programiranje bubnjeva

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

programiranje bubnjeva

Post by whinchester » 15 Oct 2008, 23:36

htedoh sa drugarima da napravim par demo snimaka ,ono standardno jedan komp i snimamo preko mikrofona i sve to ,al problem prave bubnjevi .sad pitanje moje glasi koji je po vama najbolji program da ja isprogramiram bubnjeve na kompu ,a da to opet donekle zvuchi na neshto .ja se stvarno izvinjavam jer ima mnogo ovakvih tema vec ovde ,ali ja u ni jednoj nisam uspeo da nadjem odgovor .dakle eto ,trezhim softwer da isprogramiram bubnjeve i da zvuche shto je realnije moguce ..svaka vasha preporuka i savet su mi vishe nego dobrlodoshli .hvala unapred .

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: programiranje bubnjeva

Post by dejankuki » 16 Oct 2008, 00:21

Paaa, naaajbolji.. to bas i nemozes da nadjes.. ali imas puuno odlicnih programa..

jeste, ima ovde na forumu masa tema o tim programima. ali bitna stvar je STA ti zelis i kako da ih radis...

Doooobro procitaj te teme... i onda nam postavi pitanje...

Da li hoces da ih SAM kuckas, da li hoces veeeliku bazu VEC nakucanih ritmova pa da ih sam sklapas, da li hoces audio loop-ove sa vec odsviranim deonicama...


Evo ti sve teme koje mogu da nadjem... da ne promasis najbitnije...

viewtopic.php?f=26&t=1523
viewtopic.php?f=26&t=837
viewtopic.php?f=26&t=4494
viewtopic.php?f=26&t=1859
viewtopic.php?f=26&t=3921


E sad posle ovoga, ako imas jos pitanja... pitaj..

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: programiranje bubnjeva

Post by Cortex » 16 Oct 2008, 00:55

Evo jednog pitanja. Nabavio sam Addictive Drums, sve to lepo radi, ok...ali me nervira shto je drum mapa totalno drugachija nego u Nuendo-u, tj. Nuendo-va. Kako reshiti ovaj problem, kako izvrshiti preslikavanje, ima li toga negde na netu or what? Mislim...stvarno mi je bezveze da kucam Low Tom a chuje se neka vrsta hi-hat-a...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: programiranje bubnjeva

Post by sirac-šunka » 16 Oct 2008, 02:30

PA retko koja mapa ce da se poklopi bas sa Nuendovom. Ja sam taj problem (samo je bio u pitanju Battery) resio tako sto sam otvorio novu drum map-u, koja je naravno bila empty map-a, i lepo sam ispisao sta se gde nalazi. To obavis jednom u zivotu, ne traje vise od 10-15 minuta i miran si.
Pozz druze :)

P.S. Imam jednog druga koji je zaradio na hiljade evra uz Nuedno i on jendostavno najvise na svetu mrzi drum map-u. Otvori si obican midi kanal i pronadje sta mu treba. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: programiranje bubnjeva

Post by dejankuki » 16 Oct 2008, 08:20

Hmmm, da. Svi sekvenceri imaju drumm mapu koja odgovara General MIDI standardu.. a AD i EZ imaju svoju drumm mapu.. koja nije po GM standardu, ali je i to lako resivo...

ovako viewtopic.php?f=26&t=1115

ili napravis neku svoju... ili na kraju skines koja ti treba negde na net-u..

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: programiranje bubnjeva

Post by zolideathmetal » 16 Oct 2008, 09:33

Sto se tice teme, pogledaj ostale topice, i pitaj nesto konkretnije. Za kucanje bubnjeva na kompu, imas DFH ili BFD, i mozes da kucas u bilo kom programu (Nuendo, Cubase, Acid, Audition,...)

Ja sam nasao neke zanimljive drum mape jos ranije. Kao prelazne mape izmedju EZ i DFH, ili EZD Coctail na EZX, itd.
Ali stvarno je lako napraviti drum mapu, mada traje vise od 15-20 minuta :) ja sam radio skoro sat vremena za DFH :) ali jednom se uradi i cao.

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: programiranje bubnjeva

Post by whinchester » 16 Oct 2008, 10:30

e jesam i ja lenj ,tek sad vidim kolko je bilo ovakvih tema ... dejankuki pa otprilike ovi linkovi shto si mi ostavio ,to je ono shto sam trazhio ,i hvala ti .sad treba da iscimam nekog da mi skine neki od onih programa ,pa cu pitati ovde ako bude bilo nejasnoca .uglavnom veliko hvala!

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: programiranje bubnjeva

Post by Paprika » 21 Oct 2008, 09:01

sirac-šunka wrote:Otvori si obican midi kanal i pronadje sta mu treba. :)
Tako i ja ceo zzivot. :]
A ako ti je bas do GM mape i pristojnog bubnja bez muke [samo ga turis na kanal i vozi], nabavi BEST SERVICE ARTIST DRUMS. U osnovnom paketu imas setove 4 Bubnjara, a i napravljeni su u po dve varijante. Sa default mapom koja nije GM ali je nesto fleksibilnija i isti set sa istim tim semplovima samo GM mapped.


Image

Artist Drums is a Native Instruments Kompakt based plugin instrument that features original drum kits from four of the worlds best drummers: Simon Philips (Toto, Jeff Back, Who, Pete Townshend), Dennis Chambers (Santana, Steely Dan, John Mc Laughlin), Kenny Aronoff (Joe Cocker, Ricky Martin, Mick Jagger) and Mel Gaynor (Simple Minds, Tina Turner, Robert Palmer, Gary Moore).

Drum kits and cymbals used:

* Tama Drum set Star Classic.
* Zildjian K-Series Cymbals.
* Custom made Pearl Drumset.
* Zildjian Custom Series Cymbals.
* Custom made Tama Drumset.
* Zildjian Cymbals.
* Yamaha Special Edition Drumset.
* Paiste Cymbals.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: programiranje bubnjeva

Post by Cortex » 21 Oct 2008, 11:30

Au brate, Simon Phillips i Dennis Chambers, pa to mora da se nabavi!

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: programiranje bubnjeva

Post by whinchester » 24 Oct 2008, 21:11

hm...paprika ,jel imash mozhda link za taj Artistic Drum ?? evo ja proguglah malo ,aj nenadjonh valjana rezultata . ajd ako mozhesh pusti mi link na poruku...
a inache ,nabavio sam Nuendo ,i nishta mi nije jasno :/ .jel mozhe neko da mi objasni ,gde ,shta ,kako ...? jel ima ovaj program neke svoje drum-se da zvuche malo realnije od midi drums-a?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: programiranje bubnjeva

Post by Cortex » 25 Oct 2008, 00:49

Pa ono...otvorish novu midi traku, kreirash je, tj. iskoristish olovchicu alatku, kliknesh na onaj workspace drzhish i vuchesh, kad si je kreirao, onda kliknesh na traku desnim dugmetom i odaberesh neshto valjda Edit Drum ili slichno(ne mogu sad da se setim svega jer mi se neshto sjebao Nuendo...), pa nakucash shta zhelish. Potom kada si zavrshio odesh opet u glavni workspace, sa leve strane imash za svaku traku razne stvari koje mozhesh da podeshavash pa joj tu dodelish neki efekat i slichno. A Nuendo ima VST bubanj, odesh na VST instruments, izaberesh LM-7 ili LM-9 zavisi koji ima, i onda ga dodelish toj midi traci koju si kreirao. Znam da nisam objasnio bash najbolje ali umoran sam a i pricham napamet, Nuendo mi je prso pa ne mogu da ga pokrenem treba mi reinstall windows-a, ali valjda cesh se snaci nekako prateci ove smernice...

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: programiranje bubnjeva

Post by whinchester » 25 Oct 2008, 21:19

cortex ,e otprilike sam neshto pronashao pomocu ovog tvog upustva ,al nikako da provalim kako da otkucam bubnjeve. nema nigde ovo "edit drum" ,a i imam ja neke bubnjeve u midi formatu koje prebacim u nuendo ,al nikako da ih stavim da se chuju preko ovih LM-7 .eto kad bi mi pomogli kako to da odradim,provalio bih valjda ovo ostalo sam ;/ .

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: programiranje bubnjeva

Post by whinchester » 25 Oct 2008, 21:25

"odesh na VST instruments, izaberesh LM-7 ili LM-9 zavisi koji ima, i onda ga dodelish toj midi traci koju si kreirao" ,e evo malo konkretnije da pitam ,kako ovo da uradim ... pomozite molim vas ,razbicu komp.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: programiranje bubnjeva

Post by dejankuki » 25 Oct 2008, 22:39

E ovako.
  • otvoris cubase.
    -otvoris novi projekat
    -podignes konzolu sa virtuelnim instrumentima (F11)
    -potegnes omoljeni VSTi bubanj (EZ, AD, Kontakt, Batery, LM7, LM9, BFD ili bilo koji imas)
    -otvoris MIDI traku.
    -u out namestis da ti out bude na tom VST instrumentu..
    -uzmes olovku (alati, oni kvadratici u projekt prozoru)
    -napravis traku od 4 bita.. ili kolko ti treba
    -u padajucem meniju za mape namestis GM drumm map
    -kliknes dupli klik na napravljenu midi traku... (ono sivo u desnom prozoru)
    -kad se podigne takozvani piano roll, u stvari sad je drumm roll.. izaberes palicu... u alatima, oni kvadratici.. imas strelicu, palicu, liniju... i t d... treba ti palica
    -kliknes na kick na vertikalnoj liniji...
    -klikces klikces... i pustis, play
sad u zavisnosti kako si kuckao , trebalo bi da se cuje nesto... smisleno ili besmisleno..





S tim da EZ, AD, BFD imaju svoje paterne, gde je dovoljno da nadjes koji ti odgvara i samo ga drag & drop u midi kanal...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: programiranje bubnjeva

Post by Dushan S » 01 Dec 2008, 05:52

dejankuki wrote:E ovako.
  • otvoris cubase.
    -otvoris novi projekat
    -podignes konzolu sa virtuelnim instrumentima (F11)
    -potegnes omoljeni VSTi bubanj (EZ, AD, Kontakt, Batery, LM7, LM9, BFD ili bilo koji imas)
    -otvoris MIDI traku.
    -u out namestis da ti out bude na tom VST instrumentu..
    -uzmes olovku (alati, oni kvadratici u projekt prozoru)
    -napravis traku od 4 bita.. ili kolko ti treba
    -u padajucem meniju za mape namestis GM drumm map
    -kliknes dupli klik na napravljenu midi traku... (ono sivo u desnom prozoru)
    -kad se podigne takozvani piano roll, u stvari sad je drumm roll.. izaberes palicu... u alatima, oni kvadratici.. imas strelicu, palicu, liniju... i t d... treba ti palica
    -kliknes na kick na vertikalnoj liniji...
    -klikces klikces... i pustis, play
sad u zavisnosti kako si kuckao , trebalo bi da se cuje nesto... smisleno ili besmisleno..





S tim da EZ, AD, BFD imaju svoje paterne, gde je dovoljno da nadjes koji ti odgvara i samo ga drag & drop u midi kanal...
Ja mislim da bih mogao ovo tvoje (bar najveći deo da sažmem u samo dva reda i ponudim optimalno rešenje, pazi sad! :lol:

1. Otvori Cubase pdf manual u acrobat readeru
2. Pročita ga

:P :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest