EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Moderator: dejankuki

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by kide » 15 May 2010, 19:07

uz laptop, pod Vistom. koji preporučujete? vidim razlika u ceni je nekih 20e.

Image

Sample Rates: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192kHz from internal crystal (no sample rate conversion)*
Bit Depth: 24-bit I/O, 32-bit processing
USB 2.0 Hi-Speed
- Full 24-bit resolution at all sample rates
- 4in/4 out channels from 44.1-96kHz
- 2 in/2 out channels from 176.4-192kHz
Zero-latency direct hardware monitoring (disabled at 176.4-192kHz)
Windows: ASIO2, WDM, MME - AC3 and DTS Passthru supported
Macintosh: Apple CoreAudio and CoreMIDI - AC3 and DTS Passthru supported
Anti-Pop speaker protection minimizes noise during power on/off
Ultra-low jitter clock subsystem: < 500ps RMS in PLL mode (48kHz, Coaxial S/PDIF Sync)

Image

* Bus-powered USB 2.0 audio interface
* (2) XLR microphone inputs with phantom power
* (2) 1/4" balanced line inputs
* Switchable guitar level input
* 1/4" stereo headphone output
* MIDI input and output
* S/PDIF stereo coaxial input and output (US-144mkII only)
* Individual Line and Headphone out level controls (US-144mkII only)
* Up to 96kHz/24-bit audio resolution
* Zero-latency hardware monitoring
* Mac and Windows drivers included
* Steinberg Cubase LE4 48-track recording software included
* Aluminum case construction

jedino što ja kontam je da je Tascam bolji na oko, tj. lepši.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Dersu Uzala » 15 May 2010, 22:20

Ha, zajeb. Ja bas nesto gledam sta da pazarim ovih dana i to nije bilo u igri ali mi se svidza. Ja imam vec neku Echo Audio Ginu od pre milion godina pa sam mislio da uzmem neke njihove nove varijante. Ali ova dva izgledaju super bogati a imaju po 4 ulaza i izlaza. Moracu da pogledam.

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by kide » 16 May 2010, 00:13

pa eto, kupi obe pa onu koja ti se manje svidža pošalji jadnom i siromašnom kideu.

ajde, bog ti sreće dao :bambi:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Rocket Roll » 16 May 2010, 08:34

E-MU je možda malo bolje pokrivena što se tiče customer support i softverskih apdejta - to je ipak firma koja radi pod Creative etiketom. U tom smislu E-MU verovatno ima blagu prednost.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Dersu Uzala » 16 May 2010, 20:16

Hm, ne bih se ja nesto brinuo o Tascam customer supportu, oni su u ovoj igri mnogo duze od Creative-a i E-MU. Softverski update ti i ne treba...ako su sve propisno odradili in the first place :mrgreen: . Ne znam jel to RR odokativno tipa, pregledao sam im sajtove pa mi se Tascamov manje svidza, ili je cuo za neki skorasnji sex vizavi pomenute firme i njezinih dobara. Do tell. :ziveli:

Kazem, meni licno nisu ni jedni ni drugi problem, zanimaju me features. Features More features. Te dve igracke (tri ako racunamo Echo Audio koji sam ja prvobitno shmeknuo) verovatno rade barabar, da ne kazem identicno. Nema tu sta. It's all bang for the buck.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Rocket Roll » 16 May 2010, 20:49

Dersu Uzala wrote:Ne znam jel to RR odokativno tipa, pregledao sam im sajtove pa mi se Tascamov manje svidza, ili je cuo za neki skorasnji sex vizavi pomenute firme i njezinih dobara. Do tell. :ziveli:
Rekoh, Kriejtiv zauzima lavovski deo tržišta zvučnih interfejsa - ne znam procenat, ali bih se kladio da preko 80% zvučnog hardvera otpada na njihova rešenja. Posledica toga = najveća softverska & hardverska kompatibilnost koja je uopšte moguća, najbolja distribucija, itd.

Imam E-MU karticu, lepo radi, dobio sam uz nju i Proteus koji mi je veoma koristan: da je samo u njemu razlika, računam da bi bila dovoljna da se opredelim za E-MU. (Naravno, ograđujem se - ima mnogih kojima Proteus ništa ne znači.)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by cccira » 16 May 2010, 22:15

Ja, kao i Rocket, vec 3-4 godine imam EMU 0404 u PCI izvedbi (koji prakticno nema nikakve veze sa ovim 0404 koji tebe interesuje) i veoma sam zadovoljan. Nisam imao kontakt sa ovim tascamom pa ne mogu da ti dam nijednu konkretnu informaciju vezanu za ovu vs. dilemu.
Napomenuo bih jedino da EMU ima odlicnu teknicku podrsku i ovde. Naime, prva 0404 mi je riknula neobjasnjivo posle godinu i kusur dana besprekornog rada, i lokalni creative distributer mi je ustupio glanc novu karticu bez ijedne reci. Inace kada sam ja kupio karticu garantni rok je bio 3 godine, pa proveri da li to i dalje vazi. Eto, reko' mozda bi te to zanimalo da znas :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Dersu Uzala » 17 May 2010, 01:58

Ma to sve mora da vazi i za Tascam, kazem duze su u igri. A pri tome su profi, high-end firma. ne moze to da ne radi i da nema support. Elem, features, moram da pregledam detaljno features.

P.S. Ne znam dal me kapirate. Ne'am nista protiv ni Echo Audio ni Creative. Ni E-MU. Support me ne brine, a svidza mi se Tascam nekako najdobrije. I Echo Audio. Neki Firewire mozda. Osmica. :bambi:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by cccira » 17 May 2010, 02:12

Dersu Uzala wrote:Ma to sve mora da vazi i za Tascam, kazem duze su u igri. A pri tome su profi, high-end firma. ne moze to da ne radi i da nema support. Elem, features, moram da pregledam detaljno features.
Ma razumem ja tebe al' izgleda da nije obostrano :)

To tako ide u normalnom svetu, naravno, dok ovde i nije bas tako. Nisam se previse interesovao ali kapiram da tascam ovde stize stihijski i da ga nase prodavnice kupuju u nekoj vecoj muzickoj radnji u jevropi. Dok creative ima predstavnistvo, servis i sve ostalo po peesu... i to je sve normalno funkcionisalo pre par godina (za dalje ne znam), sto je za nase uslove skoro pa neverovatno :)

Edit: opa, nadjoh ovo na sajtu Tascama:
http://www.avcgroup.rs/

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by kide » 22 May 2010, 11:42

hvala momci na preporukama, ćiro ako imaš kontakt za creative predstavništvo (ako još postoji) napiši pliz.

cobra-nis
Posts: 3
Joined: 05 May 2010, 14:00

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by cobra-nis » 27 May 2010, 10:20

EMU 100%.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Tiki the Boyler » 27 May 2010, 20:49

CREATIVE je firma koja se pika ako pričamo o zvučnim kartama namjenjenim igranju igrica, Skype čavrljanju i slično... Sa profesionalom nemaju blage veze, a moja iskustva sa customer supportom kada je ova firma u pitanju su više nego užasavajuća. Drajveri su im katastrofa i veoma rijetko se apdejtuju, a i kada to učine... maltene ne promjene ništa!

Sa pomenutim Tascam interfejsom nisam imao direktnog dodira, ali... mi u svakom segmentu djeluje kvalitetnije i robusnije od plastičnog E-MU-a!

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Dersu Uzala » 27 May 2010, 21:11

:1: sto rece Tiki. Doduse moja iskustva su iz Amerige. Podrska Tascamova je uvek bila san snova jer je to PROFI firma. Profesionalci ne jebu zezanja i nedostatak podrske. Decenijama koristim njihove proizvode i nisam ni imao problema ali znam iz prica da su ultra cool. Creative he cheap shit firma, i iako je prodavanija okolo, jednostavno to nije isti inzinjerski kadar niti im je podrska profesionalna kao Tascam-u. Verovatno se nalazi u Indiji ili Pakistanu. Off-shore.

Kao sto rekoh, Echo Audio je isto tako profi i jak kao Tascam, bave se ovim stvarima (profesionalnim hardverom) vec dve decenije prakticno.

Ruku na srce, moje jedino iskustvo sa E-MU je od pre vise od 20 godina kad je ortak doneo u nasu firmu (u Juzi) E-MU Emulator III kom je crko floppy disk kontroler, pa smo mi tu nesto budzili hajducki. Bese 88-89 godina, internet u formi BBS-a i Compuserve-a, relativno slab support kad si u Juzi. ALi opet, tad nisu ni bili pod Creative labelom. E-MU jeste visoko profesionalna firma, da ne gresim dusu. Ali ne znam kako to sada ide pod Creative labelom, kazem. A Creative mi dodju ko Logitech i te vocne firme za raju. Which is cool, ali kad zveknes neki poveci cash, ne zelis da budes tretiran kao raja, zelis da imas personal experience sa kompanijom. I guess.

Da ilustrujem, iako sam spomenuo to sto puta. Kad hocu da saljem svoje Mesa Boogie-je na servis, imam ih u svom gradu. Ali ne saljem ih kod njih. Saljem ih nazad u Boogie fabriku. Okrenem prethodno njihov telefon, i likovi koji su DIZAJNIRALI moja pojacala mi se jave. Jedan je vlasnik Boogie-ja (taj se javlja malo redje, ali javi se) a drugi je njegova desna ruka vec 30 godina, lik koji je sa vlasnikom sva pojacala izdizajnirao. E ti likovi ti se jave na telefon. Ti likovi servisiraju tvoje pojacalo. Mislim alo. That's customer support. Ako si mnogo jak lik (kao Prince ili Stonesi) onda ovaj drugi lik (koji se zove Mike Bendinelli) ide sa tobom na turneju (platis ga naravno), cisto da imas miran san. Ftw? Zamisli da je Ken Bran isao sa likovima koji sviraju Marshalle na turneju. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by guv'nor » 27 May 2010, 21:41

Dersu Uzala wrote: Ftw?
FTW! :ziveli:
Dersu Uzala wrote:Zamisli da je Ken Bran isao sa likovima koji sviraju Marshalle na turneju.
Čak ni sa Džimijem nisu išli u Ameriku, nego su kao obučavali njegove ljude šta da rade pri određenim kvarovima.
Bole ih uvce, ja već dve godine čekam da mi odgovore na mejl, možda i dočekam. :mrgreen:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: EMU 0404 ili Tascam 144MkII

Post by Stanko » 27 May 2010, 22:24

guv'nor wrote:
Dersu Uzala wrote: Ftw?
FTW! :ziveli:
f**k the world!
for the win!
:mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest