Potrebna mi je pomoc sa mikrofonom

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
The Nikola
Posts: 7
Joined: 25 Jan 2011, 19:26
Location: Kladovo, Srbija

Potrebna mi je pomoc sa mikrofonom

Post by The Nikola » 01 Apr 2011, 17:30

Ovako, imam Audio-Technica PRO 31 QTR,

Frequency response 60-13000 Hz
Open Circuit Sensitivity -55dB (1.7 mV)
Impedance 600 Ohms

i predpojacalo Tube Ultragain mic 200...

Zanima me kako bih mogao da dostignem vrhunac kvaliteta sa ovom opremom, znam da nije toliko kvalitetna, ali me zanima sa OVOM opremom da snimim rep pesmu, tako da mi odgovori poput "kupi nesto drugo", nisu potrebni... Pa, neki iskusniji neka mi kaze, koje bi efekte trebao da koristim da koliko-toliko poboljsam zvuk, kako da pevam, neki saveti, da li, i koliko pomaze gluva soba, pop filter..? Jedan lik mi je rekao da su potpuno odseceni visoki tonovi zbog frequency response 60-13000 Hz, da li bi to mogao nekako da regulisem..? Hvala unapred na odgovorima...

geopard
Posts: 17
Joined: 17 Dec 2010, 08:09

Re: Potrebna mi je pomoc sa mikrofonom

Post by geopard » 05 Apr 2011, 14:49

Sto se tice pop filtera i gluve sobe, zaboravi. Sto se tice frekvencija, neces moci da ih usnimis, ali mozda dobijes solidnu boju sa nekim vst, ne znam u cemu radis. Snimali su ljudi i na losijoj opremi, i nisu bili neki bozanstveni rezultati ali je bilo dovoljno da se vidi postoji li talenat. Ako imas ideje, samo udri

The Nikola
Posts: 7
Joined: 25 Jan 2011, 19:26
Location: Kladovo, Srbija

Re: Potrebna mi je pomoc sa mikrofonom

Post by The Nikola » 06 Apr 2011, 14:27

Pa da, snimio sam jednu pesmu, i ispao je ok snimak, ali problem je u tome, sto sad kad pokusam opet, ne ispada ni blizu toga... Znaci, tad sam ga uboo, i nmg opet... :/ Ne mogu emocije da se iskazu kroz glas, sto je najvaznije... Sad pokusavam da ga prodam, pa da kupim nesto bolje, ali se niko ne javlja... :) Zato sad moram da radim na ovome, pa, da pokusam da uradim nesto sto ne unistava bubne opne... Btw. Snimam u mixcraftu i cubase-u...

geopard
Posts: 17
Joined: 17 Dec 2010, 08:09

Re: Potrebna mi je pomoc sa mikrofonom

Post by geopard » 06 Apr 2011, 16:34

Ako će te to utešiti, znam dosta njih koji imaju preskupu opremu i bave se dugo profesionalno muzikom a imaju poteškoća da iskažu emocije kroz muziku :lol:
Šalu na stranu, meni se čini da si negde kiksnuo u setovanjima, dal je do zvučne, dal je do nivoa na preampu, ili je nešto u softveru... 100% možeš sve sa tim mikrofonom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest