Nova klavijatura Casio Px-130

Moderator: Reverse

Post Reply
Vajsmilan
Posts: 1
Joined: 17 May 2011, 13:06

Nova klavijatura Casio Px-130

Post by Vajsmilan » 17 May 2011, 13:48

Idem u srednju muzicku skolu mokranjac 3. godina, i od pre skoro 2 godine sviram u bendu. Za te potrebe sam kupio polovan Korg N364 koji sam platio 300 evra, naravno u odlicnom stanju. Posedujem i jedan Pianino i Korg EC 350. Poceli smo sa svirkama i sve to po kaficima, bili i na motorijadi, ali sam primetio mnogo nedostataka u vezi sa mojom klavijaturom Korg N364. U poslednje vreme se potpuno izgubio osecaj za pritisak i koliko god da jako/slabo pritisnem dirku uvek isto zvuci. Takodje, kada neku dirku pritisnem malo jace, desi se nekada da se klavijatura bas razdere...! :O.o: Pretrazio sam svih 428 boja i nasao sam par dobrih boja za klavir, orgulje i gudacki orkestar, ali sve one zvuce bas nekako lose, a na svirci sam primetio i da dosta nisu ciste i kao da suste...:( Zbog malog ekrana je dosta nepregledna i previse komplikovana za moje potrebe jer ja hocu samo da sviram a ne da vrsim neka podesavanja tamo. :ma bravo:

Zato mi se uvek svidjao koj Korg EC350 (klavinova). Imao je 30 boja izvanrednog kvaliteta, a najvise mi se svidja zvuk hammond orgulja koji mi je najpotrebniji jer sviram Rock. Nema nikakvih opcija, samo cist prelep zvuk i mogucnost da se 2 boje kombinuju i to je sve sto mi je potrebno! Ali na zalost, tezak je 50 kg tako da nije pogodan za svirke.

Planiram da se otarasim Korg-a N364 i da nabavim neku drugu klavijaturu pa mi je palo na pamet da uzmem neku klavinovu jer meni samo treba par dobrih zvukova i da je to to!

Nisam pri parama pa sam planirao da uzmem neku najjeftiniju sa dobrim zvukom orgulja i naisao sam na Casio PX-130. 50.000din! :D

Da li je on dobar za svirke? Tezak je samo 11.5 kg!!!Isto kao i N364! Ima 16 boja i jedinu manu sam mu nasao je to da nema jack od 1/4 inca za pojacala ali ima 2 jacka od 3.5mm za slusalice pa da li oni mogu da se koriste kao output-i preko onih konvertora kada sam na svirci? Da li ce doci do smanjenja jacine ili kvaliteta zvuka? :?

I slobodan sam za predloge ako mislite da je to los izbor ako zelim novu klavijaturu. ::ranting::

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest