Communication Breakdown

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Communication Breakdown

Post by Blingo » 14 Aug 2008, 10:32

Apropo YuMetala...I ako se oni trude da budu tolerantni ipak je to MELASKI sajt,tako da ako,recimo, ja dodjem i viknem: "Punk's not dead!",s punimravom mogu da očekujem izuzetno burne reakcije od tamošnjeg članstva...

S druge strane, ovo je MUZIČKI forum i ja sam kapirao da su članovi na ovom sajtu pre svega muzičari (što će reći ,potpuno otvoreni za različite muzičke pravce,stilove i pristupe sviranju),tako da kada bih ovde napisao,recimo: "OK Bend je najbolji bend na svetu!",logično bi bilo da se neko javi i kaže:"Ok,zašto to misliš?Jesu/nisu najbolji jer imaju/nemaju pompezne harmonije,aranžmane,tekstove..." Znači,da mi da ARGUMENT za svoj stav ili tvrdjenje.

Primetio sam da se mladji članovi foruma,puno puta sukobljavaju oko toga koji je to bend najbolji...Što se mene tiče,TAKAV BEND NE POSTOJI!Moj omiljeni bend je Led Zeppelin,a pogledeajte mi avatar!Znači,nema potrebe izolovati neki bend od drugog.

Naravno,uvek ostaje otvoreno pitanje ukusa...Jbg,ne može se svima sve svideti!Recimo ,ja ne volim EKV i Disciplinu kičme,ali to je samo moj ukus!Mislim, ne volim ih kao što ne volim...karfiol,ali nikada,ali nikada se ne bih usudio da kažem:"E,oni su sr*nje!" Pa jbt,ko sam ja da tako nešto kažem za ljude koji su postavili temelje novog talas u BG-u?!

Naravučenije,slušajte što više muzike,svirajte što više stilova i tehnika,a uvrede ostavite za stadione! :lol:

Pozdrav!

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: Communication Breakdown

Post by viden » 14 Aug 2008, 15:45

Blingo wrote: Naravučenije,slušajte što više muzike,svirajte što više stilova i tehnika,a uvrede ostavite za stadione! :lol:
Slažem se.
Ovaj forum bi mlađi članovi trebalo da iskoriste kako bi od starijih naučili nešto pametno i korisno u vezi instrumenata, muzike...
Mada, iskreno, moram da priznam da sam i ja, iako pripadnik starije garde :( , naučio dosta toga korisnog na ovom forumu.
Treba biti otvoren za tuđe mišljenje, jer svi smo mi (stariji :( ) prošli kroz sve (ili slične) faze koje sada prolaze mlađi.
Ko ume da to iskoristi u prednosti je, a ko ne ume večito će se prepucavati koji je bend (gitara, gitarista, basista, bubnjar) bolji, i od njega muzičar, ili kreativan čovek (u bilo kom pogledu) nikada neće postati.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Communication Breakdown

Post by Zlo » 16 Aug 2008, 04:55

(što će reći ,potpuno otvoreni za različite muzičke pravce,stilove i pristupe sviranju),tako da kada bih ovde napisao,recimo: "OK Bend je najbolji bend na svetu!",logično bi bilo da se neko javi i kaže:"Ok,zašto to misliš?Jesu/nisu najbolji jer imaju/nemaju pompezne harmonije,aranžmane,tekstove..." Znači,da mi da ARGUMENT za svoj stav ili tvrdjenje.
Bog te poziveo covece!!!!Nisam vernik ali sam morao ovako reagovati na tvoj post.Na zalost,u (moze se reci i NA)ovoj zemlji ljudi nisu takvi.Nevezano samo za muziku.Nedostaje nam tolerancije i osnovne kulture.

Na Muzicki forum sam se registrovao iz potrebe za nekim informacijama.Daleko sam od muzicara ali volim da sviruckam za svoju dusu.Javio se Deki i dao mi resenje za problem.I od tada redovno posecujem forum,napisem i ja po neki post.Dam po neki savet ljudima koji znaju manje od mene.Da pristedim vreme ljudima koji znaju vise od mene .Treba im za neke ozbiljnije diskusije.

Nije mi prijatno kad vidim da administratori moraju postaviti ovakvu temu.
Kad je napisano nesto ozbiljno na temu software,instrumenti,grupe,oprema?

Da se sad ne uvlacim ali Rocket,Deki,Fox i jos par ljudi vidim kao 100% angazovanih.Critical,Dulio(shvatio sam da njih dvojica moraju upareni jer sam procitao gotovo sve postove ikad pisane na ovom forumu :)P ) i jos neki takodje aktivno i konstruktivno ucestvuju.Neka mi ne zamere likovi koji pripadaju ovoj grupi ali ne pamtim svaki nick a ne bih da pogresno napisem.
Covece-meni je od maja ove godine internet rutina-mail,link za download,Muzicki forum.

Ostatak?
Imam 100e ,koju gitaru sa dobrim magnetima i floydom da kupim?-Nauci da sviras i shvati da svaki od zahtevanih delova vredi vise nego cifra koju si namenio celoj gitari.Ako zelis gitaru .
MaIden je bolji od Kreator-Shvati da su podjednako dobri u delu muzike kojim se bave i da su zajedno popili vise piva zajedno nego sto tvoja baka ima godina.

I niko d aprocita sta ljudi napisase.Hajd' neko iz administracije neka kaze koliko glupih postova sa temom kupovine gitare ima.

Na zalost svako od nas je najpametniji.Ja ovim postom dokazujem da nisam imun na to :grummel_2:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Communication Breakdown

Post by vbraca » 30 Aug 2008, 01:58

DJ--LuKaS wrote:Imam xenyx 802 mixetu i na to su mi privezani zvucnici , klavijatura tj sintisajzer roland em - 55 i privezan mi je jedan mikrofon...sve radi i izlazi na zvucnike ali voleo bi da znam kako da snimim sve to sto sviram i pevam?jer kada stisnem opciju na klavijaturi record snima samo sto sviram ne snima mi ono sto pevam na mikrofonu!!!pa me interesuje kako mogu da snimim sve to sto pevam i sviram?treba nesto da kupim da privezem na mixetu ili nesto sto moze da snima sve to??>????HELP!!!!!!!PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!! LJUDI STVARNO NE ZNAM GDE DA SVRSTAM OVU PORUKU IZVINJENJE SVIMA!!!!!
Ja mislim a si vec pokrenuo temu oko ovoga.
Nov si pa ti je sve oprosteno :lol:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Communication Breakdown

Post by friedman » 01 Sep 2008, 19:58

Mislim da Adminovi i Moderatori treba da budu stroziji u deljenju warn-ova, i eventualno banova. Naravno, ne govorim im kako da rade svoj posao, ali to je samo predlog. Neki ljudi se ocigledno ne registruju da bi nesto naucili ili doprineli forumu, vec samo da bi provocirali.

Pozdrav!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Communication Breakdown

Post by Critical » 01 Sep 2008, 22:04

Ja kazem lepo KnightOfDoom-u da mi vas sve banujemo,on nece :mrgreen: hahahhahahah

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Communication Breakdown

Post by Zlo » 01 Sep 2008, 22:39

Eh............ja na onaj profesionalniji forum sa pocetnim slovom R koji se bavi istom tematikom nisam otisao mesecima.
Ovaj je bas "narodski".
Samo da se:
- resi odnos prema ljudima koji ne umeju da koriste pretragu jer odgovori na pitanje "Imam xxx evra,sta da kupim za te pare?" se nalaze na forumu ali razmazena decica ne zele da pretrazuju.
-resi odnos prema ljudima koji se registruju samo da bi postavili oglas i pola osnovnih informacija ne navedu,pa ljudi moraju gubiti vreme na raspitivanje o ceni,starosti i ocuvanosti instrumenta/opreme.

Prema onima koji namerno spamuju i nemaju K od osnovne kulture administracija foruma je ,koliko vidim,vec pocela da reaguje :lol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Communication Breakdown

Post by Critical » 01 Sep 2008, 22:51

Samo da se:
- resi odnos prema ljudima koji ne umeju da koriste pretragu jer odgovori na pitanje "Imam xxx evra,sta da kupim za te pare?" se nalaze na forumu ali razmazena decica ne zele da pretrazuju.
-resi odnos prema ljudima koji se registruju samo da bi postavili oglas i pola osnovnih informacija ne navedu,pa ljudi moraju gubiti vreme na raspitivanje o ceni,starosti i ocuvanosti instrumenta/opreme.
Nemas pojma koliko je ovo tesko uraditi :wink: trudimo se mi ali,ne ide...

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Communication Breakdown

Post by Zlo » 01 Sep 2008, 23:01

Druze,ne placem i ne kritikujem :)
Mogu aktivni clanovi na ponovljena pitanja da samo postave link ka postu koji ima odgovor i da admini zakljucaju temu.

Sto se oglasa tice vec smo pricali.
Recimo pravilo-niko ispod odredjenog broja smislenih(da ne bude kritike na ovo "smislenih",sve je relativno)postova nema pravo na postavljanje oglasa.A kad ga postavi OBAVEZNO godiste i cena i OPCIONO stanje u kom je stvar koja se prodaje.
U suprotnom-par sekundi treba adminu da obrise oglas. :lol: :lol: :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Communication Breakdown

Post by Funkomat » 01 Sep 2008, 23:21

Mislim da je bolje za sve da ima vise nejasnih oglasa nego da ih nema uopste a kao sto sam vec rekao, verujem da bi ovo drugo bio slucaj da se uvede min postova za pravo na oglas.
Ja sam i dalje za neku vrstu formulara, mada je mnogo bolja situacija od kad nema odgovaranja na oglase...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Communication Breakdown

Post by Blingo » 01 Sep 2008, 23:27

Slažem se sa Funkomatom.Oglasi članovima mogu sam da pomognu i da je sreće pa da ih je više...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Communication Breakdown

Post by KnightOfDoom » 01 Sep 2008, 23:28

Za oglase
"Uvodimo" neki trip sa formularom i oglasi ce biti odvojeni od foruma, samo nikako da zavrsimo to sto smo zapoceli. Obaveze, odmori, gluposti.... ubrzacemo stvar.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Communication Breakdown

Post by Zlo » 01 Sep 2008, 23:35

Funkomat wrote:Mislim da je bolje za sve da ima vise nejasnih oglasa nego da ih nema uopste a kao sto sam vec rekao, ..................
U pravu si.
Ali protiv sam toga da neko koristi forum samo da bi postavio oglas.I uz to ne napise ni osnovne stvari.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Communication Breakdown

Post by Cortex » 02 Sep 2008, 00:20

KnightOfDoom wrote:Za oglase
"Uvodimo" neki trip sa formularom i oglasi ce biti odvojeni od foruma, samo nikako da zavrsimo to sto smo zapoceli. Obaveze, odmori, gluposti.... ubrzacemo stvar.
Ako vam treba neko da malo pomogne sa razvojem, tu sam. :) Bash se sad kao neshto veshtim u PHP/MySQL/AJAX-u :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Communication Breakdown

Post by KnightOfDoom » 02 Sep 2008, 00:33

Koliko znam bio je neki problem sa vadjenjem podataka iz baze zbog sifri na forumu ...blabla... S' obzirom da se snalazim samo sa html-om , baze, php-ove i to sve ostavljam kumkatu. Ajax ce biti za prikaz slika ali to nije problem.
U svakom slucaju hvala :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest