REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 13 Oct 2008, 15:36

Drugari, ovo je najozbiljnije neshto shto sam ikada uradio, tj., drug i ja uradili. Dakle u pitanju je nash progressive rock/metal projekat koji je zapochet pre vec 2, tachnije 3 godine, mozhda i vishe, ko bi ga znao... Uradjeno je vishe od sat vremena muzike, i potroshena sasvim suluda kolichina vremena na to. Svi instrumenti su uradjeni sa najvecom mogucom pazhnjom. Kompozicije na "albumu" su tako razlichite da idu od prog metal-a do post/avangarde/instrumental rock-a sa ethno uticajima. Evo, za pochetak cu podeliti sa vama dve kompozicije koje su u potpunosti moje delo:

REMINISCENCE - Aproaching The New Frontier.
- Ova stvar je jedna od dve heavy stvari, uradjena je pre godinu dana i od tad nishta nije menjano. Zamishljena je kao pesma, dakle sa pevanjem jel... Bice vam jasno gde su strofe, refren i sl. Dosta sam je lickao dok nije doshla u ovaj oblik, mislim da nishta ne bih menjao. Uzhivajte. :)

REMINISCENCE - Reinventing The Past.
- Ova stvar je josh malo starija i radjena je neprekidno 2 dana. U naletu inspiracije pravio sam pauzu samo da jedem i obavim najosnovnije fizioloshke potrebe. Prezadovoljan sam kompozicijom i mislim da je najbolje delo koje sam ikada stvorio. I da - znam da Pantera ima album naziva Reinventing The Steel, mada sumnjam da zvuchi ovoliko ethno :lol:

Neko ce se zapitati zashto smo utroshili ovoliko vremena na ovo, ali, pored toga shto ce u nekom eventualnom sluchaju da ikada okupimo ekipu koja bi ovo zasvirala biti lakshe to spremiti, beskrajno je lep osecaj kada chovek ima sve svoje ideje i aranzhmane zapisane i kada ono shto je nekada chuo u svojoj glavi mozhe da slusha kao i bilo koju drugu pesmu. A zaista to i mogu, jer sam toliko radio sa MIDI-jem da sam se savrsheno navikao na taj zvuk i ni najmanje mi ne smeta! :lol:

I ostale kompozicije su radjene pazhljivo i bez i trunke pozhurivanja i nekakve veshtachke presije. Onda kada su postojali uslovi da se zapishe neshto kvalitetno, to je i radjeno. I veoma sam zadovoljan krajnjim rezultatom.

Tako...a vi komentarishite, zaista me zanima vashe mishljenje.

:)

P.S. Chudo jedno koliko MIDI mozhe drugachije da zvuchi od zvuchne karte do zvuchne karte, ja mogu samo da se nadam da ce kod vas zazvuchati iole zanimljivo i "normalno". Ja imam integrisanu zvuchnu i kod mene se chuje "kako treba"...odem kod druga...uzhas zhivi! A...ko ce ga znati...

User avatar
Rakhil
Posts: 19
Joined: 22 Jul 2008, 00:37
Location: Beograd

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Rakhil » 13 Oct 2008, 15:44

Cortex, svidjaju mi se kompozicije, narocito Reinventing the past, ubistveno bi zvucala u nekom akusticnom aranzmanu.
Ne znam kako stojis sa semplovima, ali bilo bi super ovo odraditi sa tim i baciti u wav ili mp3 pa da bas uzivamo.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 13 Oct 2008, 18:58

Rakhil hvala na lepim rechima :) Sa semplovima stojim onako...da kazhemo ok. Prvenstveni cilj postavljanja ovih kompozicija ovde je da ih shto vishe ljudi chuje, te da se nekom ludachkom srecom nadje i par ljudi koji bi voleli da saradjuju samnom i mojim drugom i ozhive ovu muziku.

Kao shto imate priliku chuti, akcenat nije na solazhama i slichnim ludorijama(kada smo imali inspiraciju ubacivano je i to...)vec na texturiranosti, slojevitosti zvuka, originalnosti, ali ne po svaku cenu, ukoliko mi je neki deo zalichio na neshto ali se savrsheno uklapao, on je ipak zadrzhavan, zashto da ne? Evo josh dve kompozicije:

REMINISCENCE - Panta Rei.
- Ovu kompoziciju sam dugo radio i josh uvek nije gotova ali je to otprilike to, mada...uvek je nezgodno to shto i par tonova samo dodatih na pravo mesto u potpunosti menja zvuchni utisak, atmosferu, dojam o odredjenom delu i sl... no nema veze. Kao shto i naslov kompozicije kazhe "Sve teche", nema ponavljanja "riff"-ova, motiva, kompozicija teche, dolazi samo novo i novo, bash kao i zhivot.

REMINISCENCE - Reminiscence
- Meni vrlo draga kompozicija(mislim...sve su, naravno :) ), radili smo je drug(na ovom forumu smrt_co) i ja po pola. Nervira kod MIDI-ja to shto vibrato u solazhama zvuchi ochajno ali kako kad i kako gde, pa se nadam da vas nece previshe iritirati. Kad krene klavirski solo na kraju, tu planiram neku kishu u pozadini. A u sredini zhenski glas, bez ikakvih rechi, samo glas, u stilu PF i "Great gig in the sky" :)

Inache, vec imamo spremnih nekih 5-6 kompozicija za "drugi" "album" :lol: koje su jednostavnije, direktnije, u nekom post-rock fazonu(bar su moje takve :) ). Bitno je da se stvara...

Od ovih najnovijih, da, uradicu preko semplova, a onda...pa nadam se da ce se javiti neko za saradnju.

Uzhivajte i molim vas ko god skine neka ostavi komentar, makar par rechi, znachice nam.

:)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by KnightOfDoom » 13 Oct 2008, 20:50

Sjajno, ne znam sta drugo da kazem jbg :D Mogu da zamislim kako bi zvucalo da su pravi instrumenti umesto ovih odvratnih midi zvukova :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 13 Oct 2008, 23:53

KnightOfDoom wrote:Sjajno, ne znam sta drugo da kazem jbg :D Mogu da zamislim kako bi zvucalo da su pravi instrumenti umesto ovih odvratnih midi zvukova :)
:lol: Meni midi vishe uopshte ne smeta hahahahahaaaa, jbga kad sam proveo sate slushajuci ga :D

Anyway tnx for the (positive) comment dude :)

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by sixstring » 14 Oct 2008, 00:34

e ja tek slušam Approaching,i vrh je! ko igrice automati i arkade uglavnom znog midija! vrh! di ti bend! jel?! šta gledaš,šta stojiš,trk po to! (bend) :P

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 14 Oct 2008, 13:04

^ Eh druzhe...da je tako lako skupiti ljude...nisam se ni trudio neshto preterano, shto jes' - jes', ali do sada sam nailazio samo na odbijanje, jer niko nije hteo da se cima ovo da svira, a svima se dopalo...

Anyway, hvala na komentaru, kada odslushash i ostale baci josh neki ako te ne mrzi :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 14 Oct 2008, 17:56

Drugari evo josh 3 kompozicije(ostaje samo josh jedna, koju je radio smrt_co saam, pa cu dopustiti njemu da postuje istu):

REMINISCENCE - Moments Of Life's True Essence.
- Uz "Aproaching..." najheavy stvar, ma najheavy je! :D Bend koji je jako uticao na ovu stvar je Zero Hour. To je druga stvar koja je uradjena za ovaj projekat i tachno se vidi da sam tada tek ulazio u shtos, medjutim jako je volim, i ima groove brate! :) Enjoy dudes!

REMINISCENCE - Follow Me Through The End.
- Prva stvar ikada uradjena za Reminiscence. Nisam nishta menjao, zheleo sam da ostane kao shto je tada izashla iz nas, ovu stvar smo odradili u pravom timskom radu. Bend koji je uticao nesumnjivo, to tek sada vidim, je Pain Of Salvation, mada ima tu i dosta Pink Floyd-a, filmske muzike, Opeth-a, a najvishe Reminiscence-a,uostalom, procenite sami. Recimo da je kompozitorski zavrshena, mada neki delovi mogu da budu i bolji.

REMINISCENCE - Isis (Calling Of The Flesh).
- Ova stvar mi je takodje izuzetno draga. Nije zavrshena, neki delovi su samo kostur(uglavnom na kraju i pred kraj), no, zvuchi kako bi trebalo da zvuchi. Mozhe se reci da je ovo jedna stvar jako nabijena mislima o zheni i to na jedan apstrahovan, generalizovan(u pozitivnom smislu) nachin, femina princip u svojoj najogoljenijoj formi. To ne znachi da je stvar EMO! :lol: Sadrzhi i etno elemente i skoro black metal(po nekoj atmosferi) kraj. Pochetak ce ostati takav, samo uvod na klavijaturi.

Uzhivajte i bacite neki comment, javite se da ovo sviramo, shta god! :)

User avatar
smrt_co
Posts: 31
Joined: 16 May 2008, 17:42
Location: Beograd
Contact:

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by smrt_co » 14 Oct 2008, 18:46

Evo i "druga". :)

Kad uspem da odvojim malo vremena od rintanja, nakachicu Ashes Of Reason, pesmu koja je ostala.

Duh grupe se ne ogleda u inicijalnom definisanju zanra i pokornom pracenju istog do smrti (benda), vec u ispoljavanju najdubljih emocija i ideja koje nas prozimaju kroz muziku. Pre 2-3 godine, kada smo pocinjali, pravili smo veoma kompleksne pesme, ali sada vise ulazemo u atmosferu, koncept i osecaj. Ljudi se menjaju, pa i muzika koju stvaraju. Svako ko bude zeleo da svira sa nama imace punu slobodu izrazavanja kreativnosti. Cilj je naci fuziju ideja koja ce nam svima goditi. Znam da je zadatak tezak, ali... BOLI ME UVO! :D

Nadam se da cemo u skorijoj buducnosti naci vremena da nasnimimo neke stvari, onako lepo, bas kako treba, pa da imate pun ugodjaj.

Toliko od mene. A sada, arish. :mrgreen:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Шмајсер » 14 Oct 2008, 19:30

преслушао сам само Апроучин...
јебе кеве, не знам шта да кажем. Прејебене су ствари тотално.
Респект

едит: преслушах и Моментс...
нисам велики љубитељ прог музике али ово ми је на неки начин скроз блиско...
постајем фан :D

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by vasko » 14 Oct 2008, 20:14

fakin impresivno covece

kortekse uopste se nisam nadao ovome od tebe,ti si umetnik jebote

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 14 Oct 2008, 23:29

Pa Vasko shta si ti mislio? :)

Hvala ljudi, puno nam znachi. Ok, za sada imamo koliko...4 fanova! :lol:

I interesantno je da su ljudi prokomentarisali samo one stvari za koje sam naveo da su "heavy" :)

Ajmo ljudi, da ozhivimo ovo!

I shto vishe comment-a i eventualnih zamerki!

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by dweezil » 15 Oct 2008, 00:44

svaka cast matori.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by vasko » 15 Oct 2008, 15:39

ova aproaching the new frontier je jebeni hit,hvata na prvo slusanje

moj predlog bi ti bio da razmisljas pragmaticno i da je odradis u pearl jam fazonu i da je skreses na 3:30 minuta jer onaj rif i daje bas bas tu emociju

btw u cemu si kucao midi?

ja u guitar pro ne mogu nesto da ih otvorim,kao da je zasticeno nesto,a u fruity otvara

ne znam u cemu je problem

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: REMINISCENCE - ceo album u MIDI formatu

Post by Cortex » 15 Oct 2008, 22:06

U Guitar Pro-u sam kucao.

Kako bre da skratim onakvu pesmu na 3:30 ?! :lol: A i poenta mi je da bude beskompromisno, a ne komercijala duzhine za Evroviziju. Mada shvatam tvoju poentu.

Ljudi zamolio bih vas da malo podrobnije poslushate i ostale stvari, zanima me i shta o njima mislite. :) One mozhda nisu na prvu loptu kao Aproaching ali podjednako su mi drage, stoga me interesuju vashe impresije, kako ih vi dozhivljavate i slichno.

@Dweezil
Hvala druzhe. :) Bio si kratak, ali jasan. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest