Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Dersu Uzala » 07 Mar 2011, 22:28

Nista. Ja reko ponovo ce lavina.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Dersu Uzala » 07 Mar 2011, 22:55




User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by cccira » 07 Mar 2011, 22:59

Dersu je nenadjebiv.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Dersu Uzala » 07 Mar 2011, 23:27

P'to ti je moj lanac gitarskih efekata. Nema ih puno a sve ionako stalo u istu kutiju sa pojacalom :mrgreen:.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by cccira » 07 Mar 2011, 23:29

Ja bih vol'o da imam Petrucija u lancu efekata :mrgreen:

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Rax13 » 08 Mar 2011, 00:31

Dersu Uzala wrote:

:grummel_2:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by andrej] » 08 Mar 2011, 00:47

dersu, respekt za tebe i mesu, al dje njega nadje? pa on ima jedan od najruznijih tonova IKAD (bar na albumima).

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Wild Child » 08 Mar 2011, 02:19

a-a
nije.


kada je svirao ibanez (kada je umeo da svira) svirao je i boogie mark 2c + i mark 3

e tad je imao dobar ton :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Dersu Uzala » 08 Mar 2011, 03:43

Jes vala, u poslednje vreme ima sabanski ton. Napenaljen do bola. Al' mu tako odgovara, dojadio mu stari, bem li ga. A i odgovara mu za taj neki njegov novi fazon svirke.

Ja i ne slusam DT albume posle 6DOIT, pa me to ne tangira previse, a pre je imao do dzadza zvuk na svakom albumu. A i uzivo. Kulminacija perfekcije je onaj Live in Budokan album, ali to verovatno ima veze i sa Djapanesama, oni su tate za snimanje zivih 'cerata. Tate. Tamo u tom Budokanu sve zvuci opako anyway. Ovde u kraju kad sviraju, probiju mi usi pa ovako mator i ne idem vise na njihove gigove, poceli su da smaraju. Ali iso sam jedared na onaj LTE cert, manja sala, 400 mesta samo, sve muzikanti ( :mrgreen:) i lozane u publici, vrlo prisna atmosfera. Izuse ga tamo kako su svirali i zvucali. Mada kazem, Live in Budokan je ono, savrsenstvo zena, kakva toncina. A tamo nije ni svirao Mk seriju nego RoadKinga, go figure.

E sad, sto se ovijeh klipova tice, ovo je snimano (profi) video kamerom, nije los zvuk mada bi bolje bilo da su isli prvo (audio) signalEm u neki audio desk. Zavisi na cemu slusas, kad pustim na laptopu njesra je, kad pustim preko A/D/A interface-a na aktivne monitore (KRK Rokit 5) zvuci kako dolikuje. Pri tome je sve ovo jos i suvo, nema nikak'ih jefekata. Nije neki ton za objavljivanje ali je bas u tome poJenta videJa. Timmons recimo zvuci lepse na onijeh par Sinisinih omiljenih videJa, ali on tura signal kroz milion nekih dzidza-bidza, preprocesirano je. S druge strane, ovo je raw, jer ovde demoJe pojacalo (dobro, u kontekstu 'svog' zvuka ali strogo samo pojacalo) ne prodaje znaci muda za bubrege nego brate cujes kako to sve radi u startu pa ti posle pakuj odozgo reverbe i dileJe, statijaznamstatitrebastamitreba :mrgreen:.

Imas onaj drugi Mjesa videjo gde snimaju ton sa stejdza cek da gi nadjem.

Uzgred, ovo je solidan demo MkV (a da nije srederski i uber hi-gain). Jopet bez efekata, a i sta ce ti. :kokice: Kasnije dodas samo malcice dileJu.



Neki lik ga pokido:



E, da mnogo gotivniji demo nego Petruxhijev:



Btw, ovaj baja gore, Doug West, nije profi djitrista, vec radi u Mjesi u R&D odelenju sa lemilicom u sakama. Voli covek to sto radi :mrgreen:

Dobar demoJsa kako to sve radi u kucnim uslovima (djemuje uz DT):



E da, Petruxhi on stage demoj.

http://mesaboogie.com/gallery_artist/vi ... ucci3.html

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by andrej] » 08 Mar 2011, 11:21

ovaj mark5 ima milion opcija, tu bi se iskombinovalo nesto uvek, al ovaj transatlantic ima mnogo bre suv ton. sve jedno, ni jedno ni drugo nisu my cup of tea, samo sto se za mark5 ne moze reci da je lose pojacalo.

e, sad, mene interesuju 4 stvari: jel kolko dinamican rhythm na marku (jer mi se ne cini bas preterano), jel se na nekom pristojnom drajvu/distu (znaci ne superkompresovanom leadu) cuju kompleksniji akordi ili jebe intermodulacija, po ugledu na sta je radjen ovaj transatlantic (previse mi je suv za voksa, nekako, a sa hiwattima nisam upoznat) i na osnovu cega je radjen rhythm 1 kanal na marku (stari markovi valjda imaju klin kanal po ugledu na bassmana, a ovo mi zvuci presuvo za bassmana). i jel istina da mesa biasuje pojacala hladno i da to utice na ton?

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Wild Child » 08 Mar 2011, 13:46

vecina mesa boogie pojacala ima automatski bias SAMO kada su mesa boogie lampe unutra.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by ssmc » 08 Mar 2011, 15:48

Wild Child wrote:vecina mesa boogie pojacala ima automatski bias SAMO kada su mesa boogie lampe unutra.
Ovo baš ne kontam najbolje?

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 08 Mar 2011, 17:26

Pretpostavljam da je neka fora kao na starim Hiwattima da ne mora a i ne može da se podešava bias, a ako se stave Mullard lampe (one matore) ni ne mora, jer je sve nabaždareno za te lampe... Ko je znao da će jednog dana da koštaju 150 eura komad, hehehe.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by guv'nor » 08 Mar 2011, 17:27

Zapravo je hteo da kaže da se MesaBoogie pojačalo nikada ne biasuje ako koristiš MesaBoogie lampe.
http://www.mesaboogie.com/US/Smith/biasadjust.html

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Dersu Uzala » 08 Mar 2011, 17:41

andrej] wrote:ovaj mark5 ima milion opcija, tu bi se iskombinovalo nesto uvek, al ovaj transatlantic ima mnogo bre suv ton. sve jedno, ni jedno ni drugo nisu my cup of tea, samo sto se za mark5 ne moze reci da je lose pojacalo.

e, sad, mene interesuju 4 stvari: jel kolko dinamican rhythm na marku (jer mi se ne cini bas preterano), jel se na nekom pristojnom drajvu/distu (znaci ne superkompresovanom leadu) cuju kompleksniji akordi ili jebe intermodulacija, po ugledu na sta je radjen ovaj transatlantic (previse mi je suv za voksa, nekako, a sa hiwattima nisam upoznat) i na osnovu cega je radjen rhythm 1 kanal na marku (stari markovi valjda imaju klin kanal po ugledu na bassmana, a ovo mi zvuci presuvo za bassmana). i jel istina da mesa biasuje pojacala hladno i da to utice na ton?
Pogledaj ove video semplove pod malo kontrolisanijim uslovima. Razne gitare, razne pozicije magneta, razlicite konfiguracije tonskih (i drugih) kontrola. Ne znam sta je tu suvo, baja je na prethodnom videju namestio malo suvlji ton (mada je i do ugla pod kojim mic sa kamere snima jel), jerbo se tako najcesce i svira taj neki flat pickin' stil. Ovde kazem imas na lunku vise stilova svirke sa totalno razlicitim djitrama. Zvuk sa svakog snimka je spreman da ide na rezanje ploce. Mozda je to ono sto tebi smeta. Inace prvi kanal na Transatlanticu jeste Vox sound i radi i u normalnom i u Top Boost modu (preko switcha).

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/ ... tml#gpm1_4

Isto to samo RoyalAtlantic:
http://www.mesaboogie.com/Product_Info/ ... tml#gpm1_4

Isto to samo Electra-Dyne:
http://www.mesaboogie.com/Product_Info/ ... tml#gpm1_4

Mislim da ce ti iz tih videoJa kad ih prostudiras biti jasnije ovo oko dinamike.

Rhythm 1 je generalno na svim pojacalima iz Mk serije radjen po uzoru na Brit Hi-gain pojacala, sto ce reci JCM800 i JCM900, ali sa tvistom. Opet je zvuk puniji, ujednaceniji, kompresovaniji. Ne toliko kao Lead Channel naravno. Clean kanali nisu radjeni po uzoru na Bassmana vec na stare Tweed Fendere i nesto novije Princetone. Ako je nesto radjeno po uzoru na Bassmana to je R1 (i donekle R2 ako ga ima) kanal obzirom da je Brit sound radjen originalno po uzoru na Bassmana.

I da, Mesina pojacala su u principu hladnije biasovana od mnogih drugih proizvodjaca da bi bila 'safe' u raznim varijantama lampi u ekstremnim situacijama. Njihove 6L6GC i EL34 lampe su color coded od crvene do bele. Ima 6 color kodova. Iako su sve lampe recimo isti model od istog proizvodjaca, prilikom testiranja i uparivanja se razdvajaju u 6 navedenih grupa prema tome koliki anodnu struju vuku po samoj konstrukciji (ne mos svaku lampu da uradis identicno, zato se i uparuju). Crveno kodirane lampe vuku najmanje (oko 18-20mA) anodne struje i imaju najmanje headrooma (brze ulaze u distorziju). Svaki sledeci color kod oznacava par mA vecu 'vucu'. Belo oznacene lampe imaju najveci breakup, najkasnije ulaze u zasicenje. U principu isti ti je efekat kao da zamislis da imas idealnu lampu a setas joj bias point (radnu tacku). EL34 nisu kodirane jer su katodno biasovane a ne self biasovane.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest