Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
hdejan
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2008, 15:28

Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by hdejan » 16 Aug 2011, 18:39

Imam pojacalo Harman Kardon 970 i kupio bih zvucnike, podnostojece; do 900e mi je budzet. Koje marke dobro "pasu" sa ovim pojacalom, da li mozete da preporucite? Mislim, svakako cu i sam da poslusam u radnji ali bi mi pomoglo da suzim izbor. Napominjem da bih izbacio iz opcije JBL jer imam E60 i smeta mi jer ima previse basa za moj ukus, sto nisam provaljivao kad sam kupovao

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Sodom » 16 Aug 2011, 19:21

Infinity

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Solomon » 16 Aug 2011, 19:28

pa i infinity i JBL proizvodi Harman, samo izaberi neki model koji tebi najvise odgovara, ako ti se ne svidja jedan JBL to ne znaci da su svi takvi :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Cope » 17 Aug 2011, 00:03

Zvučnik ili svira ili ne svira, ili prija tvom uvetu ili ne, sama marka je manje bitna. Zatim, druga bitna stvar je da prilagodiš litražu zvučnika u odnosu na prostoriju u kojoj nameravaš da ih staviš.
HK je u grupaciji JBL i Infinity, pa samim tim i reklamira taj program, što ne znači da to moraš i da kupiš.

Lično sam vlasnik jedog para JBL studio monitora u kombinaciji sa Hiraga pojačivačem, HK sam imao i nije mi se dopadalo kako svira, pa sam ga prodao. Raznih sprava sam preturio po kući, ali sam na kraju ostao na monitorskim kutijama. Na njima i sviram i slušam muziku, i gledam filmove, i ponešto amaterski snimim. Ravne su, a opet imaju solidnu litražu za uživanje u basu, i pre svega koncerti stvarno zvuče živo :metal:

Neki moji favoriti pored gore navedenog su Sonus Faber koji je brutalan hi-fi, onda Tanoy ali samo serije koje su rađene u UK, zatim BOSE koji brine o ljubiteljima PA zvuka a to ume da pruži u kućnoj varijanti.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Cope » 17 Aug 2011, 00:37

Solomon wrote:pa i infinity i JBL proizvodi Harman, samo izaberi neki model koji tebi najvise odgovara, ako ti se ne svidja jedan JBL to ne znaci da su svi takvi :ziveli:
Samo da korigujem mladog kolegu, JBl i Infiniti proizvode te iste fabrike, a Harman grupacija je samo vlasnik brenda, kao i mnogobrojnih drugih, i osim parama, marketinškim kampanja, i bilansima poslovanja, preterano se ne bave muzikom. :ziveli:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by ssmc » 17 Aug 2011, 00:52

Cope wrote:
Solomon wrote:....a Harman grupacija je samo vlasnik brenda, kao i mnogobrojnih drugih, i osim parama, marketinškim kampanja, i bilansima poslovanja, preterano se ne bave muzikom. :ziveli:
A i što bi kad od muzike para nema :lol:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Dersu Uzala » 17 Aug 2011, 01:10

Cope wrote:
Samo da korigujem mladog kolegu, JBl i Infiniti proizvode te iste fabrike, a Harman grupacija je samo vlasnik brenda, kao i mnogobrojnih drugih, i osim parama, marketinškim kampanja, i bilansima poslovanja, preterano se ne bave muzikom. :ziveli:
Samo da korigujem mladog kolegu, Harman International Industries je kompanija koja se samo i jedino bavi dizajnom, izradom i marketingom audio (muzickih) proizvoda. :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Cope » 17 Aug 2011, 01:13

ssmc wrote:
Cope wrote:
Solomon wrote:....a Harman grupacija je samo vlasnik brenda, kao i mnogobrojnih drugih, i osim parama, marketinškim kampanja, i bilansima poslovanja, preterano se ne bave muzikom. :ziveli:
A i što bi kad od muzike para nema :lol:
Ne bih se složio, ne bukvalno, ali jako lepo žive od te muzike :D
Dersu Uzala wrote:
Cope wrote:
Samo da korigujem mladog kolegu, JBl i Infiniti proizvode te iste fabrike, a Harman grupacija je samo vlasnik brenda, kao i mnogobrojnih drugih, i osim parama, marketinškim kampanja, i bilansima poslovanja, preterano se ne bave muzikom. :ziveli:
Samo da korigujem mladog kolegu, Harman International Industries je kompanija koja se samo i jedino bavi dizajnom, izradom i marketingom audio (muzickih) proizvoda. :ziveli:
A dobro, de, nisam ni reko, ni mislio da su počeli da rade klima uređaje :D već da se vratim na sam početak i suštinu, a to je da ti ni jedan trgovac Harman firme neće reći kada ga pitate koji zvučnik da kupite, da uzmete BOSE ili nedaj bože čak neki engleskog proizvođača :D :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Dersu Uzala » 17 Aug 2011, 02:12

Pa to , jasta. Nece sam sebi da puca u nogu (diler) :mrgreen: .

Inace, nema zvucnika ko nekad, reeelativno jeftinih a da zakivaju. Kao sto su nekad pravili Wharfedale, Rogers ili Acoustic Research. Zakivaju a ima za svaciji dzep.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Cope » 17 Aug 2011, 11:00

Dersu Uzala wrote: Kao sto su nekad pravili Wharfedale, Rogers ili Acoustic Research. Zakivaju a ima za svaciji dzep.
E da, zaboravi i njih da navedem, a možda zato što ih dugo nisam video u ovim krajevima da neko prodaje.

Imam ja drugara koji trguje sa hi-fijem, i obavezno me zove da vidim kad mu stigne neka egzotika, tako da se pojavi i u našem selu po neki dobar komad. Uglavnom glupi stranci te stare dobre sprave prodaju bud zašto na e-bay, i kupuju sisteme 5.1 da gledaju filmove. :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Dersu Uzala » 17 Aug 2011, 13:12

Moj ortak kupio pre skoro 20 godina u LA-ju na garage sale-u MIssion 770 cini mi se. To su bile referentne kutije bookshelf tipa. Ono, nema jace. Za 10$ baka. Ovima dosadile male kutije (kazem, bookshelf), uzeli onako americki neke vece verovatno, ko vrata cenim, i prakticno bacili ove. Svasta moze da se kupi na garage sale-u. Pre jedno 6-7 godina ortak prakticno besplatno uzeo Fender Rhodes iz 60 i neke. Zena nekog producenta iz LA-ja izbacila to iz kuce na travu u basti, pored brda druge muzicke opreme, i zvala Salvation Army da to pokupi, on slucajno naleteo. Mislim da ih je sutradan prodao za 3000$.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Cope » 17 Aug 2011, 19:14

Amerika - zemlja velika :(

hdejan
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2008, 15:28

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by hdejan » 23 Aug 2011, 00:58

Hvala puno na predlozima, sad samo ostaje da se poslusaju :)

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Izbor zvucnika uz pojacalo Harman Kardon

Post by Bane bass » 04 Sep 2011, 12:24

Proba i licni afinitet su jedino merilo.
Zaboravite karakteristike i imena proizvodjaca i slusajte.
Vazan faktor je i izbor zvucnickog kabla.Kabl moze itekako uticati na rezultat, znaci, jednacina sa bar tri nepoznate.
Puno srece i hrabro.
Ipak jedna mala preporuka. Svakako bih obratio paznju na Monitor Audio, ima ih u "4Audio" .
Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest