Električni klavir - POMOC

Moderator: Reverse

Post Reply
CortoMaltese
Posts: 2
Joined: 19 Jan 2012, 00:12

Električni klavir - POMOC

Post by CortoMaltese » 19 Jan 2012, 19:54

Verujem da je bilo reči oko ove teme ali opet, hteo bih vaše mišljenje.
Sviraa sam godinama na raznim klavijaturama, uglavnom aranzerima, i sad odkako sam prestao poželeo sam da
uzmem sebi električni klavir, da bude što realističniji osećaj i zvuk klavira, naravno u sklopu mog budžeta koji je oko 1000eura.
Malo sam gledao po internetu obilazio malo radnje i evo na šta je spao izbor:
1. Yamaha CLP 320 (ovo mi nije jasno da li je naprimer clp320 isto što i clp320m jer je razlika u ceni 10000 dinara u music centru)
2. Kawai KDP 80
3. Casio celviano ap-420
4. Kurzweil MP10SR

Klavir bi mi služio za kućnu upotrebu, što se kaže za moju dušu i naravno porodicu :)
Bilo kakvi komentari i iskustva su dobrodošla.
HVALA i pozdrav.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Električni klavir - POMOC

Post by Reverse » 20 Jan 2012, 03:20

M znaci da je sa mahagoni finisom, kao sto C oznacava cherry, itd. Znaci osim finisa, nikakva razlika.
U tom cenovnom rangu ti je sve to donekle isto. Najbolje ti je da odes i probas koje ti dirke najvise odgovaraju. U semplovima i nema neke razlike.
Ovaj Casio nisam probao, ali njihove jeftinije serije koje sam probao su losije od npr Yamahe.

CortoMaltese
Posts: 2
Joined: 19 Jan 2012, 00:12

Re: Električni klavir - POMOC

Post by CortoMaltese » 20 Jan 2012, 10:29

Hvala na odgovoru,
meni je najvaznije da ima sto realisticnije dirke i dodir, i zvuk klavira, ostali zvukovi manje vise posto imam midi klavijaturu.
Ja se lično najviše dvoumim izmedju yamahe i kawaija, mada videću kada budem seo za njih da ih isprobam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest