MF Wiki - sta mislite?

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

MF Wiki ... za ... protiv...

Svidja mi se ideja
49
75%
NE svidja mi se ideja
1
2%
Nema potrebe za MF wiki
15
23%
Nemam misljenje
0
No votes
 
Total votes: 65

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by ness » 23 Sep 2009, 17:07

Meni se svidja predlog.Da bude kao neki fazon pogleda na svet iz ugla obicnih ljudi,tj. nas.Moze da bude jako zanimljivo.I da,Andrej ima odlican predlog.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Rocket Roll » 23 Sep 2009, 17:36

KnightOfDoom wrote:Napravi razliku izmedju wikia kao softvera ( http://en.wikipedia.org/wiki/Wiki ) i wikipedie kao sajta ( http://en.wikipedia.org ). I ne, nikako nije poenta kradja i prevod tekstova sa wikipedie.
Aha, znači ima razlike. Drugačiji koncept.

Ali i dalje ne vidim potrebu da se slične informacije ponavljaju i na forumu i u nekom drugom obliku hiperteksta. Koje su prednosti Wiki stranice u odnosu na traženje / pisanje obaveštenja na forumu?

Hoću reći, da je nekog zanimalo (zanima) da napiše istorijat Ibanez JEMa ili najbolje tehnike izrade štampanih pločica, mogao je (može) da pokrene temu o tome. Tu temu bi pretraživač lako našao, a uvek može da se napravi i meta-thread sa linkovima (kao na, recimo, prodigy-pro.com).

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Wolf » 23 Sep 2009, 19:03

ja sam za :D
stranice tipa "gitare od 100-200, 200-500, 500-..." bi nam jako dobro dosle :D
na primer gitare od 100-200 evra, u sklopu toga blues, rock, metal... gitare za blues i rock sa singlovima, za metal sa humovima, preporuke itd...
isto tako i za baseve, bubnjeve i slicno... cene sam lupio onako bezveze, nisam bukvalno mislio... :D
pa onda teme za pojacala, prednost lampasa nad tranzistorcima, pojacala od x-y evra i tako...
ono za cega se najcesce postavljaju bespotrebne teme na forumu...
pa onda stranice sa npr tecnostima sa ciscenje, poliranje... pickguard... ima da se kupi tamo i tamo... i tako...
nadam se da ste me skontali :D
uzdravlje! :ziveli:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by KnightOfDoom » 24 Sep 2009, 03:48

@roll

Evo pogledaj svoje postove ovde i shvatices prednosti. O cemu god da se pise na forumu uvek ce se naci neko ko filozofira, kontrira, lupa gluposti, stavlja slike macaka i sl. Preglednosti foruma smo rekli dovidjenja pre dve godine.
Moje nade su, ustvari, da ce wiki bar u nekome probuditi potrebu da napise nesto korisno( makar nakon sto vidi da je neko drugi to ucinio) kao sto je ranije pisano na forumu. Danas se sve svodi na pitanja postavljana milion puta i pronalazenje novih nacina da se se uvrede ljudi koji ih postavljaju. I svakodnevno popunjavanje leksikona: "sta radite?", "sta slusate?" , "jeste kenjali danas?" ...

@wolf

Tu je problem sto ni cene ni modeli ne ostaju narocito dugo. A gde kupiti, to je reklama :)
Mada bi svakako trebalo objasniti razliku izmedju lampasa, tranzistorca i hibrida, singla i hambakera, gomile tremolo dizajna, gomile mikrofona.... samo tu ima price do prekosutra, a roll se uvatio jem-a :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Rocket Roll » 24 Sep 2009, 04:22

KnightOfDoom wrote:...uvek ce se naci neko ko filozofira, kontrira, lupa gluposti, stavlja slike macaka i sl.
Da, takav je skoro svaki forum: beskonačno iznošenje mišljenja (o nekom podatku). Shvatam da to može da zasmeta ljudima koji bi samo da iznesu podatak (bez raspravljanja o njemu) i da bi tada teoretski više odgovarao Wiki. Plašim se samo prakse - ispadanja smešnim zbog nepismenosti ili neobaveštenosti ili nečeg trećeg, jer Wiki format ne trpi razgovorni stil foruma i traži objektivnost.

Da se ostavi jedno vreme za glasanje, pa da onda bude "odlukom većine rešeno je..."?

jablаn
Posts: 31
Joined: 25 Sep 2008, 12:19
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by jablаn » 24 Sep 2009, 07:19

KnightOfDoom wrote:Mada bi svakako trebalo objasniti razliku izmedju lampasa, tranzistorca i hibrida, singla i hambakera, gomile tremolo dizajna, gomile mikrofona.... samo tu ima price do prekosutra, a roll se uvatio jem-a :D
Zar to ne znači samo da sledeće stranice Vikipedije treba da dobiju srpske verzije:
http://en.wikipedia.org/wiki/Humbucker
http://en.wikipedia.org/wiki/Guitar_amp
http://en.wikipedia.org/wiki/Tremolo_arm
itd?

Koji je razlog za otvaranje novog Vikija da bi se pisali takvi članci?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Kristijan » 24 Sep 2009, 07:44

Ljudi, ko ne želi to ovde da čita - ne mora. I ko ne želi da piše - ne mora. Ko smatra da je pametnije da proširuje srpsku wikipediju - i treba to da uradi. A ko je voljan da se bavi sa MF wikijem - i to je ok, i nije greh. Ovo nije pokušaj da se napiše nova Wikipedia. Mislim, ovo počinje da liči na parlamentarnu sednicu - gomila priče i nula rada. Dajte neki rok dokle se glasa, pa da idemo dalje. Dosta više "šta bi bilo kad bi bilo"!

Samo da podsetim, na Criticalovu inicijativu jeste ihaaa odavno i krenulo da se radi nešto slično, ali nije odmaklo daleko. Meni je konkretno falio feedback, nisam stekao utisak da li je to dovoljno korisno, koncizno, opširno, upotrebljivo... Nije me ni jedan korisnik kontaktirao da bilo šta pita, predloži, dopuni... Ako izuzmemo korisne primedbe koje mi je dao Ylvaon, a koga sam kao školovanog čoveka i kontaktirao da da svoje mišljenje, niko drugi se nije oglasio. Treba osmisliti način da autori tekstova i urednici imaju uvid u zahteve, potrebe i zamerke korisnika, a da se to ne pretvori u klasičnu forumsku pljuvačinu.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Critical » 24 Sep 2009, 13:19

Samo da podsetim, na Criticalovu inicijativu jeste ihaaa odavno i krenulo da se radi nešto slično, ali nije odmaklo daleko. Meni je konkretno falio feedback, nisam stekao utisak da li je to dovoljno korisno, koncizno, opširno, upotrebljivo... Nije me ni jedan korisnik kontaktirao da bilo šta pita, predloži, dopuni...
Zato ja sada i cutim, doduse sada je situacija malo bolja, ima vise ljudi ali, da su voljni da to pocinju ?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Bozha » 24 Sep 2009, 14:37

Image

@KOD, totalitarizam je uvek efikasniji od demokratije. ;) Predpostavljam da si celu temu zapoceo da bi vrbovao saradnike i pokrenuo predloge, ne da bi postigao konsezus. Ima vec par dobrih ideja. Kreni, pomocicemo koliko umemo...

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Wook » 24 Sep 2009, 15:24

Da li bi bilo smisla da se tu stavljaju biografije + promo materijal domacih demo bendova? Em sto bi se eventualno "proculo" za njih, pretpostavljam da svaki bend zeljan paznje bi napisao nesto o sebi, sad ne znam sta vi mislite o tome :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Stalker » 21 Nov 2009, 09:06

@KnightOfDoom:
odlicna ti je ideja, ja vec vidim prednosti wikie, ako ne za nas, onda za neke pocetnike i sl. mislim da bi super dosla wikia :)
mogu da se ponudim da radim neke strane, mozda i domace bendove, a mogu da pisem o Warwick bass gitarama :)
samo moram da naucim da kacim slike na wiki stranice.
:ziveli:

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Wolf » 21 Nov 2009, 18:52

KnightOfDoom wrote:@wolf

Tu je problem sto ni cene ni modeli ne ostaju narocito dugo. A gde kupiti, to je reklama :)
Mada bi svakako trebalo objasniti razliku izmedju lampasa, tranzistorca i hibrida, singla i hambakera, gomile tremolo dizajna, gomile mikrofona.... samo tu ima price do prekosutra, a roll se uvatio jem-a :D
Pa dobro, radi se npr. update svakih mesec dva.
Npr. "Gitare od 100-250 evra"
Yamaha Pacifica, Squier Bullet Strat, Aria Legend...
i sta znam, svakih mesec dana, neki mali apdejt (to nije tesko, jer npr stave se one gitare koje su probane i koje se preporucuju (necemo npr staviti Behringer Vintager k'o sto je moj, jer realno nije neka gitara... :D)
A onaj deo gde se mogu kupiti moze da se preskoci. Ako nekog zanima neka posalje nekom PP. :)
Drasticno bi nam se smanjio broj tema "koja gitara do xyz evra"
Ako je problem odrzavanje takvih strana odrzavacu ja, samo cu se raspitivati od ostalih za informacije. :lol:
Cak i neke teme sa foruma mogu tamo da se prebace (Setup gitare na primer), da bude sve na jednom mestu i da na forumu postoji link prema wikiji kao sto ima za chat. :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Kristijan » 21 Nov 2009, 21:31

Wolf wrote:Drasticno bi nam se smanjio broj tema "koja gitara do xyz evra"
Grešiš. Niko ne čita ni sticky teme sa osnovnim uputstvima, niko ne čita pravila foruma, niko ne koristi search. Ako ovo pokrećemo da bi se izbegla besmislena pitanja na koja je odgovoreno ziliJon puta, onda bolje ništa da ne menjamo.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Doolio » 22 Nov 2009, 05:37

brate ionako nam je forum ubog i mali, sta fali endless topicima:) kad budemo mocni sa milion korisnika, onda nek se razmislja o zajebanom sprovodjenju pravilnika, citanju stikija i tim stvarima. mislim, sad je ono, ko smara previse, privuce paznju, pa bude upozoren/uklonjen, ko otvori topic koji vec postoji, zakljucas mu topic. drugacije je debilno:)
ono, DOOLIO STALNO PSUJE, EVO MU WARN

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Wook » 11 Apr 2011, 17:36

Jes da dizem temu iz mrtvih, ali me zanima, jel se odlucilo nesto o ovome, kako-sta? Ja sam i dalje za, i potrudio bih se da doprinesem ovome, iako mi je znanje poprilicno ograniceno..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest