Mala Pomoc Oko Monitora!

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by Reverse » 05 May 2008, 16:59

Ovako poshto nemam para za monitore, a jos dugo necu ni da ih imam, odluchio sam da kupim neke obichne zvuchnike, poshto radim na slushalicama trenutno, stari zvuchnici su mi crkli...

Uzeo bih neshto do 5000 din, tipa Altec Lansing ili neki Creative Labs...

E sad, da li je bolje da uzmem 2.0 ili 2.1 znaci sa ili bez onog woofera?
Ako znate neke dobre preporucite!

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by vbraca » 05 May 2008, 17:02

Beringer ima stvarno dobre monitore(slusao sam ih u Mitrosu), za smesne pare(10 000 za oba).

viewtopic.php?f=45&t=606

Ovde je sve lepo objasnjeno.
Pozdrav!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by Reverse » 05 May 2008, 17:16

Zanimljivo, nisam znao da ima ovako (relativno) jeftinih monitora, hvala vbraco..

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by Sava » 05 May 2008, 18:49

Reverse wrote:Ovako poshto nemam para za monitore, a jos dugo necu ni da ih imam, odluchio sam da kupim neke obichne zvuchnike, poshto radim na slushalicama trenutno, stari zvuchnici su mi crkli...

Uzeo bih neshto do 5000 din, tipa Altec Lansing ili neki Creative Labs...

E sad, da li je bolje da uzmem 2.0 ili 2.1 znaci sa ili bez onog woofera?
Ako znate neke dobre preporucite!
Za te pare nema iole ozbiljnih monitora, toga si nadam se svestan. Ja sam uzeo Microlab stereo aktivne zvučnike sa 5" basom (zbog prostora na stolu), ali nešto bolje radi varijanta sa 6.5" bas zvučnikom. Naravno da to nisu neki vrhunski zvučnici, ali prilično korektno mogu da obave posao monitoringa u bliskom slušanju. Meni svakako završavaju posao jer imam i velike Kef zvučnike za ozbiljnije preslušavanje, ali ako je za utehu retko ih uključujem jer je većinu stvari dovoljno preslušati na Microlabu. Možda ima i boljih za te pare, ali ja imam ove pa zato o njima i pišem. Još da dodam kao je kutija od drveta, a pojačala su mislim 2x30W.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by dejankuki » 05 May 2008, 20:00

Eh, da... posto i ja nameravam da kupim nesto slicno i slicne cene, ja sam se nameracio na Solo2 microlabove zvucnike...

Savo, da li je to isti model kao tvoj. i kakva su tvoja iskustva...

Mozes li malo opsirnije... cuo sam da je razlika izmedju Solo1 i Solo2 samo u tome sto dvojka ima malo vece bas podrucje...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by Sava » 05 May 2008, 22:56

dejankuki wrote:Eh, da... posto i ja nameravam da kupim nesto slicno i slicne cene, ja sam se nameracio na Solo2 microlabove zvucnike...

Savo, da li je to isti model kao tvoj. i kakva su tvoja iskustva...

Mozes li malo opsirnije... cuo sam da je razlika izmedju Solo1 i Solo2 samo u tome sto dvojka ima malo vece bas podrucje...
Malo mi je komplikovano sada da ih okrećem, ali moji su oni manji sa 5" basom, mislim da je to Solo 1. Evo, ipak sam ga nekako izvukao i jedva pronašao model jer je napisan nekom glupom tamnom bojom na crnoj podlozi: znači Solo1-Mk3. Kao što rekoh oni sa većim basom su nešto bolji bar na prvo slušanje. Sve sam zapravo napisao u prethodnom tekstu: solidni zvučnici, ali ništa spektakularno. No, uzmi u obzir cenu. Visoki su nešto tanji i malo možda suviše svilenkasti, bas je bolji deo zvučnika. Na moje (prijatno) iznenađenje čak iscrtavaju i prostor, naravno bolje po širini, ali može da se oseti i dubina pa čak i nešto visine. Dakle, sasvim upotrebljivo za kućni studio.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Mala Pomoc Oko Monitora!

Post by Rocket Roll » 05 May 2008, 23:10

Da dodam da i Genius ima par modela zvučnika koje reklamira kao "monitor speakers", koji su nabavljivi kod nas i koje bi oni sa plićim džepom definitivno trebali da pogledaju!

1) Genius SP-HF2000X:

Image

2) Genius SP-HF1250X:

Image

Opšte informacije o Geniusovoj ponudi: http://www.geniusnet.com.tw/geniusOnlin ... st=default

Za cene i nabavljivost - progooglajte ("Search Serbian Pages").

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest