Đorđe Balašević

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by Mr. Sick Mick » 06 Oct 2009, 08:45

Balasevica sam voleo kada sam bio bas-bas klinac. (do osme, devete godine.) Posle toga je pocelo da me nervira to sto su mu sve pesme zacinjene nekim tugaljivim sentimentom i koliko god ih puta slusas, svaki put postaju sve mracnije, a poruka te neke bezizlaznosti sve definitivnija. Mozda je to samo zivotna cinjenica, al' *ebes ga, po toj logici ako cemo sutra da idemo na veliku nuzdu, koja je onda pojenta da danas rucamo?! Zakljucak - takav stil stihoklepstva je filozofsko licemerje i svakim slusajem postize sve manje postize poentu. Mislim, cak i kad u pesmama pomene neku lepu uspomenu, tebi dodje da iseces vene. Batali to, ako mene pitate. :)
Tako ga bar ja dozivljavam. :ziveli:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 06 Oct 2009, 11:33

Mr. Sick Mick wrote:Balasevica sam voleo kada sam bio bas-bas klinac. (do osme, devete godine.) Posle toga je pocelo da me nervira to sto su mu sve pesme zacinjene nekim tugaljivim sentimentom i koliko god ih puta slusas, svaki put postaju sve mracnije, a poruka te neke bezizlaznosti sve definitivnija. Mozda je to samo zivotna cinjenica, al' *ebes ga, po toj logici ako cemo sutra da idemo na veliku nuzdu, koja je onda pojenta da danas rucamo?! Zakljucak - takav stil stihoklepstva je filozofsko licemerje i svakim slusajem postize sve manje postize poentu. Mislim, cak i kad u pesmama pomene neku lepu uspomenu, tebi dodje da iseces vene. Batali to, ako mene pitate. :)
Tako ga bar ja dozivljavam. :ziveli:
Balašević mračan? :D

Nisam siguran da sam te razumio. Ako smatraš da su i bluz i džez mračni, kao što ja smatram, onda je i Balašević. Ali ako misliš da je mračan kao što je mračna recimo Nirvana, a čini mi se da tako misliš, onda se nikako ne slažem. Njegovi tekstovi jesu nagomilani "tugaljivi sentimenti", kako si rekao, ali je svaki optimističan. Nijedan ne nagovještava bezizlaznost, nego daje nadu. On piše o tome kako je sad sranje, ali će, eto, biti bolje. Ja tako njegove pjesme doživljavam i zato ga i slušam. Šta ti misliš, da sam ja mazohista?! :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Đorđe Balašević

Post by Cortex » 06 Oct 2009, 12:56

Jedina prava muzika je muzika bez glasa i texta. I onda nigde nema problema...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Đorđe Balašević

Post by ssmc » 06 Oct 2009, 17:47

frkadela wrote:...Što se tiče politika, tu ga maksimalno podržavam....
Ovde moraš množinu :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Đorđe Balašević

Post by Doolio » 06 Oct 2009, 17:56

slozio bih se sa derrickovim prvim postom i to je to

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 06 Oct 2009, 18:51

ssmc wrote:
frkadela wrote:...Što se tiče politika, tu ga maksimalno podržavam....
Ovde moraš množinu :D
:lol:
To da, ali mu ni to ne zamjeram jer me uvijek nasmije. Pa iako mi neke od tih politika ne odgovaraju. :)

Doolio wrote:slozio bih se sa derrickovim prvim postom i to je to
Ne može, moraš da daš svoj komentar.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Đorđe Balašević

Post by Critical » 06 Oct 2009, 19:12

Djole je meni skroz kul, ima nekih promasenih pesama ali ovako odlican pesnik :D Ako ste citali i neke njegove knjige i pisanje mu ide od ruke po mom nekom misljenju :D

Prvi srpski Stand Up komicar ::ranting:: :bow:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Đorđe Balašević

Post by muki17 » 06 Oct 2009, 19:37

pa sad,sa obzirom na njegovu karijeru,ima mnostvo pesama,ja slusnem ponekad 5,,,inace,respect je tu... :)

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Đorđe Balašević

Post by kurtrose » 07 Oct 2009, 20:36

Sto se tice muzike, sve najbolje.. Slusao sam ga, i bas se lozio, recimo od 6. razreda do pocetka srednje, mada me i sada dirne poneka pesma koju, doduse, cujem slucajno na tv-u ili radiju. Sto se tice mesanja u politiku, pun mi ga je k....! Vec sam u par tema pisao sta mislim o muzicarima koji se javno deklarisu i propagiraju odredjenu politiku, nije vazno da li se ja slagao sa istom ili ne...
Da se vratim na Balasa muzicara... Omiljena pesma mi je Slovenska, a odmah iza nje bih stavio Regrutersku.. Jesu skenj, ali takve muzicare i pesme volim, ako su skenj onda da me stvarno skenjaju, da uspeju u svojoj nameri ma kakva ona bila!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Đorđe Balašević

Post by Doolio » 08 Oct 2009, 01:56

tacno. znaci da je dobar umetnik jer je adekvatno preneo ono sto je nameravao. pa ja na svaki drugi njegov stih vicem 'da, da, jeste, bas je taj rad', a to treba umeti indukovati kod publike.
da nas recimo njegove skenj pesme cine veselim, onda tu vec nesto ne bi stimalo.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by Sava » 08 Oct 2009, 10:20

Mr. Sick Mick wrote:Zakljucak - takav stil stihoklepstva...
Jako ružan izraz. Sumnjam da bi ti se dopalo kada bi neko napisao za tvoju nekakvu pesmu da je stihoklepstvo. Treba imati poštovanja prema umetniku koji decenijama opstaje na sceni i piše pesme koje se konstantno izvode na raznim mestima. Pri tom niko od tebe ne traži da voliš to što neko radi, ja recimo nisam Đoletov fan, nikada nisam bio na njegovom koncertu, ali ga poštujem jer on to svakako zaslužuje.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Đorđe Balašević

Post by Doolio » 08 Oct 2009, 10:24

Mislim, cak i kad u pesmama pomene neku lepu uspomenu, tebi dodje da iseces vene. Batali to, ako mene pitate.
pa dobro, to je tvoj senzibilitet kao slusaoca, ali stoji da balasevic dodje, napise depresivnu pesmu za koju je hteo da bude depresivna, ti cujes i oces da se ubijes - ako to nije uspela pesma, onda ne znam sta jeste. sad, sto ti nisi mazohista, to je vec druga stvar:)

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Đorđe Balašević

Post by ness » 08 Oct 2009, 13:07

Sava wrote:
Mr. Sick Mick wrote:Zakljucak - takav stil stihoklepstva...
Jako ružan izraz. Sumnjam da bi ti se dopalo kada bi neko napisao za tvoju nekakvu pesmu da je stihoklepstvo. Treba imati poštovanja prema umetniku koji decenijama opstaje na sceni i piše pesme koje se konstantno izvode na raznim mestima. Pri tom niko od tebe ne traži da voliš to što neko radi, ja recimo nisam Đoletov fan, nikada nisam bio na njegovom koncertu, ali ga poštujem jer on to svakako zaslužuje.
:1: :bravo:

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Đorđe Balašević

Post by Santana » 08 Oct 2009, 18:17

Dobar stihoklepac. Zanimljiv lik da odes sa njim u drustvu na kampovanje i da tamo svira neke lagane pesme sa pejzazima i interesantim dogodovstinama kao temom.
Sa 5-6 godina sam doduse rekao ploci ,,boza zvani pub'' koju sam imao : ,, Mr. Marsh, (u ovom slucaju Mr. Balasevic) that's gay.''
Necu da pominjem njegovo politicko ponasanje jer jerdnostavno, ovde se prica o muzici.
Samo, krajnje je uvredljivo ono sto je izjavio jednom prilikom o srpskom jeziku. ( Da li je idiotski, necu da se izjasnjavam ali uvredljivo je itekako)

Tek sad videh da su neki od vas ovo definisali kao stihoklepstvo. :ziveli:

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Đorđe Balašević

Post by kurtrose » 08 Oct 2009, 19:56

Mr. Sick Mick wrote:Balasevica sam voleo kada sam bio bas-bas klinac. (do osme, devete godine.) Posle toga je pocelo da me nervira to sto su mu sve pesme zacinjene nekim tugaljivim sentimentom i koliko god ih puta slusas, svaki put postaju sve mracnije, a poruka te neke bezizlaznosti sve definitivnija.
Alo bre Micky :D Brate daleko od toga da su mu sve pesme tuznjikave.. To sto su mu najpopularnije pesme tuzne, to je druga stvar! Jbg, prebacivati Balasu sto su mu tuzne pesme bi bilo kao kada bi Nirvani prebacivali sto su pasivno agresivni..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest