Zvucna izolacija garaze

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
poganija86
Posts: 8
Joined: 19 Nov 2010, 21:12

Zvucna izolacija garaze

Post by poganija86 » 19 Nov 2010, 21:27

Pokusao sam da nadjem po forumu nesto slicno ovoj temi,ali nisam uspeo. Stoga sam odlucio da otvorim ovu temu.
Dakle,planiram da od garaze napravim postoriju za probe. kvalitet zvuka nije toliko bitan. Bitnije je to da se zvuk zadrzava u garazi i da sto manje zvuka curi spolja kako ne bih imao problema sa komsijama.
Garaza je dimenzija 6mx3m i visine oko 2m. Sa obe strane garaze,nalaze se garaze drugih stanara. S obzirom na to ja sam planirao da azmafonom oblozim samo otvorene delove garaze tj.plafon,zadnji zid garaze i vrata. Dakle zidovi koji su spojeni sa drugim garazama ostaju slobodni. uz to planiram da stavim i stiropor po svim zidovim radi toplotne izolacije (da li bi stiropor u kombinaciji sa azmafonom mogao da doprinese zadrzavanju zvuka?).
Ovo je sve moj neki predlog i nisam siguran da li je dobar,pa molim sve koji se razumeju u ovu problematiku i koji imaju iskustva sa ovim stvarima da mi pomognu kako to da odradim a da to lici na nesto i da nemam problema sa stanarima iz okolnih zgrada.

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Zvucna izolacija garaze

Post by dogfighter13 » 19 Nov 2010, 21:39

radio nesto slicnu... al da ti kazem... sve ovo moze al vrata stiroporom neces uspeti da odradis ... ili ces mozda ako bacis jedno nedelju dve samo za vrata... ostalo ide lako... stiropor smanjuje zvuk koji napusta prostoriju al recimo da nece sve zaustaviti ... ne znam koliko ce te jako probati al ako hoces apsolutnu izolaciju nece ici... inace da zadrzi zvuk da se komsije ne bi bunile ... za to je ok samo to zavisi takodje od jacine zvuka debljine stiropora i druge izolacije i najvise od komsija^^ ako su komsije neke cmizdre koje na svaki sum zovu momke u plavim jaknama digni ruke od svega^^
nadam se da sam kolko tolko pomogao pozzz...

poganija86
Posts: 8
Joined: 19 Nov 2010, 21:12

Re: Zvucna izolacija garaze

Post by poganija86 » 19 Nov 2010, 22:11

a preko sloja stiropora sam planirao da nabacim sloj azmafona debljine 20mm.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zvucna izolacija garaze

Post by Tiki the Boyler » 21 Nov 2010, 18:33

Po stoti put... Stiropor nije zvučni izolator.
A već smo pričali na tu temu.
U suštini... jedini lijek za zaustavljanje zvuka je izgradnja sobe u sobi, a ti sa početnim dimenzijama prostorije nemaš nikakvih uslova za to!
Okači paravane od teškog platna ili azmafona (ili idi na početnu ideju sem što ćeš sem stiropora koristiti kamenu vunu) i svirajte najtiše moguće. Ne znam šta bih ti drugo rekao...

jugo169
Posts: 2
Joined: 11 Jan 2011, 21:21

Re: Zvucna izolacija garaze

Post by jugo169 » 11 Jan 2011, 21:30

uradio bih hitno zvucnu izolaciju kafica, da se ne cuje muzika kod komsije, a ni napolju, ako postoji strucnjak za to nek se javi i koliko to kosta

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zvucna izolacija garaze

Post by Tiki the Boyler » 16 Jan 2011, 18:40

Možda je bilo bolje da si otvorio novu temu...

U većini slučajeva investitor odustaje od takvog projekta jer finansijski nema logike.
Kao ilustracija... poslednji sličan zahtjev na kom sam radio, a koji je uspješno realizovan (sa izolacijom preko 100db u cijelom frekvencijskom opsegu) je prostoriju sa početnih 130m³ sveo na 75m³, tj. sa 38m² na 26m², a cjelokupan zahvat je koštao oko 15.000 EUR.

Pa sad vidi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest