miksete

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

miksete

Post by tamara11 » 30 Dec 2006, 09:23

prodaje li neko i koliko kostaju interesuje me behringer mx 80 2 a-nova ?

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 30 Dec 2006, 10:45

Prvo, dobrodosla na forum.

Evo ti cene kod SkyMusic-a, oni jedini imaju na netu. Nemaju Behringer, ali cisto da uporedis. Ako te ne mrzi, prosetaj do Mitrosa, kod njih je novogodisnji popust.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 30 Dec 2006, 13:52

Behringer ti rade Mitros i Artist (zvanično) i kod njih su ti nanjiže cene. Prošetaj do njih pa pogledaj... Ima vrlo jeftinih stvari. E sad, moja ti je preporuka da ne uzimaš Behringerove mixere pošto imaju vrlo neprijatan šum koji u početku ne primećuješ ali posle ćeš skontati da ne znaš šta da radiš s njim. Razmotri opciju Tapco mixera koji su extra jeftini a mnogo kvalitetniji od behringera. Ima ih u SkyMusicu a moja lična preporuka je 220FX.
Fenomenalan mixer za jako male pare.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 30 Dec 2006, 14:11

Ja slučajno imam i mali Tapco (by Mackie) i mali Behringer, i razlika se primećuje - ali je Tapco Mix 50 koštao 100 e (u SkyMusicu), a Behringer UB502 40 e (u Artistu). Duplo bolji za duplo više para? Zavisi. Ako ti treba svaki gram jasnoće zvuka, onda se isplati. Ako nećeš mikserom dodavati gain nego ga samo oduzimati, Behringer radi kako treba (prijatno sam iznenađen, potpuno je isti kao Tapco). Jeftine miksetice u principu odlično oduzimaju, ali jako loše (i sa šumom) dodaju gain.

Teško da ćeš naći novi MX802A jer se više ne proizvodi (pogledaj: http://www.behringer.com/MX802A/index.cfm?lang=ENG ) a slični šestokanalni analogni mikser ti je Behringerov Eurorack MX602A. Tapco Blend 6 (malo bolje konstruisan, sa dedicated instrument inputima) je trenutno u Skyju 120 e.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Jan 2007, 13:06

Update: naleteo sam na odličan sajt koji ima katalošku prodaju kod nas (momci iz Digital Cave, ali ovaj mu dođe kao neki podprojekat) - ALC OnLine, http://alcpro.com/shop/index.php .

Tu mogu da se vide dve zanimljive miksete: Samson Audio MDR6 (190 evra) i Soundcraft Compact 10 (220 evra). I jedno i drugo izgleda ok za te pare.

Samson Audio: http://www.samsontech.com/products/prod ... &brandID=2
Image

Soundcraft Compact Series: http://www.soundcraft.com/product_sheet ... uct_id=121
Image

Ovo imam ja: Tapco Mix 50
Image

Behringer UB502
Image

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

mikseri

Post by tamara11 » 05 Jan 2007, 13:39

ljudi hvala vam puno , sada cu da razmislim jer ovaj mikser koji imam se raspada , vidim cene su ok sto mi je najbitnije,,,hvala :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Post by Kristijan » 18 Aug 2007, 10:21

http://alcpro.com/shop/product_info.php?products_id=140

Molio bih nekog ko se bolje razume u ove stvari da mi kaže da li sam ja dobro razumeo da sa gorepomenutom miksetom ne moram da imam DI box?

Ja sam nekako uvek skeptičan prema tim all in one rešenjima, pa mi treba savet.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 18 Aug 2007, 23:22

Da, taj Soundcraft ima jedan ulaz podešen baš za gitare i bas gitare, a i odličan je ovako, video sam ga uživo a isto tako i čuo - odlična investicija. Izgleda kao da bi mogao da padne sa osmog sprata i da se ne okrnji.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 08 Oct 2007, 00:16

I ja polako razmisljam o nekoj mixeti. Treba mi za ozvucavanje bubnja, znaci samo za mikrofone, za pocetak bih uzeo nekih od 4-6 ulaza (ne razumem se ni 1% u standarde kod mixeta, tako da ne znam koji je standardan broj ulaza)
Treba mi nesto sto radi, ne treba mi nista, samo da radi :)
Nesto najjeftinije na svetu.
Preporuke?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Oct 2007, 01:09

Behringer.

Preciznije, nova Behringer Xenyx serija (klonovi Mackiejevog Onyxa, i to odlični za te pare).

Još preciznije, Xenyx 1202 (četiri prava mikrofonska kanala) - cena je 100 evra. Mislim da jeftinije od toga nema.

(Samson MDR624 i Soundcraft Compact 4 su 120 evra, a možda ima i neka jeftina Peavey, ali ne znam gde i koliko. Šest mikrofonskih kanala je već oko 300 evra. Takođe, uvek možeš da probaš samogradnju!)

http://www.behringer.com/1202/index.cfm?lang=eng

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 08 Oct 2007, 09:24

Sada vidim da je osnovno pizanje iz decembra 2006.g.!

Samogradnja se ne isplati definitivno. Letos sam kupio Behringer Xenyx 802 za samo 60 E kod Artista, a samo tih 50-ak potenciometara i konektora koliko ima na mikseti bi koštalo više od toga da se kupuju u radnji i to mislim na kinesku robu!

Najzad, taj šum o kome sam ovde često čitao ja ne čujem. Znam dosta korektnih snimaka koje slušamo svakodnevno na radiju koji su urađeni na Behringer miksetama i ne vidim da im nešto fali. Razume se da ima boljih i mnogo boljih mikseta, ali za pare koliko koštaju više su nego dobre. Za kućni studio su savršene.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 08 Oct 2007, 10:14

Pedesetak potenciometra?...Meni treba samo pan, i fader, nikakvi efekti, nista...
Znaci u sustini meni trebaju sledeci delovi (someone correct me if i'm wrong)
- 4 predpojacala
- 4 fadera
- 4 ili 8 potenciometra
- kutija (GRRRRRRRRRRRRRR)
- sve sto treba za napajanje
- svi utikaci, jackovi, kablovi
jel jos nesto?
Ne bih pravio phantom power, ostajem kod baterija za sad x)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 08 Oct 2007, 17:12

zolideathmetal wrote:Pedesetak potenciometra?...Meni treba samo pan, i fader, nikakvi efekti, nista...
Znaci u sustini meni trebaju sledeci delovi (someone correct me if i'm wrong)
- 4 predpojacala
- 4 fadera
- 4 ili 8 potenciometra
- kutija (GRRRRRRRRRRRRRR)
- sve sto treba za napajanje
- svi utikaci, jackovi, kablovi
jel jos nesto?
Ne bih pravio phantom power, ostajem kod baterija za sad x)
Ne piše "Pedesetak potenciometra" već "50-ak potenciometara i konektora", znači ukupno komada, a svaki komad ima svoju cenu. Model 802 ima dva mikrofonska ulaza i dva stereo, odnosno 8 ukupno. Kada se tome doda FX loop te control izlaz (izem ti miksetu koja to nema) dolazi se do tih 50-ak "rupa" na gornjoj ploči miksete. Najveći deo svog života se bavim elektronikom iz hobija i veruj mi da se danas ne isplati praviti gotovo ništa. Možda bi vredelo praviti nešto vrhunskog kvaliteta, ali onda delove moraš da nabavljaš spolja i cena projekta bi sigurno bila vrlo visoka. Ali zašto da te ja odvaraćam od ideje, samo napred, želim ti uspeh.

VDL Cisco Kid
Posts: 58
Joined: 24 Oct 2007, 21:58
Location: Beograd, uzi centar i Zvezdara

Post by VDL Cisco Kid » 25 Oct 2007, 00:13

Covek ima iskustva bogami. Slazem se sa Savom.
Ali opet ako imash pare za rizik onda ti ja zelim srecu.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 25 Oct 2007, 00:38

Zoli ima vremena da napravi mixetu? Kad si napustio fax? :rlol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest