Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by Binary » 02 Jul 2009, 16:03

Na klavijaturama koje nemaju integrisane zvucnike, da li je moguce output povezati na integrisanu zvucnu kartu na PC-u, tj da li je latency podnosljiv? Ako nije, da li je jedina varijanta pojacalo (naravno ili kupovina zvucne karte)?

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by draobyek » 02 Jul 2009, 18:19

Ako govoris o audio vezi, nema kasnjenja (headphone, L/R out sa klavijature u line in na zvucnoj).
A ako mislis na midi vezu sa integrisanom kartom, bice kasnjenja, asio4all uglavnom moze da to resi do neke korektne mere, naravno uvek je bolja kvalitetnija zvucna sa kojom nema mucenja sa kasnjenjem.
Znaci da li zelis da sviras boje sa klavijature ili da preko midija teras vst-ove i sta ti ja znam, u prvom slucaju svakako kasnjenja nema.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by dejankuki » 02 Jul 2009, 18:22

U slusaju preslusavanja tj. sviranja u tvom slucaju nece biti nikakvog kasnjenja (latency) medjutim kad bi uzeo da snimas.. e u tom slucaju moze se desiti da imas latency. Jer karta najverovatnije nije sposobna da odradi AD/DA konverziju...

No to nije sad vazno jer ti hoces SAMO da cujes ono sto sviras..

User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Re: Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by Binary » 03 Jul 2009, 17:22

Aha, shvatio sam, hvala...
Jos samo jedno pitanje... Da li je ok koristiti 6.3 u 3.5 converter pa ukljuchiti one obichne desktop zvuchnike ili postoji neki rizik?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by dejankuki » 03 Jul 2009, 17:59

Ne , rizika nema.. ja sam se nosio mislju da ti to i predlozim.. ali pitao si za zvucnukartu, pasam se i ogranicio na taj aspekt kad sam odgovarao...

Dakle mozda je i bolje da ukljucis klavijaturu u te zvucnike.. ne mora da ti radi komp uvek kad hoces da sviras..

User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Re: Output sa klavijatura u zvučnu kartu?

Post by Binary » 03 Jul 2009, 18:59

Hvala na brzim i preciznim odgovorima :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest