Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Besplatni termini u zamenu za reklamu?

Sjajno!
41
66%
Ma pali...
4
6%
Ja i onako ne dolazim, radite sta 'ocete.
17
27%
 
Total votes: 62

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Derrick » 13 Feb 2009, 00:50

Ja ću ponoviti još jednom, ne zato što smatram da je moj predlog naj_____(šta već), već zato što sam ja, igrom slučaja, jedini bubnjar koji se pojavljuje, manje-više, redovno na jam session-ima, pa bi mi ovakvo rešenje odgovaralo:

Bilo bi dobro ako bismo mogli da uglavimo stalan četvoročasovni termin subotom u, recimo, 13h, tako da i najvećim "spavačima" ne bude rano, i to u dvonedeljnom intervalu. Dakle, jam bi trajao do 17h, tako da ostatak korisnog vremena u toku dana nije narušen. :wink:

Ovako nešto bi i meni odgovaralo s obzirom na to da obaveza imam sve više, a slobodnog vremena sve manje. I još jednom ponavljam, da me neko ne bi pogrešno shvatio: Ovo govorim isključivo zato što nemate ritam sekciju koja bi mogla da me odmeni (dobro, 'ajde, Cortex i Dr, ali ipak su po "opredeljenju" gitaristi :wink: ), i to ne u smislu "adekvatno da me odmeni" :roll: , već NIKAKO - niko drugi od bubnjara ne dolazi! :)

@ KnightOfDoom:

E, sada si nas zaista spustio maksimalno! :shock: Dakle, zabavnije ti je da sediš sam "sa cigarom i pivom", nego da sviraš i socijališeš se sa kolegama muzičarima, i to sve zato što "ne slušaš i ne voliš tu muziku" ?!? Pa, šta, jel misliš da vbraca sluša i svira progressive i punk, ili ja neku žešću "rdžačinu" u drop C kao što sam svirao više puta uključujući i poslednji put sa Dr? Ili možda Rocket neku distorziranu roknjavu, ili HillyBilly metal/punk? NARAVNO DA NE, ali opet ljudi dolaze, nađe se kompromis, sve se svira (ali, SVE), proširuju se muzički vidici, poštuju se želje drugih muzičara da se ode malo u pravcu koji oni žele (npr. meni se tolerišu "izleti" u progressive i punk... :mrgreen: ) ljudi se ZAISTA lepo zabave, popiju pivo ili sok i nauče nešto novo od kolege muzičara...

Mislim da bi trebalo da dođeš i uveriš se da si "u krivu". :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 13 Feb 2009, 01:08

Prva dva jama foruma, koja su odrzana pre nego sto ste ti i dobar deo sadasnje jam ekipe bili registrovani na forumu, su meni licno, sto se svirackog dela tice, bili neopisivo dosadni. Zezanje po bg-u i ns-u sa tim ljudima je bilo do jaja. I u mom bendu kad krene da se palamudi sa imporvizacijama odem na cigaru. Koliko tebi nije jasno zasto ja to ne volim, meni nije jasno zasto ti to volis.
Zaboravih, da, pre bih sedeo i pio pivo nego uopste upoznao ili samo video uzivo neke ljude, sudeci po njihovim postovima ovde.

Aj sad, dogovorite se oko ovoga ako ocete pa da javim ljudima situaciju. Ne mora bas svuda offtopic.

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Paprika » 13 Feb 2009, 07:59

KnightOfDoom wrote:Zaboravih, da, pre bih sedeo i pio pivo nego uopste upoznao ili samo video uzivo neke ljude, sudeci po njihovim postovima ovde.
You grumpy old lady :]
Lepo je to sto sudis o ljudima koje ne poznajes...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Critical » 13 Feb 2009, 10:53

Zaboravih, da, pre bih sedeo i pio pivo nego uopste upoznao ili samo video uzivo neke ljude, sudeci po njihovim postovima ovde.
Rodjo oteraces ljude sa foruma,hahahahhahahahah :D

Boli tebe uvo ,ti bar imas fotelju....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Kristijan » 13 Feb 2009, 13:18

E sad možda nije fora da se ja javljam budući da ne dolazim na jamove, ali sam uvek pratio tu temu, pregledao i preslušao sve snimke i tako... Uglavnom ne mogu da stignem da dođem na jam, a i kad mogu - vidim da će da bude gitarista malo manje nego tamburaša koji su svirali sa pokojnim Janjikom, i onda to zaista nema svrhe. Elem, meni je ta ideja od početka bila jako dobra, i sve je to zaista zanimljivo, i podržavam i sve redom... A baš me iznenadilo kad sam video u šta se ova rasprava preokrenula. Teško mi je da verujem da je to toliko teško uskladiti, pa i onako bi se sve dogovaralo u onoj istoj temi na isti način, s tim da bi bilo jednostavnije jer se zna i gde i kad je jam. Takođe sumnjam da bi postojala neka opasnost da se skuplja neka ogromna masa ljudi, pa i ovako tek poneki jam bude baš ekstra posećen, koliko sam imao prilike da vidim, nekoliko puta je okupljanje i otkazano zbog nedovoljne zainteresovanosti. Što mislite da bi sada bilo drugačije? Zato što sada može da se uštedi 100 do 200 kinti? Ja uopšte ne kontam da je to motiv, jednostavno ima ljudi kojima ideja jama nije dovoljno atraktivna. Daj, nemojte sada da odustanete od svega, pa zar nije ovo svima korisno!? Eto, ja da se još jednom izvinim što se sada mešam iako ne dolazim na jamove, ali kako je to jam Muzičkog foruma, a ja sam aktivan član foruma, kapiram da nije potpuno nepoželjno da kažem kako ja to vidim.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Derrick » 13 Feb 2009, 13:45

Kristijan wrote: Eto, ja da se još jednom izvinim što se sada mešam iako ne dolazim na jamove, ali kako je to jam Muzičkog foruma, a ja sam aktivan član foruma, kapiram da nije potpuno nepoželjno da kažem kako ja to vidim.
A, ne, izvinjenje će biti uvaženo tek kada dođeš na jam, do tada... :)

Ja idalje mislim da je dobra ideja koja se tiče stalnog termina. Organizacija bi se mogla srediti tako što bismo imali zagarantovan termin (oko kojeg bismo se dogovorili), s tim da bi trebalo UVEK potvrditi dolazak gospodi u studiju i to od strane jednog od nekolicine ljudi (i ovo bismo se dogovorili). Na ovaj način bi se uspešno sprečilo ono što je Rocket naveo kao opravdana strepnja da bi dolazili likovi koji nemaju veze sa MF i "grebali" se o naš besplatni termin. Pored toga, rešio bi se problem (ne)održavanja jam-a u slučaju male posećenosti, odnosno nedostatka vremena.

Sve u svemu, jam-a nema ako ne potvrde ljudi odgovorni za tako nešto. Oko ovoga bi pao interni dogovor - ko sve spada u grupu overseer-a, da bi se na taj način sprečilo (malo ekstremno paranoično, ali... :wink: ) lažno predstavljanje od strane nekog trećeg lica, koje možda nema veze sa MF. (nisam džaba ja specijalizovao security aspekt računarskih mreža... :lol: ).

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 13 Feb 2009, 14:09

Paprika wrote:
KnightOfDoom wrote:Zaboravih, da, pre bih sedeo i pio pivo nego uopste upoznao ili samo video uzivo neke ljude, sudeci po njihovim postovima ovde.
You grumpy old lady :]
Lepo je to sto sudis o ljudima koje ne poznajes...
Lepo je sto sudis o ljudima po avataru :lol:
Evo danas sam dobre volje s' obzirom da imam slobodan dan i da sam odspavao do 2. DO 2! :bounce:
A da uvedemo neke clanske karte za MF pa da mozete da se identifikujete :) Taman da uzmemo neke pare :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by cccira » 13 Feb 2009, 14:20

KnightOfDoom wrote:A da uvedemo neke clanske karte za MF pa da mozete da se identifikujete :) Taman da uzmemo neke pare :D
Ili neke MF-branded majce/dukseve/kacketa? :lol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Critical » 13 Feb 2009, 14:23

Dobicete svi po nalepnicu "MF" i to lepo nalepite na instrument ,posle prvog lepljenja nalepnice na instrument svaki pokusaj da se nalepnica skine prourokuvace stetu na instrumentu ...

Samo jos da napravimo te nalepnice "ako probas da me skines sjebacu ti gitaru" i eto resenja ,hahahahhahahahhahha

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Duane » 13 Feb 2009, 14:59

Critical wrote:Dobicete svi po nalepnicu "MF" i to lepo nalepite na instrument ,posle prvog lepljenja nalepnice na instrument svaki pokusaj da se nalepnica skine prourokuvace stetu na instrumentu ...

Samo jos da napravimo te nalepnice "ako probas da me skines sjebacu ti gitaru" i eto resenja ,hahahahhahahahhahha
moze da se odradi kao nagazna mina... samo sto bi u tom slucaju bila odlepna...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Rocket Roll » 13 Feb 2009, 15:24

Članovi će na PP dobijati lozinke pred svaki džem, svako drugačiju & jedinstvenu.

Pored toga, članovima će se na ulazu u studio uzorak urina testirati na drogu, meriće im se količnik inteligencije i ispitivati sadržaj novčanika.

Ako se KnightOfDoom najavi na džem, podrazumeva se da studio Orange unajmljuje dva (možda ipak tri?) kruga obezbeđenja (počevši od dvojice na ulazu, zatim +1 u svakom sledećem krugu). Za autograme se prijavljuje najmanje 10 dana unapred, a broj im je ograničen na 50 po džemu. Nema slikanja sa adminom, i nema priče tokom potpisivanja instrumenata / delova tela.

Trebalo bi da to bude dovoljno u prvih par nedelja, hm?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Cortex » 13 Feb 2009, 15:35

Ja se u potpunosti slazhem sa Rocket-om.

To je jedino razumno.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 13 Feb 2009, 15:44

Mora onda da se obezbedi i studio 1 , gde bih mogao da se odmorim i "popricam" sa groupie devojkama cija ce se selekcija vrsiti pre svakog jama.

Koliko vidim nista od ovoga zbog paranoje nekih clanova, a?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Kristijan » 13 Feb 2009, 18:16

Derrick wrote:
Kristijan wrote:A, ne, izvinjenje će biti uvaženo tek kada dođeš na jam, do tada... :)
"Ma pustite me druže, ma pustite me druže..." Eto, vidi šta si sad uradio, guraš me u toliko teško nervno rastrojstvo, da citiram Bajagin stih...

Ne fali vama Kristijanova gitara ni najmanje, gitarista ionako ima previše, a ja jedva postižem da dođem na probe mog benda, pa bi mi ovo stvarno bilo previše, što sam pominjao već, i da sad ne idem u detalje, i da ne skrećemo od ove teme baš previše. Opet, nekako s ovim u vezi, ono što vam zaista nedostaje jeste da povremeno navrati neki klavijaturista, saksofonista, trubač, violinista, perkusionista, vibrafonista, ili štagod već padne na pamet... da, kako uvek zaboravim - pa nikad nemate vokal, a nije baš tako velika retkost neko ko peva... I to će možda da se i desi, možda će ovo zaista jednog dana da bude jam Muzičkog foruma, za sada je jam gitarista... a da bi se desila promena u tom pogledu, mora ipak malo da se povede računa o stavu. Bilo je takvih komentara, da zaista ne znam ko bi se osetio kao dobrodošao a da nije iz ekipe "starih vukova". Ljutite se, bunite se - tako je. Istina, ja to znam samo kao posmatrač, uvek će se neko naći ko će da tvrdi da nemam pravo to da kažem jer nisam bio prisutan, ali zaista treba da porazmislite kako to sve deluje nekome ko na forumu čita komentare. Najbolji dokaz za ovu moju tvrdnju je to da dolazi gotovo ustaljena ekipa, i da samo ustaljena ekipa svira, ako se i zezne da dođe neko drugi, samo sedi u ćošku. Sve više to liči na bend, a sve manje na jam. E hajde sad redom, udrite, samo pazite, prvo ide katran, a posle perje... :roll:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Derrick » 14 Feb 2009, 17:30

Pa, pazi, nije tako. Mi konstantno....dobro, 'ajde - JA konstantno (i još neki članovi) atakujemo kolege muzičare/forumaše i apelujemo na njihovu s(a)vest da dođu i da se pridruže. Kada neko/neka novi i dođe, obično se dese jedna od dve stvari: Ili taj neko pokaže entuzijazam, uzme instrument i maksimalno se angažuje i svira (najsvežiji primeri: Rax, Sl0e, Muzzy...), ili sam ode u taj "neki ćošak" i samo posmatra iz prikrajka (da li ga je "blam", ili nešto drugo, zaista ne znam...). E tako stoje stvari sa gitaristima.

Što se tiče nekih drugih koje si spomenuo (saksofonista, klavijaturista...), takvih na forumu gotovo i da nema, a i da ih ima, čak se i ne oglašavaju u temi posvećenoj jam session-ima, što pokazuje koliko su (ne)zainteresovani da se angažuju oko cele priče. Meni, recimo, idalje nije jasno zašto samo ja dolazim u svojstvu bubnjara? :? Da li je moguće da nema više AMA BAŠ NIJEDNOG zainteresovanog kolege? Ko da je bitno koliko, kako i gde svira - bitno je samo da hoće da dođe i da iskreno voli svoj instrument, a ne da je samo trenutno u "tom muzičkom fazonu" dok ga ne prođe...

Pevača i pevačica nema iz potpuno razumljivih razloga - ne svira se ništa konkretno da bi neko nešto (isto tako konkretno) i otpevao.

And last, but not least, meni je zaista krivo što nikako da angažujemo Tozu kako treba. Ja sam oduševljen idejom da kombinujemo gitarsku muziku sa elektronskom (The Prodigy fazon), međutim izgleda da ostatak ekipe baš i ne deli moje mišljenje... :|

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest