korg x5d

Moderator: Reverse

Post Reply
rigor
Posts: 2
Joined: 03 Mar 2011, 22:15

korg x5d

Post by rigor » 03 Mar 2011, 22:23

Pozdrav svima
Razmišljam da kupim Korg x5d, da li je neko svirao ovu klavijaturu i najviše me interesuje da li kada ubacujem boje mogu da stavljam boju po boju ili mora čitav set da se ubacuje...

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: korg x5d

Post by vawlada » 07 Mar 2011, 12:17

Raspravljano je o ovoj klavijaturi stotinama puta... Sve zavisi za sta ti treba, ali mislim da za te pare kako god okrenes ne mozes da nadjes bolje ...
To za setove ne znam, verovatno je moguce odvojiti samo programe, tj osnovne boje pa ubacivati, ali ne i kombinacije istih (layer-e, splitove...) ... al kazem, ne znam, to ti mora reci neko ko je ima ...
Ja licno planiram da je kupim u skorije vreme, cim se skupe neke male parice...
Samo pazi kad kupujes, isproveravaj svako dugme, svaku sitnicu, znaju da budu dosta rabljene i izlizane... Ja licno nisam nasao jednu postenu u zadnjih par meseci, a nudili su mi svasta. Procitaj pre kupovine malo user manual, pa kad je probas, prodji kroz menije i tak to ... Cisto da budes siguran.

rigor
Posts: 2
Joined: 03 Mar 2011, 22:15

Re: korg x5d

Post by rigor » 09 Mar 2011, 14:09

Hvala puno na informacijama.

Sviram pop-rock, domaći i strani i imam Korg M1, pa hoću da kupim nešto lakše za svirke.
U međuvremenu sam naletio na Korg X3, pa sam sad u dilemi. Koliko znam X3 je kvalitetniji bar što se hardvera tiče, na X5D se svi žale da je "plastikaner" i da mu se dirke i dugmići lako kvare...E sad znam da oba imaju AI2 sintezu, mada se suštinski ne razumijem u potpunosti...

Pozdrav

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: korg x5d

Post by vawlada » 09 Mar 2011, 22:29

Stvarno ne znam nista za X3, nikad se nisam sretao sa njim ... X5d jeste verovatno malo "kvarljiviji" ... ali ako ga pazis, nece mu nista biti ... par mojih drugara aktivno svira na njima godinama ...

mrkic
Posts: 13
Joined: 04 Feb 2010, 01:19

Re: korg x5d

Post by mrkic » 10 May 2011, 00:20

Kod Korga X5D mogu da se ubacuju boje pojedinacno, ne moraju zajedno sve. Jedino sto boje iz Combi banke vuku boje oz Prog banke pa tu mora da se vodi racuna kod prebacivanja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest