je divan ton, bio je onako glasan , za vezbu dovoljno, mada ne verujem da bi se cuo uz akustaru... Ali ton mu je bio predivan. Drugi Fender (40ak i nesto hiljada) je bio prilicno dobar, imao je veliko telo, ali mi se ton nije svideo toliko koliko kod ovog prvog. U Music Media Centru sam probao Ariu AMB50 (30000) koja je bila onako prosecna... Tu sam probao i Greg Bennett bas(40000 otprilike), koji je zvucao lepo bash kao i onaj Fender u Mitrosu. Probao sam josh dva u Mega music-u , Jedan Da Capo (30000), a drugog se ne secam. Takodje moram primetiti da ih momci iz prodavnice drze na stalku koji je premali za njih, tako da se grebu nazad non-stop. Malo neodgovorno. Ovaj od 20000 je bio onako, dok je drugi od 30000 zvucao prilicno ok. Ima malo krupnije telo, tako da je to verovatno zbog toga (ali je ruzan)... U Maricu sam probao opet Da Capo koji je cini mi se isti kao i ovaj u Mega Musicu, i nije bio losh (mada nije ni bio preterano dobar), estetski bash deluje obicno, a ukljucen u pojachalo ima fin ton, ali fidbekuje k'o necastivi :). Dalje na mom pohodu otisao sam u Music trade, gde se nalazi jedan ogromni Dean. jako je ruzan, ali ima prilicno dobar zvuk. Kosta nesto manje od 40000.

Ovo su pomenuti basevi:
Greg Bennett:
Image
Da Capo Acoustic Bass Guitar:
Image
Dean performer bass:
Image
Fender BG-29:
Image
Aria AMB 50:
Image
Fender BG32:
Image

Licno, meni su akusticne bas gitare do jaja. Obozavam njihov zvuk, ali realno, . nece se dovoljno jekao cuti uz akusticnu gitaru. Najidealnije je imati i neko pojacalce na baterije, ali to bi realno vec bila prevelika kupovina. Za 20000 ne mozes da kupish dobru akusticnu bas gitaru. Na kraju ces uvek da se ustekas da bi se cuo. Za vezbu mogu da prodju... Takodje na njima ne mopzes da slepujesh ko covek, posto ti za dobar "fingerstyle" ton trebaju malo dignute zice. Licno, planiram da kupim jedan (jednog dana), koji planiram da koristim ozvucenog. Neki anplagd ili tako nesto. Imaju svoj zvuk i to je super, tako ako kupujes zbog zvuka onda samo navali, ali samo za ozvucenu svirku, posto se neces cuti dovoljno glasno na suvo.

Ps. Gde kupujesh tog Oscar Schmidt-a? Jel u TON-u?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Acoustic Bass?

Post by Tiki the Boyler » 15 Sep 2008, 20:51

Budući da je Oscar Schmidt podfirma Washburna - ima ga u Artistu!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by sirac-šunka » 15 Sep 2008, 21:08

@ Malisha: Lepo sto si aplodovao slicke i hvala! :)

Inace, za Oscar-a sam cuo da ima u Artistu (Tiki vec napisa) i da bi trebalo da je ta cena, sudeci po casopisima i reklamama. Primetio sam ga posto, kako rece, stvarno super izgleda, a nekako mi se i cinilo da vredi te pare.
Nisam planirao da pazarim, bar ne u skorije vreme, nego skoro mi bio drug, basista, on je bash zadovoljan svojim akusticnim Tenson-om, pa sam i ja poceo da se lagano lozim na a-bass iz gore pomenutih razloga.

Izgleda da je bash stvarno veliki problem jacina zvuka gitare. Rece mi i ovaj drug da je problem cuti se pored akusticne gitare, a njegov bass je jos i nekako ogroman, dugacak vrat, velika rezonatorska kutija... Kaze njemu jos i nekako polazi za rukom, ali sa nekim manjim basom...
Inace je kostao 300 evra. Ni ja ne bih nikad dao vise za ovakav bas. To mi treba vise za neku picnic varijantu, sviranje i kad inace ne bih svirao, za zebanciju...

Sto se slepanja i tapingovanja tice, pa to me stvarno ne zanima na akustici.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by malisha » 15 Sep 2008, 22:10

@Tiki hvala! Bas me je zanimalo gde se prodaje posto sam nasao jedan polovni u jednoj radnji za 18000 (235e)...

@Sirac
To mi treba vise za neku picnic varijantu, sviranje i kad inace ne bih svirao, za zebanciju...
U tom slucaju samo napred... Ma akusticni su bre do jaja zajebancija, samo je zajebano ako nameravash da se preterano jako cujes...
Kao sto rekoh, ja sanjam o nekom unplugged varijanti, a dok ne rodim pare za tako neshto, posluzice i uskoro defrett-ovana kopija Precisiona... :)

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Acoustic Bass?

Post by laza » 15 Sep 2008, 23:17

Jack & Danny Brothers ima nekoliko simpatičnih modela akustičnog basa. Evo ih ovde:
http://www.jandd-guitars.com/abg-1.htm

Zanimljiva stvar je da prva tura J&D robe stiže u dogledno vreme u svima nam poznatu domaću firmu na S (u Novom Sadu Katolička porta, u Beogradu ulica Kralja Milutina :roll: ), s tim što, kako su mi rekli, u toj prvoj turi neće biti nijednog akustičnog basa. Ali ako bi nas se našlo još zainteresovanih (ja sam jedan), možda bismo mogli da se organizujemo kao pressure group, da zapitkujemo, da bogoradimo...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by sirac-šunka » 15 Sep 2008, 23:40

Fine ove gitarice. Je l se znaju neke cene, cenovni rang barem?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Acoustic Bass?

Post by Tiki the Boyler » 16 Sep 2008, 00:02

Na svirku "na suvo" zaboravite! :|

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by sirac-šunka » 16 Sep 2008, 00:08

Pa ja i electric bass uglavnom sviram (vezbam) na suvo, pa kontam ovako bi se bar nesto malo cuo :mrgreen:

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Acoustic Bass?

Post by malisha » 16 Sep 2008, 00:51

Tiki the Boyler wrote:Na svirku "na suvo" zaboravite! :|
Pa ja kada i kazem anplagd, ne mislim bukvalno anplagd! To se samo tako kaze... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest