Loš Viski

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Loš Viski

Post by Dushan S » 19 Sep 2012, 11:37

Duane wrote:
uh ova svirka je užas zvučala, popravljamo se doduše, polako, ali bar do tog stadijuma da to bude pravilno izvedeno, a posle forice i šlag na tortu kad dodjem dotle :lol:

inače ja obožavam irsku muziku, kao klinac sam čuo za kelte, ali mi je sve to bilo usput nekako... kasnije sam počeo više da se zanimam za muziku, ali sam eto na njih totalno zaboravio(sećam se neki lajv da sam gledao i bilo je baš catchy i super su bile melodije) i onda kad sam došao u bg, prosto nisam mogao da ih izbegnem i to mi se jako svidelo, generalno takve melodije, unikatne su prosto i tako sam tragao za tim i našao svašta.. imao sam priliku da eto ti neki drugari koje sam ovde upoznao slušaju to, pa sam imao prilike da dodjem u kontakt s'tim...

slušam naravno i kod kuće to, ne bi svirao da mi nije zanimljivo...

inače duga priča kako smo se sastavili, da ne davim, al kažem radimo to zato što volimo, a jedina ambicija je da jednog dana to dobro zvuči...

a kontam da ljudi gotive pesme prvenstveno zbog melodija, a tek potom zbog sadržaja(naravno uslov da ih razumeju jes da parlaju engleski), ali je sadržaj kad se pozabaviš njime prosto genijalan, koncizan, nepretenciozne pesme, skromne, koje se bave ličnim temam, ljudskim, prema tome i nisu daleko od naših "narodnjaka", ali pod to mislim na narodnu muziku, a ne na ove skorašnje skarabudževine pinka, grajnda, čega god...
Kapiram, kapiram... Meni možda u stvari ne leži to kad su te "vesele" varijante njihovih pesama, to mi je dosadno. U redu mi je kad se taj "etno" element, adekevatno stilizovan pojavi u nekoj drugoj muzici, lupam, pade mi ova pesma na pamet:
http://www.youtube.com/watch?v=3zzuWh1Fcn0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3zzuWh1Fcn0[/youtube]

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Loš Viski

Post by Duane » 19 Sep 2012, 11:59

Gagi wrote::1: za ovo, pogotovo što su akustični instrumenti, ako vas zanima nastup u Boru javi se da te povežem sa nekim klubovima u Boru :ziveli:
hvala na predlogu, što da ne :ziveli:
Dushan S wrote:
Duane wrote:
uh ova svirka je užas zvučala, popravljamo se doduše, polako, ali bar do tog stadijuma da to bude pravilno izvedeno, a posle forice i šlag na tortu kad dodjem dotle :lol:

inače ja obožavam irsku muziku, kao klinac sam čuo za kelte, ali mi je sve to bilo usput nekako... kasnije sam počeo više da se zanimam za muziku, ali sam eto na njih totalno zaboravio(sećam se neki lajv da sam gledao i bilo je baš catchy i super su bile melodije) i onda kad sam došao u bg, prosto nisam mogao da ih izbegnem i to mi se jako svidelo, generalno takve melodije, unikatne su prosto i tako sam tragao za tim i našao svašta.. imao sam priliku da eto ti neki drugari koje sam ovde upoznao slušaju to, pa sam imao prilike da dodjem u kontakt s'tim...

slušam naravno i kod kuće to, ne bi svirao da mi nije zanimljivo...

inače duga priča kako smo se sastavili, da ne davim, al kažem radimo to zato što volimo, a jedina ambicija je da jednog dana to dobro zvuči...

a kontam da ljudi gotive pesme prvenstveno zbog melodija, a tek potom zbog sadržaja(naravno uslov da ih razumeju jes da parlaju engleski), ali je sadržaj kad se pozabaviš njime prosto genijalan, koncizan, nepretenciozne pesme, skromne, koje se bave ličnim temam, ljudskim, prema tome i nisu daleko od naših "narodnjaka", ali pod to mislim na narodnu muziku, a ne na ove skorašnje skarabudževine pinka, grajnda, čega god...
Kapiram, kapiram... Meni možda u stvari ne leži to kad su te "vesele" varijante njihovih pesama, to mi je dosadno. U redu mi je kad se taj "etno" element, adekevatno stilizovan pojavi u nekoj drugoj muzici, lupam, pade mi ova pesma na pamet:
http://www.youtube.com/watch?v=3zzuWh1Fcn0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3zzuWh1Fcn0[/youtube]
da te vesele pesme umeju da udave, mislim mogu biti baš neiteresantne melodijski... ali ove njihove tužbalice ili kako već

recimo springstin:

ili

ili
ovi čupam kravatu elementi x)


haos, mene uglavnom tako nešto privlači kod irske muzike i naravno brze pesme i oni njihovi 6/8, 9/8 ritmovi

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Loš Viski

Post by Duane » 19 Sep 2012, 12:01

btw:

Image

aj pa navratite :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 12:16

Nadam se samo da znas da ja (i slovima 'ja') odrzavam spoljno-politicke odnose sa Ircima.

Ovo kad vidim, ocu da povratim. Do you actually know any Irish? Ok, sigurno imas u Beogradu, jel. You know any of them?
Ili se samo folirate?


Ovo je totalno 6L6Ins[ector Clouseaueaue.].

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Loš Viski

Post by sinisake » 19 Sep 2012, 14:02

This project Dersu Uzala unapproved.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 14:40

Stay home, trust no one.

Least of all...THOSE GUYS....soopastazz. Soooooopa.....sooopastazzzz.

Sto vise gledate u belog medu to vise gutnabn. And what did momma say? Nevah thrust goot end abben.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Loš Viski

Post by MetalFunk » 19 Sep 2012, 14:50

Spoiler:
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 14:54

MetalFunk wrote:
Spoiler:
Image
Pa to me na to upravo podseca. Irci u stvari mrze Srbe iz dna duse. Sem mene, ali znamo se licno. Vas mrze, zbrisali bi vas sa lica zemlje. jer japiraju da ste vi (mi) dusmani ovima nasima okolnima, kao sto su Englezi na ostrvu. I nije mi jasno koji je to, imenom i prezimenom, koji je to moron tu nesto provalio te neke Celts, to je da se ubijes. Tolko.

Ja sam rodjen u gradu koji su osnovali Kelti, tako da sam kul.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 15:01

sinisake wrote:
This project Dersu Uzala unapproved.
Matter of fact, shelved.

Ogorceno je sve to, gorko. Bitte(r) lemon.

Vidis i sam. Nabukodonosor.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 15:02

Jao kako sam se slatko....

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 15:03

Da, elem, nemo se lozite, Irci nas mrze, a i mi njih katolike, tako da sram da vam udje. :kokice: :metal:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Loš Viski

Post by Dersu Uzala » 19 Sep 2012, 16:16

Sad sam se preznojen probudio. Negde sam na hajland brdima, pijem tu neko pice skocko, singlmolt, a Dvejn mi vijori +-140% u vidnom polju, svira gajde obucen u kilt. Not what I would call a pretty sight. Brrrr.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Loš Viski

Post by nenadnenad » 19 Sep 2012, 16:47

Duane wrote:btw:
aj pa navratite :ziveli:
e jbg...bar da je subota...vracam se u nedelju uvece kuci.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Loš Viski

Post by Duane » 19 Sep 2012, 20:23

ajde deda šta prdiš bre de je tu muzika?

User avatar
decades07
Posts: 138
Joined: 14 Jan 2010, 00:42
Location: Novi Sad

Re: Loš Viski

Post by decades07 » 20 Sep 2012, 01:05

..mnogo volim ajriš, Keltsi su mi uvek bili *prazan skup*, al ovo je do jaja :1:
neformalno, a sledi pravila "žanra" - kafanski sirovo, od naroda i za narod..
podrška NS + + +

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest