povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
nbgdnikola
Posts: 12
Joined: 09 May 2011, 16:47

povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by nbgdnikola » 27 Aug 2011, 15:10

Pozdrav svima moja obuhvata vise tema pa nisam znao na koji da stavim pa sam odlucio da ovde postavim (izvinjavam se administratorima) zato sto mislim da sam dobro spojio miksetu sa zvucnom i cuje mi se clean gitara i hoce da snima u nuendu taj clean ali imam problem sa guitar rig samo se cuje mikrofonija jel moze neko da mi pomogne oko tih podesavanja..da usput imam karticu m-audio audiophile 192 i behringer xenyx 802..hvala
pozdrav

DJ ASHBA
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2009, 12:39
Location: Pancevo

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by DJ ASHBA » 28 Aug 2011, 00:02

pa kako si povezao ?

DJ ASHBA
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2009, 12:39
Location: Pancevo

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by DJ ASHBA » 28 Aug 2011, 00:09

gitaru stavi u mixetu (npr kanal 1,ili ako stavljas u neki stereo kanal onda u L ) . onda output iz mixera (ne main mix ili kako god ti se zove) nego onaj cd/tape out povezi sa ulazom na zvucnoj. a cd/tape input spoji povezi sa izlazom zvucne kartice. Zvucnike ukljuci u Phones prikljucak na mixeti. "I imas ono dugmence cd/tape to phones" njega ukljuci.
volume zvucnika onda podesavas na phones potenciometru na mixeti,a volume gitare ..tj input u guitar rigu na main mix pot.
povezi pa javi dal radi lepo

nbgdnikola
Posts: 12
Joined: 09 May 2011, 16:47

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by nbgdnikola » 28 Aug 2011, 15:49

povezao sam na sledeci nacim: imam 5 kablova sa dzekovima 6.5mm (znaci gitarski kablovi)..zvucna kartica ima 6 konektora od 6.5 od toga ima dva stereo auta ( levi i desni main out,levi desni in , levi desni mon out)...ja sam povezao na sledeci nacin main out iz zvucne sam sam spojio sa stereo ulazom na mikseti...tamo gde pise cd tape tu sam uzeo kabal i spojio u mini liniju (napravio sam da mi isti budu dzekovi oni sa cd tape i u liniji tj prepravio sam kabal sa dva ista dzela) i tako sam dobio zvuk sa kartice na zvucnike...e sada uzeo sam druga dva dva kabla sa dzekovima od 6.5 i spojio main out(na mikseti) i gurnu u stereo in na zvucnoj...kapirao sam da tako treba i onda prikljucio sam gitaru na ulaz 1 i ukljuci gitar rig i ne radi mi :( ... a radi u nuendu npr kada snimam

nbgdnikola
Posts: 12
Joined: 09 May 2011, 16:47

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by nbgdnikola » 10 Sep 2011, 01:45

jel moze neko da pomogne ?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by Rocket Roll » 13 Sep 2011, 21:49

nbgdnikola wrote:...cuje mi se clean gitara i hoce da snima u nuendu taj clean ali imam problem sa guitar rig samo se cuje mikrofonija...
Onda ti je loše podešen Guitar Rig. Imaš tutorijal za Nuendo / Cubase kod nas na forumu, pa ga prouči - kako se snima ili svira kroz Nuendo i kako se Guitar Rig i drugi plugini koriste u Nuendu.

Ako ti Guitar Rig pravi problem kad ga koristiš u standalone verziji, dakle bez Nuenda, onda treba da podesiš ulaze i izlaze u Guitar Rigu. Ne mogu da ti pomognem jer ne koristim Guitar Rig, samo AmpliTube.

nbgdnikola
Posts: 12
Joined: 09 May 2011, 16:47

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by nbgdnikola » 13 Sep 2011, 22:23

imam i amlitube i isti mi je problem znaci totalno sam ispizdeo,jel mozes ta podesavanja da mi posaljes...znaci sve sam pokusavao i na amlitube i ne vredi :(
Rocket Roll wrote:
nbgdnikola wrote:...cuje mi se clean gitara i hoce da snima u nuendu taj clean ali imam problem sa guitar rig samo se cuje mikrofonija...
Onda ti je loše podešen Guitar Rig. Imaš tutorijal za Nuendo / Cubase kod nas na forumu, pa ga prouči - kako se snima ili svira kroz Nuendo i kako se Guitar Rig i drugi plugini koriste u Nuendu.

Ako ti Guitar Rig pravi problem kad ga koristiš u standalone verziji, dakle bez Nuenda, onda treba da podesiš ulaze i izlaze u Guitar Rigu. Ne mogu da ti pomognem jer ne koristim Guitar Rig, samo AmpliTube.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by Rocket Roll » 14 Sep 2011, 09:27

nbgdnikola wrote:...jel mozes ta podesavanja da mi posaljes...
viewtopic.php?p=10628#p10628
viewtopic.php?f=26&t=14514

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by Mare_87 » 14 Sep 2011, 15:45

Ne zmnam kakav tacno imas problem...ja sam imao slican.Resio sam ga ovako:
u volume control-u na recording settings-u mutiraj stereo mix kanal.

nbgdnikola
Posts: 12
Joined: 09 May 2011, 16:47

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by nbgdnikola » 17 Sep 2011, 01:26

pokusavao sam sve probao sam sve i ne idem,problem je u tome sto ja nemam ni recording kanal nego samo line 1/2 i spovezao sam sve dobro mislim na podesavanja kartice u amlitube/guitar rig i nece ....samo se cuje clean gitaraa...i to bez efekata

DJ ASHBA
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2009, 12:39
Location: Pancevo

Re: povezivanje zvucne-miksete-gitare + guitar rig

Post by DJ ASHBA » 17 Sep 2011, 03:16

probaj da u sound podesavanjima za mikrofon u control panelu ugasis ono "front panel mic."

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest