Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 14 Sep 2010, 20:28

...Da mi pomognu, ako zele i mogu oko povezivanja ALESIS D4 Modula na M Audio Delta 2496 Audiophile
Dakle. Imam:
Alesis D4 modul
http://www.dbdrums.com.ar/includes/secc ... Manual.pdf
M Audio 2496 Delta
http://www.m-audio.com/images/global/ma ... Manual.pdf
Kablove (oko ovog mi je isto bitna informacija - jel 5to polni kabel isto shto i midi kabel? - poshto savrsheno se poklapa i sa konektorima i svim)

Displej na alesisu je bio skrshen (nisam video pola slike) kad sam pazario elektronski bubanj za male pare (zato se nisam zalio na displej), sad je trenutno kod majstora, koji ce staviti novi displej pa cu sve informacije moci da vidim.

Dakle...CILJ JE
Bubnjar svira elektronac, preko midija se belezi informacija u Reaper, pa na njemu EZ Drummer iliti Superior Drummer VST. Pozeljno da se cuje u real time, tj dosta bitno.
Ovo sve bi trebalo da funkcionishe poput trigerovanja bubnja, ali poshto nikada to nisam radio, hajde vi koji jeste STEP BY STEP kako i shta. Hvala unapred, castim pivo. (for real) :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 14 Sep 2010, 23:24

Niko?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by dejankuki » 14 Sep 2010, 23:25

Hmmm,

Prvo, povezes modul i komp... e sad ima fazon gde moras da ubodes in u in a out u out... a ima negde gde moras in u out a out u in... znaci pod jedan moraces da experimentises..

pod dva, u deltinoj mikseti.. cekiraj da ces da snimas MIDI podatke... ili kako vec treba..


u Reaperu izaberi ulazni signal deltu, a izlazni ili sound font sa kartice (ako ima) ili windows wavtable.. ili nesto trece.. samo da uopste ima izlazni zvuk... (proveri tako sto ces u Piano roll na 10 kanalu da udaras klavir dirke.. .. i armuj..

e sad.. MIDI sa kartice ili windowsov sound font ces cuti kada udaras Aleksisa, ali EX ce mooozda da kasni...

kad kliknes rec.. trealo bi da snima i da vidis da se ispisuju podaTci..

pazi stvarno, da ti kanal bude 10... ili na Alesisu namesti neki drugi kanal jer je "default" MIDI kanal za bubnjOve No 10....

naravno... mnogo ce ti biti lakse kad doneses alesisa kuci (popravljenog) i sednes da isprobavas... a onda ces i konkretnija pitanja da pitas... mislim pitaces ono sto te trenutno jeeee..... khm gde si se zaglavio.. :ziveli:



Edit... tek sam sad uzmogao da ti odgovorim... sorrruu...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 18 Sep 2010, 15:17

Aaaaaaaa
Dakle...popravio mi je (ne bash kako bih voleo, ali vidim informacije kako tako na displeju)
Spojio sam...Od one in out zezancije, na jednom podesavanju se cuo neki odvratan bzzzzzzzzzz, pa sam stavio nadrugu In u Out i tako nema zujanja...
E sad...Proverio sam ono za M Audio i sljaka kad klikcem po onoj virtuelnoj klavijaturi
Sad...kako da podesim da on vidi info sa modula? dakle, da IN bude modul i da on belezi posebno 7 anala...ajmo DUMMY Step by step....
:ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by dejankuki » 18 Sep 2010, 17:29

Uh, uh.. cekaj..

Da li m-audio vidi kad udaras u neki pad?

ako vidi onda je sve ok, a ako ne vidi, moras prvo tu da se pozabavis.. tj, da ispremestas kablove, da omogucis MIDI.. i tako to..

onda ide dalje..
Dakle, prvo moras da namestis m-audio da moze da PRIMA MIDI signal, takodje i alesisa da salje midi signal... rekoh trebalo bi sve to da radi na 10. kanalu... i slanje i primanje... doduse, mozes ti da namestis i 1. kanal (od 16 mogucih) ali i send (aleKsis) i receive (DAW.. Reaper) moraju da budu isti kanali. Doduse(2) Reaper ima MIDI traku koja po defaultu prima svih 16 odjednom, tako da u sustini nema strasno..

e, da.. tih 7 knala, nisu 7 kanala, vec 7 elemenata koje ce alesis da salje u jednoj traci.. tako da ces imati MIDI traku sa sedam elemenata.. npr

C1 kick
C#1 snare
D1 hihat
D#1 open hat...

i tako dalje i tako dalje... naravno ovo je primer, jer ne znam kako je sve to podeseno kod tebe...

onda u Kanalu, reapera otvoris I/O kockicu gde ces reci sta ti je IN a sta OUT.. otprilike, ovako..

IN m-audio MIDI port...a OUT M-audio sound font... ili mozda neki drugi. VSTi nije preporucljivo uzivo da stavljas, mada mozda kod tebe i radi..




Aiiiiiii u toku pisanja se setih, i MIDI configuration, treba da enableujes MIDI portove u Reaperu... dakle... uh da se setim.. Options.. pa configuration .. pa onda MIDI.. pa na kraju porta kliknes i izadje ti meni enable i disable... (ovo je stvarno po secanju... tako da.. uhhh. jbga tesko je ovako napamet... ) dakle treba enable...

a ni step by step ne vredi mnogo..

treba da budem tamo, no ajd probaj ovo pa idemo dalje... OK?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 18 Sep 2010, 21:16

Ma ne vidi nishta...neznam...poludeh, ne kontam ja bash ovo kako radi...Na modulu pod MIDI je nameshteno chanell 10, thru ON, controller ON...ma sve nekako po logici stvari sam namestio, ali nishta...tj verovatno neznam kako to ide jbg...
Evo manual za Alesis D4
http://www.dbdrums.com.ar/includes/secc ... Manual.pdf
A reaper je onaj novi, mada sve je to isto kao kod starog...

Poludecu. :grummel_2: :cry: ::ranting::

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by vasko » 18 Sep 2010, 21:20

to za onaj bubanj,jel tako?

jel ti on samo okida,ili hvata i midi velocity (1-128)?

i zasto ne koristis cubase,retko ko radi u reaperu

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 18 Sep 2010, 21:34

vasko wrote:to za onaj bubanj,jel tako?

jel ti on samo okida,ili hvata i midi velocity (1-128)?

i zasto ne koristis cubase,retko ko radi u reaperu
Hvata i velocity, a reaper mi se jako svidja za rad... :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by nemanjavelimirovic » 18 Sep 2010, 22:57

POBEDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAPOKON NAPOKON NAPOKON....citanje manuela i ostalog materijala je pored Dejanovih saveta doprinelo da sad imam vrlo interesantne mogucnosti snimanja bubnja... :-))))))))

Deki hvala do neba!
:ziveli: :metal:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Hajmo svi koji se razumeju u MIDI...

Post by dejankuki » 19 Sep 2010, 12:00

Jbga, nista bez starog dobrog F1 dugmeta... iii naravno knjugu u sake sistema...


Drago mi je ako sam barem malo pomogao!...



:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest