Gitarsko pojacalo Music Man RD-112

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
balevr
Posts: 44
Joined: 28 Apr 2009, 15:56

Gitarsko pojacalo Music Man RD-112

Post by balevr » 10 Nov 2009, 11:32

Evo ovako:posedujem gitarsko pojacalo Music Man 112 RD,izuzetno prakticno za zive svirke,imam ga vec 5 godina,kupio sam ga polovnog od nekog tipa...medjutim pojacalo nosi zvucnik CELESTION G12H-100 ne znam jeli to njegov originalni zvucnik ili pak to pojacalo koristi neki drugi fabricki zvucnik i poseduje dve lampe...nisam zadovoljan zvukom,radi mi nekako tvrdo i nimalo nije prijatno za uvo,ipak bolje radi kad ukljucim suvu gitaru u njega bez efekta nego li preko gitarskog procesora...poznajem dva tipa koja imaju identicna pojacala kao ovo moje i koja su CELESTION zvucnike zamenila sa EV elektrovojs zvucnicima i bas im prijatno radi...e sad ne znam gde bih mogao da nadjem neki dobar polovni zvucnik za njega ili da eventualno menjam sa nekim moj CELESTION za EV uz eventualnu doplatu...molio bih sve ljude koji nesto znaju o ovom pojacalu da napisu koju rec i da me malo upute u neke stvari,ubedjen sam da je pojacalo zmaj ali samo mu treba uraditi par korekcija...unapred zahvaljujem balevr@msn.com

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Gitarsko pojacalo Mucis Man 112 RD!!!

Post by Rocket Roll » 10 Nov 2009, 17:26

balevr wrote:...molio bih sve ljude koji nesto znaju o ovom pojacalu da napisu koju rec i da me malo upute u neke stvari...
Manje-više sve možeš da izguglaš: http://www.google.com/search?hl=en&safe ... f&oq=&aqi=

Generalni savet za takva pojačala je da ne koristiš gain kanal(e), nego da ga držiš u "Jazz Chorus zoni" a drajv po potrebi dodaješ pedalama.
balevr wrote:...e sad ne znam gde bih mogao da nadjem neki dobar polovni zvucnik za njega...
Bolje zaobiđi polovne zvučnike. Mačka u džaku - velika je verovatnoća da su odsvirali svoje ili da su oštećeni. Novi ElectroVoice nisu tako skupi: pitaj u Mega Musicu. Isto tako proveri šta ima od Eminence zvučnika u Light Number One. Adrese tih prodavnica nije dozvoljeno ostavljati na forumu, ali proguglaj i naći ćeš ih.

balevr
Posts: 44
Joined: 28 Apr 2009, 15:56

Re: Gitarsko pojacalo Music Man RD-112

Post by balevr » 19 May 2010, 16:08

Brate hvala na odgovoru...pozdrav
Zaboravih da te pitam kako to mislis da ne koristim gain kanale?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest