Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Josip
Posts: 103
Joined: 11 Feb 2008, 01:03
Location: Novi Sad
Contact:

Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Post by Josip » 17 Sep 2008, 19:47

Zelim da se pohvalim da sam kupio T21 SA PBDDI!
Image
Posle vikenda postavljam review, dok ga probam preko pojacala, mixera, varijanti sa snimanjem itd!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Post by Tiki the Boyler » 17 Sep 2008, 20:00

Čestitke!

Baci utiske...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Post by sirac-šunka » 17 Sep 2008, 21:42

Kako dodjavola uspete da nabasate na neku takvu spravu kao sto je Tech21 :shock: :?:
Ja to nikada nisam ni vedeo po prodavnicama a ni uzivo... :(
Ocu i ja.... :cry:

Ah da... :mrgreen:

Cestitam na pedali godinama neka te sluzi, a onda da je prodas za tri put vece pare no sto si je pazario!!!!

User avatar
Josip
Posts: 103
Joined: 11 Feb 2008, 01:03
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Post by Josip » 18 Sep 2008, 15:18

Ajmo lagano prve utiske:
Prvo nabavka i availability - ja sam ga kupio od basiste benda "Lost Propelleros", "Mar'n'b" i session basiste "Piano Cardinals" , Mr. Stevica.
(Ko oce njegovu bass gitaru Yamaha BB405, ima u oglasima na MF - moja preporuka).
Platio sam ga 2ooE, ali je kao nov, nema ni ogrebotinu. Trenutno u Novom Sadu T21 BDDI posedujemo ja i Lee Man, s' tim da Limeni ima jednokanalni. Touche.
Niko od prodavnica ga ne uvozi, cini mi se da je najblizi Thomann (cena 270e + PTT). Probajte (ko ima uslova) i ebay.de

Testirao sam ga na sledecoj opremi (Peavey Millenium BXP 5) Marshall 5503 Combo (1x12"), Cajavec (150w head + 1x15" box) i Fender Rumble 100 (15" + tweeter). Na Marshallu daje prelep zvuk, pravi SWR/Marshall vintage zvuk, DRIVE opcija je realno najbolja simulacija lampe na koju sam naishao. Cajavec je inace poznat kao jako glasan i "boomy" zvuk (puno basa, jbg, petnaj'ska), i lepo boji generalan utisak - uglavnom skontate koliko je mocan BLEND potenciometar.
Tek je Fender Rumble 100 poceo da zvuci kako treba - neverovatan growl, za cirka 2 sekunde moze da se napravi Rickenbacker zvuk, a tweeter na pojacalu pokazuje koliko dobro radi PRESENCE opcija na spravi.

DRIVE - simulacija lampe, neverovatni zvukovi mogu izaci koristeci ovaj pot. Pazite samo da odvalite previshe, mada ima ljudi koji ma se svidja pravi lampaski overdrive :)
BASS - jelda, jasno
TREBLE - ...
PRESENCE - viskivisoki kako ja volim da kazem
BLEND - ovo sluzi za kolicinu bojenja signala, dozirajte kolicinu "lampe" koja boji zvuk
LEVEL - jasno. 1/2 je sasvim dovoljno za zdrav signal
Dugme "PHANTOM" - vuce struju iz mixera, tako da moze da se svira bez baterije/adaptera
Dugme "XLR Pad" - moguce je spustiti level ukoliko imate "hot" output
Dugme "1/4" boost" - Boost na jack izlaz
Jedan jack input, jack i XLR output, 9v DCin, 3 kanala.
* I najmanje pomeranje potenciometara menja zvuk - neverovatan response.
** Osim dela za memorisanje kanala, sve ostalo je 100% analogno.

Veceras sviram direkt u mixer (to je najmocnije oruzje ove sprave) preko XLR izlaza, kroz Electro Voice ZX4 kutije, Yamaha mixer (neznam model, onaj shto ima jako dobar kompresor na sebi - ko zna, shvatice :D) pa cu se javiti sa updateom!

User avatar
Josip
Posts: 103
Joined: 11 Feb 2008, 01:03
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tech21 SansAmp Programable Bass Driver

Post by Josip » 19 Sep 2008, 13:57

SInoc je imao vatreno krstenje na pravom poslu - i tad se vidi kakav je zmaj.
Zvuk je jako cist, definisan, i moze se kontrolisati. Cak i overdrive dobro radi, nema brujanja; jednostavno predivno.

Skinuo sam sa neta owners manual poshto sam ga pazario polovnog i OM nije doshao uz njega. Kratak manual od 5 stranica (a i shta ce vishe, kad je sve jednostavno) i na kraju ima gomilu preseta (Fat Tube, King's X, Solo, Chapman...) i ja sam izabrao svoja tri: SVT, Bassman i Slap. Prebacivanje sa kanala na kanal radi bez problema, "ispucavanja" i slicnih nuspojava.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest