Moje audio vizuelne zajebancije

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Moje audio vizuelne zajebancije

Post by KnightOfDoom » 09 May 2013, 20:27

http://www.youtube.com/watch?v=xv1Q4mPPUPg

Stavite bar 480p zbog zvuka.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by MetalFunk » 09 May 2013, 20:59

:o

Odlicno! Video editing, pored sviranja, superb! :ziveli:

User avatar
mare_za92
Posts: 50
Joined: 07 Apr 2013, 13:49
Location: Zajecar-Nis

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by mare_za92 » 10 May 2013, 10:32

Super je ovo :metal: kako radis bubanj? Primoran sam i ja da budem sam svoj majastor :D samo sam slabiji s bubnjem pa ne mogu da napravim da legne sa svim prelazima... Samo napred, svaka cast! :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by sirac-šunka » 10 May 2013, 10:55

Super.
Daj neke detalje, čime si snimao video, koji si softver koristio za montažu, ima li nekih efekata...?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by mislim_stvarno » 10 May 2013, 11:56

:bravo: :bravo: :bow: :bow:

kako si snimao gitaru?

Stvarno odlicno, da je samo malkice deblji zvuk, bilo bi savrseno sto se mene tice (mada nisam nikakvo merilo :mrgreen: )


ova fora da se vidi oscilovanje zica gitare je genijalna, prvo sam pomislio da si nesto editovao. :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by KnightOfDoom » 10 May 2013, 14:08

Fala ljudi, ako bi mogao jos koji komentar za zvuk posto nije da mogu realno da procenim na microlab zvucnicima kako zvuci. Mislio sam da je dovoljno "debelo" na slusalicama, ali evo mislim_stvarno rece da nije. Uvek mi je u mixu problem sa tim.... ne zvuci svuda kako treba :(

@mare
Bubanj radim u guitar pro jer mi je najlakse i najbrze da ispisem. Plus tacno znam koliko sta traje, piano roll (drum roll) u Reaperu me uvek istripuje. Na prelazima uglavnom (mada ovde nisam) malo izmrdam udarce da ne budu "na liniju" pa zvuci kao da je covek odsvirao. Superior drummer je, pomesani oni "metal" kitovi iz ez-drummera.

@Sirac
Canon 550d , instaliran magic lantern, objektiv Helios 44m-4 , jedino na bass "solazi" onaj 18-55 . Sony Vegas, od efekata samo brightness /contrast i color correction...mada sam posle video da sam sjebao boje na nekim kadrovima...ali jbg.

@ mislim_stvarno
Ma jok, samo digo shutter na negde izmedju 1/2000 - 1/4000. Samo onda frka sa svetlom pa sam jedino kurpnjake mogao da osvetlim.

edit///
E da i dzitra. Sve free varijanta. tse 808, Poulin le456, neki od KalthallenCabsIR impulsa. Naravno masa kompresije, ekvilajzera , gejtova i sranja :) Na bassu neki trace elliot impuls.

Hvala jos jednom na komentarima.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by Cortex » 10 May 2013, 14:15

Au sine!
Covece KOD pa mi moramo mnogo vise sviranja od tebe da cujemo. Ovo je odlicno! Sve valja!
Jedino sto mi malo odskace je bass bubanj koji je preterano tvrd i po sred cela kratak ali nebitno. Odsvirano masinski precizno, veoma dobro covece. Svaka cast.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by mislim_stvarno » 10 May 2013, 14:37

KnightOfDoom wrote:Mislio sam da je dovoljno "debelo" na slusalicama, ali evo mislim_stvarno rece da nije. Uvek mi je u mixu problem sa tim.... ne zvuci svuda kako treba
i ja slusam na slusalicama, mozda su moje sa manje bottom enda, a mozda cak nije ni to u pitanju, mozda samo da je malo glasnija gitara. Pazi, kazem, odlicno mi zvuci, ovo je cisto sitnica. :D

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by Solomon » 10 May 2013, 15:15

evo ja sam preslusao na zvucnicima, inear shure i overear kineskim sluskama :mrgreen: na slusalicama je kick dobar, jedino na zvucnicima kad odem na kraj sobe malo "iskace". bass je dobar, a gitara jbg sve zavisi ko ima kakav ukus, ja bi mozda malo pojacao bass i low mid da grmi :mrgreen: sve u svemu super odsvirano i snimljeno i daj jos nesto :D :ziveli:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by Funkd » 10 May 2013, 19:22

Meni je ovde gitara pojela bass u miksu.. stvarno, uopste ne mogu da cujem njegov karakter u prici, posebno kad se spustis nize. Opet, u vecini ovakvih stvari sticem isti utisak, pa valjda to tako i treba :)
U svakom slucaju, zvuci odlicno uzevsi u obzir uslove snimanja.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by sirac-šunka » 10 May 2013, 22:24

Generalno jest sve vrlo zahebano odrađeno, i video i audio i ideja, nego sad kao "e ovo, e ono"... :P Jutros kada sam slušo na tiho, pošto mi tu neko spavo, jest bas malkice pozadi za moj ukus, ali to nije ni malo bitno :wink:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by KnightOfDoom » 10 May 2013, 23:49

Bass ne znam kako bi digao vise a da ne unistim gitaru. Mislim... u ovom kontekstu nisam uspeo. Gitara je zesce high-passovana i bez basa bi zvucala ... nikako :) Jos uvek eksperimentisem sa impulsima i eq-om na bassu, "cist" signal bi mogao da dignem jos ali ne zvuci zanimljivo. A sve simulacije bas pojacala su mi nekako .... krs. I free i ne-free :)

Ovo sto su Cortex i ostali rekli za kick... toga sam se i plasio. Jesam hteo da bude "tup u vugla", zato i nema ni trunke reverba na njemu, ali je problem do klanja izmedju njega i bas gitare. Bustovan je negde oko 10Khz da bi imao klik, medjutim frka je do i oko 100K ... tu cu morati ubuduce da smislim nesto pametnije... a sta... 'bem li ga.

Hvala na ovim komentarima, znaci definitvno je problem u low-endu.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by Funkd » 11 May 2013, 14:41

Nisam siguran, ne bavim se miksovanjem, ali definitivno mi fali taj "klang" na bass-u. A mislim da nije do instrumenta, posto bi hum u neck poziciji trebalo da pokupi taj neki precision vajb. Evo slusam sad na odlicnim slusalicama i opet ga izgubim u pojedinim deonicama.
Mada opet, ne slusaj basistu kad kaze "Ne izlazi bass kako treba!" :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by KnightOfDoom » 11 May 2013, 16:11

Ma i ja sam "basista" pa opet... :) Medjutim kontam na sta mislis i sto jes,' jes' to fali. Balans mi je na basu bio vise ka bridge magnetu da bi mogo da "secem" bolje. Za klang fale i nove zice, ove su 5 meseci matore. Mogao sam nekim drugim metodama da dodjem do klanga ali se nisam ni trudio posto mi zvucalo ok. Mislim... ja znam kako ovo zvuci sa i bez basa pa znam da ga ima gomila, ali sam ocigledno mogao i bolje. Primljeno k' znaju, obraticu paznju vise na to sledeci put.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moje audio vizuelne zajebancije

Post by dejankuki » 11 May 2013, 20:46

meni se svidja.. kao sto rece (tj. rekose) mozda treba vise basa... ili gitara dole.. tj. tise.. ali...

[probaj]
npr, uzmi EQ i skini (low cut) sve ispod 160 Hz na primer, gitari, a u tom opsegu dodaj basu.. da se ne kolju.. ili oko 200 Hz{/probaj]


[probaj2] ili bass bubnju, dodaj malo siru "tacku" (znas na sta mislim) i kompresuj ga sa bas gitarom... [/probaj2]

[probaj3] celokupnom miksu, baj bass na EQ tu negde oko 80-120Hz... [/probaj3]



samo nastavi... o spadne nesto vece... cu ti sviram prEtecu gitaru ;) :hide: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest