Mikrofon?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Mikrofon?

Post by Tiki the Boyler » 23 Nov 2009, 12:39

Sa tim što imaš možeš korektno zabilježiti ideju. I to je to. (a ujedno i najbitnije)
Priča o nekoj Produkciji sa takvom opremom bi bila krajnje neozbiljna.

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Re: Mikrofon?

Post by flyprojecty » 25 Nov 2009, 17:00

Tako sam i mislio...pozzz

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Re: Mikrofon?

Post by flyprojecty » 11 Dec 2009, 15:01

koliko je program bitan u celoj prici ?presao sam na nuendo sa milion vst plug in-ova i na neki mikrofon od 380 eur naravno kondenzatorski...i daljekorsitim isktu mixetu i sound blaser.... :O.o:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Mikrofon?

Post by sirac-šunka » 11 Dec 2009, 16:03

Sve je bitno, lanac je onoliko jak koliko i njegova najslabija karika
S obzirom da si ostao na integrisanoj kartici, nista ostalo nije bitno. :cao:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon?

Post by Baba Slim » 03 Mar 2010, 18:23

Znam da je tema stara, ali želim da postavim sledeće pitanje:

da li je neko imao prilike da proba Audio Technica MB-2K mikrofon za ozvučavanje gitarskog pojačala? Video sam ga danas u jednoj muzičkoj radnji, ljudi su se izrazili jako pohvalno (odn. prodavac, inače poznanik i iskusan muzičar reče da mu je na jednoj svirci tonac time ozvučio pojačalo i da je zvuk izašao ekstra), pa razmišljam da ga uzmem, jer iskreno, mnogo mi je da dajem 11000 din na SM57-cu...

Pošto je to deo opreme koji mi je zaista potreban, a za sada u te svrhe silom prilika koristim neki vokalni mic star bar 20 godina, svaka sugestija je dobrodošla.
Doduše, mic koji koristim trenutno, jeste isproban na pojačalu na gomili nastupa i pevanjem na probama, i uopšte ne radi loše, ali ako bih taj problem mogao lepo da rešim za relativno male novce, zašto da ne?

Mislim, ako ta Audio Technica u ovom slučaju radi bar 80% kao Shurka a za TOLIKU razliku u ceni, ne bih se premišljao ni trena, jer bi u svakom slučaju bilo bolje rešenje nego ovo trenutno.

Hvala unapred :ziveli:

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Mikrofon?

Post by Greenfield » 21 May 2010, 19:11

http://www.skymusic.rs/prodaja/ozvucenje/1677.html

Moze li neko da mi kaze za ovaj prvi mikrofon na vrhu stranice (shure C-606), kakav je, tj. da li moze korektno da odradi posao kada su u pitanju svirke po kaficima i klubovima?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest