Moj novi "miks" na tapetu!!!

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 17 Jan 2008, 06:12

Evo ljudi poslushajte moju novu pesmu, pa mi recite sta mislite o miksu i uopste... I sta bi trebalo da se ispravi/promeni....

http://www.box.net/index.php?rm=box_mp3 ... id=1175923

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 17 Jan 2008, 06:55

U gornjem postu je pogreshna vezrija....

Evo prave.... http://www.box.net/index.php?rm=box_mp3 ... id=1175923

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Critical » 17 Jan 2008, 11:05

'vako,pochetak me je kupio ,sjajan riff ,bas onako rebel riff (tako mi zvuci)

Mada mi se posle malo ne uklapa ovo DzDZ pracenje ,probaj tu nesto da ubacis .

Pred kraj ,ono kada je break pa onda izbroji cinela i onda krece riff (bas maidenovski)

Super je stvar ,samo kazem ti ovo DzDz pracenje mi se nesto ne uklapa u celu pricu :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Rocket Roll » 17 Jan 2008, 11:53

Ostavi sve isto, ali ga sviraj(te) ili brže ili sporije (i u dubljem štimu). Zvučaće mnogo manje "već viđeno".

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by dejankuki » 17 Jan 2008, 12:24

Meni je sve ok! Sto se tice ideje i aranzmana. Stvarka je u nekom '80s heavy metal fazonu a i farbe su u skladu sa tim. Ako je to ono sto si hteo, sve je super.

Sviracki:
Odsvirano je odlicno uz tu i tamo male ali ipak cujne greskice u ritmu ( npr 00:26 nisi lepo odradeo prelaz, a ima tu i tamo malih ritmickih ritmickih lutanja...). U solo deonici ima jedan ton koji meni para usi (2:27 <>2:29, ne kazem da je pogresan vec mozda ne treba da je on tu). Ali sve ukpno mi je ok!

Zanatski, tj. produkcijski:
Predpotavljam da si bubnjeve radeo u EZ ili AD. Ok su odradjeni, eventualno mozda negi gate ili room. Probaj cinele malo da promenis tj da upotrebis vise njih razlicitih. Zapravo cuje se da si uglavnom koristio jednu koja je plitka... uzmi malo vecu.
Bas (gitara) je mogao da bude malkice konkretniji. Mislim, ima ga, cuje se, ali ne nosi snimak.
Gitarama bi mogao da dodas neki Amp simulator, previse su suve, i zuje umesto da imaju ton!!!

To bi bilo sa moje strane gledista, ne zelim da budem kriticar vec neki moj pogled na produkciju.
Stvarka je generealno dobra i svidja mi se.... samo malo sminke i da nabacis vokale...
Samo nastavi...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 17 Jan 2008, 15:08

E, hvala ljudi....

@Critical Hmmmm... Mozda ali ja stvarno ne vidim shta bi se tu drugo uklopilo?!?!

@Rocket Roll Uzecu u obzir... :mrgreen:

@Dejankuki
Pa da mi smo u tom fazonu Hard n Heavy 70-80....
Ta ritmichka lutanja... Pa nemam dobre zvuchnike, tako da gitarista od svog pojachala nije mogao da cuje bubanj... :roll:
Da prvo smo se razmishljali shta bi oko tog tona, ali ipak smo ostavili umesto male tu veliku(pikardijsku) tercu...
MenE smeta zadnji ton u solazi ali dobro....
Bubanj?!?! Ma skupio sam neke semplove sa svih strana, a i nisam se mnogo potrudio, skoro sam nabavio AD tako da cu to sve ponovo u njemu da odradim....
I meni je bass nekako plitak sta mnogu da uradim sa njim?
Koji mi amp simulator preporucujesh za te gitare? Jos uvek se nisam bakcao sa tim VST-ima...
Da li da ga stavim na vec snimljene gitare?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by dejankuki » 17 Jan 2008, 16:31

Reverse wrote:
@Dejankuki
Pa da mi smo u tom fazonu Hard n Heavy 70-80....
Secam se... Kula... moto skup...
Reverse wrote: Ta ritmichka lutanja... Pa nemam dobre zvuchnike, tako da gitarista od svog pojachala nije mogao da cuje bubanj... :roll:
I to je resivo, stisas gitaru, pojacas bubnjeve do imbecilnosti dok snimas i posle se vrate... ali ok... to ces i sam shvatiti vremenom...
Reverse wrote: Da prvo smo se razmishljali shta bi oko tog tona, ali ipak smo ostavili umesto male tu veliku(pikardijsku) tercu...
MenE smeta zadnji ton u solazi ali dobro....
Neznam nisam skidao pa da ti kazem, jedino mi on odskace sve ostalo je dobro. igrajte se tonovima... st da ti kazem...
Reverse wrote: I meni je bass nekako plitak sta mnogu da uradim sa njim?
MOJ predlog... ne znaci i da je najbolji...Za pocetak, neka Simulacija pojacala, drugo rasiri ga nekim reverbom, malim, tj. kratkim. i na kraju daj mu bas na EQ izmedju 40 i 150Hz, mozda cak i neki subbas.. jednostavno... dok ne pcne da pumpa u pesmi... da nosi... ne znam kako to da ti objasnim... pesmi uopste fali low podrucje...
Reverse wrote: Koji mi amp simulator preporucujesh za te gitare? Jos uvek se nisam bakcao sa tim VST-ima...
Da li da ga stavim na vec snimljene gitare?
Da, mozes da stavljas VST na vec snimljene gitare, doduse ne i da ih opet distorziras, ali amp simulacija obavezno!!!
Koji... Pogledaj ovu temu i izaberi neko...kada je rec o besplatnim. A ukoliko hoces mozes da skines neko koje se placa: Amplirube, Guitar rig, Rock Amp Legend, Revalver, GTR3.... ma koje god zelis. tebi na ovaj zvuk SAMO treba simulacija pojacala, ne i distorzija.

Moj tip:
JCM 800 simulanalog
Stidio devil
Voxengo
Freeamp od besplatnih

A Rock Amp Legend i Amplitube od onih koji se placaju....

opet moj neki saveti i izbori...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 18 Jan 2008, 18:55

Hvala na pomoci....

Kad popravim sve ovo i doradim, stavljam ponovo pesmu ovde....

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 19 Jan 2008, 22:30

Evo doradjene verzije...

Bubanj nisam dirao...

Pa, pucajte....

http://www.box.net/index.php?rm=box_mp3 ... id=1189735

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Rocket Roll » 19 Jan 2008, 23:05

Ok, sada je vreme da "diraš" bubanj. :mrgreen: Ozbiljno, zvuče kao kanta. Uzmi Addictive Drums ("Metal Pack") ili nešto tako, ovi su mnogo, mnogo, mnogo mrtvi. I "suvi". I za nijansu preglasni.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 19 Jan 2008, 23:26

Znam i meni zvuche ko kofe, uradicu u AD, pa cu poslati...

Jos neshto?!?!?!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 20 Jan 2008, 23:22

Evo uradio sam bubanj u AD...
I cachkao sam tu josh neshto :mrgreen:

Zamolio bih nekog ko ima monitore, da preslushao ovo, poshto ja s ovim slushalicama ne dobijam realnu "sliku"...

Komentari?

Verzija8

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Rocket Roll » 20 Jan 2008, 23:55

Na mojim MS40 je bubanj još uvek suv (bez dovoljno eha) i preglasan (gitare treba terati još uvis).

Mada, slušaj, nisam ti ja neka referenca za hard n' heavy produkciju, iskreno ti kažem.

Ali mogu da te ovako posavetujem: ako moraš da radiš napamet, nađi neki extra VST finalizer / limiter (Waves V-Series, Waves SSL, Sonnox Oxford, Izotope Ozone), nađi neke dobre (proverene) presete za njega (da na njima piše "Hard and Heavy"), i udri. Ne moraš da tako završiš miks! Ali ćeš čuti na svom sistemu kako, recimo, Chris Lord Alge kaže da miks treba da izgleda. Pa kreni odatle...

Gitare sada zvuče bitno bolje. Ja bih im dodao malo "mesa", ali to već vidi ti...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 21 Jan 2008, 00:20

Rocket Roll wrote:Na mojim MS40 je bubanj još uvek suv (bez dovoljno eha) i preglasan (gitare treba terati još uvis).

Mada, slušaj, nisam ti ja neka referenca za hard n' heavy produkciju, iskreno ti kažem.

Ali mogu da te ovako posavetujem: ako moraš da radiš napamet, nađi neki extra VST finalizer / limiter (Waves V-Series, Waves SSL, Sonnox Oxford, Izotope Ozone), nađi neke dobre (proverene) presete za njega (da na njima piše "Hard and Heavy"), i udri. Ne moraš da tako završiš miks! Ali ćeš čuti na svom sistemu kako, recimo, Chris Lord Alge kaže da miks treba da izgleda. Pa kreni odatle...

Gitare sada zvuče bitno bolje. Ja bih im dodao malo "mesa", ali to već vidi ti...
OK, uradicu tako...
A shta da stavim na bubanj da ne bi bio suv?
Shta mislish pod "meso"???

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by dejankuki » 21 Jan 2008, 00:23

Ajmo, redom...

Znaci stvarno ti gitare zvuce mnoooogo bolje... jes da bi ih ja jos malo obradjivao ali, ovo je odlicno za razliku od prvog snimka..
Sad bas gitare ima i pliva na dnu kako i treba. sami tim i nosi pJesmicu...

A bubanj. E sad tu je jedna mala nauka....
1. Ili gurni gitare jace ili stisavaj bubnjevi.. ;) Ja bih pojacao gitare i bas a bubanj ostabvio. Naravno, pazi da ti gitare ne predju u klipovanje...
2. Malo se poigraj velocitijem i elementima na bubnjevima!!! Npr, imas tri, cetri udarca dobosa, malo ih izmesaj... takodje i hihat tj fus cinelu... em malo mozes da ih izmesas em mozes i njih da malo razujednacis. Previse ti je udarac ujednacen tj iste jacine... i doobos i hihat... naravno ne preteruj, malo kolko da das utisak zivog bubnjara....
3. mozes jos mlkice da dodas reberb ili gate na bubnjevima...jer sam AD ima room, ali ga izgubis u miksu.. znaci jos malo ne mnogo...
Najbolji je gate, ..kao zaseban plugin... eto... ja tako mislim...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest