Eminence 15

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Eminence 15

Post by Reverse » 01 Aug 2007, 20:06

Ovako....
Imam Eminence zvucnik od 15 incha, valjda je Eminence Beta...
Imam prijatelja koji radi sa drvetom tako da izrada kutije nije problem.
Samo da nadjem dimenzije za 15-icu...
Sada oko elektronike treba sigurno skretnica, posto zelim da ovaj zvucnik vuce samo niski pojas, tj basove, zato sto pored njega imam dve 12ice sa hornama.
Pa bi mi ova 15ica sluzila kao bas zvucnik. E sad.... da li da postavim zvucnik normalno sa prednje strane, ili da ide dijagonalno unutar kutije...
I da li ovakva kutija sa zvucnikom koji vuce samo basova, bila "solidna" za bas gitaru?

Znaci trebaju mi dimenzije za kutiju koja bi sadrzala samo 15icu?
Kako da povezem zvunik, preko skretnice, da vuce samo niski pojas?
I kako da postavim zvucnik u kutiju?

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 02 Aug 2007, 04:26

Ja sam pre par god. pravio par kutija za Eminence Delta ali sam negde zagubio semu :cekic:
E sad imam jos uvek 1 kutiju trenutno kod sebe u kojoj je bila Kappa LF mada nije projekat za Eminence ali je super gruvalo :wink: Ovo je kutija koja mi je ostala jos iz doba DJ-isanja tada se super pokazala kao bas-bin. Ja je koristim kao box trenutno i daje mi potrebnu mast koju trazim kada sviram, znaci radi odlicno, ali sam je ukombinovao sa 1 twiterom i dvo-sistemskom skretnicom iz kolekcije Ei-Nis posto je unutra Ei-Nis 15" koji ima odvratni srednji.
Ja mogu ako hoces da premerim kutiju i da ti posaljem mere, uopste nije prob. mislim da bi kutija super radila za bas gitaru. Sto se tice skretnice, verovatno ima gomila sema po netu, tako da mozes mozda i sam da odrezes bas ili da odneses kod nekog da ti napravi!
Ovako izgleda kutija koju sam pravio.

Image

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 02 Aug 2007, 17:21

Ajde posalji mi mere ako ti nije tesko...

I da, da bih ga koristio kao kutiju na koju cu prikljucivati bas gitaru, da li treba da vuce i srednje i visoke ili moze da vuce samo niske za neki solidan zvuk bas gitare...

Postoji sansa da dobijem jos jedan isti Eminece Beta 15, pa se mislim da li da pravim dva bas bina ili da spakujem oba zvucnika u jednu kutiju i koristim ga za bas gitaru?

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 05 Aug 2007, 15:07

E jbg sorry sto nisam odgovarao dugo, nisam bio ovih dana blizu kompa.
Nemoj da radis skretnicu da ti vuce samo niske, jer ce kutija pa i sam zvucnik cepati dubinu i vise nego sto ti mislis. Ja sviram sa elektricnom na mojoj kutiji pa mi ponekad i smeta toliko dubok zvuk, a ti ces jos svirati bas!!! Ne znam sta da ti kazem u vezi onoga sto si pitao za dve 15 u kutiji, ali mislim da bi se vise iskoristili ako nabudzis 2 kutije(imace vecu svrhu) ako me kontas. Mozes da sviras na njima u stereo varijanti, ako imas stereo pojacalo... Sve u svemu evo saljem ti projekat za kutiju, jbg nije nesto, mucio sam se u word-u da sve nabudzim ali valjda ce ti posluziti
:)
Ako ti nesto ne bude jasno ti pisi pa cemo videti sta mozemo da uradimo!
Srecno sa kutijama i veruj mi bices zadovoljan jer Eminence su odlicni zvucnici cak i ako su Beta oni su izdrzljivi i kvalitetni! Poz

http://www.speedyshare.com/583575767.html

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 06 Aug 2007, 00:57

U pravu si za ovo sa skretnicom, znaci ako ne zelim da izdvajam posebnu frekvenciju vec da sve bude stndardno da li mi je uopste potrebna skretnica... Ipak cu odraditi jedan zvucnik-jedna kutija, posto je ova druga 15-ica izgleda motana vise puta, pa nesto zeza.
Hvala puno na pomoci pogledacu to ovih dana pa ako mi nesto ne bude jasno pitacu... Poz

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Eminence 15

Post by Sava » 16 Sep 2007, 09:57

Reverse wrote:Ovako....
Imam Eminence zvucnik od 15 incha, valjda je Eminence Beta...
Imam prijatelja koji radi sa drvetom tako da izrada kutije nije problem.
Samo da nadjem dimenzije za 15-icu...
Sada oko elektronike treba sigurno skretnica, posto zelim da ovaj zvucnik vuce samo niski pojas, tj basove, zato sto pored njega imam dve 12ice sa hornama.
Pa bi mi ova 15ica sluzila kao bas zvucnik. E sad.... da li da postavim zvucnik normalno sa prednje strane, ili da ide dijagonalno unutar kutije...
I da li ovakva kutija sa zvucnikom koji vuce samo basova, bila "solidna" za bas gitaru?

Znaci trebaju mi dimenzije za kutiju koja bi sadrzala samo 15icu?
Kako da povezem zvunik, preko skretnice, da vuce samo niski pojas?
I kako da postavim zvucnik u kutiju?
Pokušaj na netu da pronađeš program Eminence Desugner. To je fabrički program za proračun i simulaciju kutija sa njihovim proizvodima, a ima i gotovih rešenja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest