Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Moderator: Trooper

Post Reply
buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by buki85 » 17 Jul 2008, 18:09

Doolio wrote:
laza wrote:Hajde sad pošteno i bez izvrdavanja.

Ako vam neko kaže da na nekom mestu piče narodnjaci, da li ga vi kapirate u smislu da tamo pevaju Mokranjca, ili da je došao pa svira Vlatko Stefanovski? Ili da neko tu izvodi izvorne napeve? Ili, čak, da peva Cune Gojković?

Ne, ništa od toga. A zašto? Zato što se normalnom govoru/razgovoru ništa od toga danas ne naziva prosto narodnjacima.

Prema tome, neka se niko ne pravi da ne razume šta piše u naslovu ove teme i o čemu je zapravo reč.
aj sad ti posteno i bez izvrgavanja, procitaj ponovo post na koji su ljudi reagovali, pa onda pisi nesto. lik je napisao 'jos ce da ispadne da je narodna muzika umetnost', narodnjake nije pomenuo. ako cemo po tvome, reakcije su sasvim opravdane. nit si ti lud, nit sam ja zbunjen, pa da mozes da me jebes...

Svaka cast za post..Uvek ima pametnih koji nadju da citiraju druge i da hvataju zazubice a upste nisu u pravu...A taj sto je pisao da ce jos da ispadne da je narodna muzika umetnost ima 19 godina,durlanac je i jos napaljeni metalac,tako da me komentari takvih osoba ne doticu...

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by pipistrello » 17 Jul 2008, 18:31

O.K.Mislim da treba da prestanemo da se raspravljamo.Ova tema ako se odnosi na one narodnjacine :lol: sa pinka,onda nema sta da radi u narodnoj muzici,jer greh je mesati narodnu muziku sa golisavim ljudima,koji nemaju obraz :D A ukoliko se ova tema tice narodne izvorne muzike,onda cu biti skromna i reci da sam ja dobro sve napisala. :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Duane » 17 Jul 2008, 23:16

mislim da svi koje zele iole da diskutuju o narodnjacima treba da razjasne jednu stvar... NARODNA MUZIKA(TRADICIONALNA, IZVORNA kako god ocete) i NARODNJACI nisu isto!!! ni po koju cenu netreba to mesati... tako da vlatko i miki nemogu da spadaju u narodnjake(pre svega jer se neprezivaju npr. kitic)... a ono pljuvanje da narodna muzika nije umetnost... baaaahhh... nevidjen bullshit...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Funkomat » 18 Jul 2008, 04:38

pipistrello wrote:A gde bi ih ti svrstao? mozda u metaliku?Ha,ha!
Odlicna sala... Svaka tebi cast.
laza wrote:
Ako vam neko kaže da na nekom mestu piče narodnjaci, da li ga vi kapirate u smislu da tamo pevaju Mokranjca, ili da je došao pa svira Vlatko Stefanovski? Ili da neko tu izvodi izvorne napeve? Ili, čak, da peva Cune Gojković?
Upravo to.
Siguran sam da onaj ko je pokrenuo ovu temu nije mislio na Stefanovskog ili Tadica vec na ove nove narodnjake posto sumnjam da se Stefanovski slusa po "partiima"...

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Шмајсер » 18 Jul 2008, 12:18

народњаци су океј кад си пијан ко летва, елем на некој прослави сам се толико улетвио (читај - повратио све што сам јео недељу дана) да сам се ухватио у круг са неким шабанима и играо уз бајагу :shock: најјаче, ја сам то видео тек на снимку, а ничег се не сећам...
можда сам триповао да је сркл мош пит :lol:

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by buki85 » 18 Jul 2008, 12:48

Funkomat wrote:
pipistrello wrote:A gde bi ih ti svrstao? mozda u metaliku?Ha,ha!
Odlicna sala... Svaka tebi cast.
laza wrote:
Ako vam neko kaže da na nekom mestu piče narodnjaci, da li ga vi kapirate u smislu da tamo pevaju Mokranjca, ili da je došao pa svira Vlatko Stefanovski? Ili da neko tu izvodi izvorne napeve? Ili, čak, da peva Cune Gojković?
Upravo to.
Siguran sam da onaj ko je pokrenuo ovu temu nije mislio na Stefanovskog ili Tadica vec na ove nove narodnjake posto sumnjam da se Stefanovski slusa po "partiima"...
Aj ne pravi se pametan,mi smo reagovli na to zato sto je jedan lik rekao da narodna muzika nije umetnost....Verujem da svi ovde mogu da naprave razliku izmedju turbo folka i narodnjaka....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Funkomat » 18 Jul 2008, 14:37

Dragi buki85, ovde se radi o narodnjacima (silikoni, harmonike, gitare bez zica, porschei i ostala sranja) a ne o narodnoj muzici.
Kao sto naslov kaze "shta mislite o NARODNJACIMA i kada ih slusate". Ne znam sta tu ne razumes...
A i prilicno sam siguran da je BIZARRO mislio na turbo folk a ne na izvornu narodnu muziku kad je rekao to sto je rekao.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Duane » 22 Jul 2008, 13:37

eh i ja sam se tako jednom tripovao... pa smo pravili sutku na bluz koncertu pred binom... a samo sam hteo besplatno pivo x(

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by buki85 » 22 Jul 2008, 15:13

Duane wrote:eh i ja sam se tako jednom tripovao... pa smo pravili sutku na bluz koncertu pred binom... a samo sam hteo besplatno pivo x(
Bravo.......I jesi li dobio pivo?

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Zlo » 22 Jul 2008, 20:01

Шмајсер wrote:народњаци су океј кад си пијан ко летва, елем на некој прослави сам се толико улетвио (читај - повратио све што сам јео недељу дана) да сам се ухватио у круг са неким шабанима и играо уз бајагу :shock: најјаче, ја сам то видео тек на снимку, а ничег се не сећам...
можда сам триповао да је сркл мош пит :lol:
U vinu je istina.Dobro je da je bilo kamere koja je zabelezila ko si u stvari :D :lol: :D :lol: :D :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Duane » 24 Jul 2008, 16:41

ne x( but it was a helluva run tough...

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Шмајсер » 24 Jul 2008, 17:27

Zlo wrote:
Шмајсер wrote:народњаци су океј кад си пијан ко летва, елем на некој прослави сам се толико улетвио (читај - повратио све што сам јео недељу дана) да сам се ухватио у круг са неким шабанима и играо уз бајагу :shock: најјаче, ја сам то видео тек на снимку, а ничег се не сећам...
можда сам триповао да је сркл мош пит :lol:
U vinu je istina.Dobro je da je bilo kamere koja je zabelezila ko si u stvari :D :lol: :D :lol: :D :lol:
ох ноес!
нисам ваљда позер?!? :lol: :D

User avatar
Krucia
Posts: 50
Joined: 19 Jun 2008, 12:24

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Krucia » 25 Jul 2008, 13:26

Mrzi me da citam sada sta ste sve napisali
U svakom slucaju ne volim narodnjake tj ne mogu da ih smislim
Ni jedna moja celija ne voli narodnjake
Cak ni kada sam pijana ne mogu da ih slusam
Uzas!
Izvinjavam se svima koji ih vole i slusaju, mislim imam ja drustvo koje slusa narodnjake al ih ja zaista ne volim

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by teodorica » 08 Sep 2008, 20:26

Nemam nista protiv narodnjaka.Mislim da su odlican antidepresiv,posle dugogodisnjeg slusanja EKV-a,a takodje i odlicna razbibriga u bilo kom fizickom radu.Da nema njih,ko bi vam bio kriv sto je rok mrtav.Rok-folk,jin-jang

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: shta mislite o narodnjacima i kada ih slushate??!

Post by Duane » 08 Sep 2008, 20:58

Oo am i believing what i'm hearing... xD ja jednostavno nemogu da se opustim uz taj vrazhiji thriller i vibrato, respekt za muzicare ali nemogu da slusam to zavijanje... kazem opet nepodcenjujem nikog, samo kako da se izrazim, samo mi se nesvidja nista priblizno tome xD recimo tako, a ako ti je ekv previse tezak, priznajem i ja da je ekv vrlo mracno stivo, onda uzmes brejkerse koji su bas ono pozitiv vajbrejshn ili boba marleya otkud znam... uzmes cak i stonse, sta mislis zasto zive 3000 godina? al necu da ti namecem sad nesto ko neki pajser i govorim to valja ovo ne... samo predlazem, nista napadno xD

ps. PARTIBREJKERS WOOOOHOO!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest