Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Maxles pedale handmade

Post by guv'nor » 29 Mar 2012, 00:05

Ta iznenadjenja necu da spominjem jer je to nema mnogo veze sa samim pedalama.
Vi's da se mase ad hominem-om k'o praznom slamom - tj kao da nije procitao ni jedan post na temi.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Maxles pedale handmade

Post by KnightOfDoom » 30 Mar 2012, 16:07

Svaki post koji nema veze sa Maxles pedalama ce biti obrisan bez razmisljanja.
Zapoceto sa Rollom mozete nastaviti ovde viewtopic.php?f=43&t=19483&p=294946#p294930 ili naci neku od tema o pedalama sa kojima imate problem ili pohvalu ili sta vec.

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Maxles pedale handmade

Post by ripkid » 30 Mar 2012, 21:26

Pisao sam vec ali ajde opet,kao neko ko je nedavno narucio i dobio pedalu od Makse (Marshall Shredmaster Clone),dodao bih,pored toga sto sam dobio odlicnu pedalu da je Maksa i vise nego kooperativan i trudi se da vam pojasni do detalja svaku sitnicu,saslusa vas i uvazi vas predlog itd. Pored svega toga covek daje dozivotnu garanciju na svoje pedale kako on to voli da kaze.Ukoliko vam pedala ne sljaka nekim slucajem posaljete mu je nazad,on vam je popravi i vrati.Za mene je to i vise nego dovoljno da ga smatram i previse korektnim.Neko je napisao da je i nekada vaznije pre svega biti dobar covek nego li majstor i slazem se sa tim,s tim sto mislim da je Maksa odlican majstor jer me moje uho ne laze na osnovu onoga sto cujem kada ubodem gitaru u pedalu a nisam neko ko svira od juche.

A sada jedan "savet" Maksi licno :

Druze ti odlicno radis svoj posao,trebao bi da razmislis o tome da podignes proizvodnju na jos jedan visi i ozbiljniji nivo sto podrazumeva naravno i novcana ulaganja.Znamo svi kakva je situacija u zemlji po pitanju svega ali opet nista nije nemoguce,treba se samo naci na pravom mestu u pravo vreme i sa pravim ljudima.Ukoliko imas tendenciju da ti ovaj za sada hobi preraste u nesto ozbiljno,da sam na tvom mestu gledao bih kako da podignem neki kredit i da zapocnem ozbiljnu proizvodnju pedala po profi standardima.To bi naravno povecalo i cenu pedala za neki procenat ali ja ne bih imao problem ni da dam 50e vise od sadasnje cene ako cu da dobijem extra boutique pedalu. ;)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Maxles pedale handmade

Post by nebojsak » 30 Mar 2012, 21:31

To su malo zajebane varijante, u tom slučaju ili moraš da imaš mušterije non stop, ili da opališ cene ko Zvex. To može Goran, koji je ipak ime, ima 2 pedale i valja ih kao sporednu delatnost.

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Maxles pedale handmade

Post by ripkid » 30 Mar 2012, 21:45

@ Nebojsa

Mislim da ne moras da imas non stop musterije jer ne bi imao veliku serijsku proizvodnju vec bi na lageru drzao po 5 komada jedne pedale najvise.Tako radi i Goran ako se ne varam,neka me neko ko je iole bolje upucen ispravi ako gresim.Kada ih sve rasproda,uradi novih 5-10,nebitno,pa ih opet valja.Na taj nacin se ne bi izlagao ne znam kakvom finansijskom trosku.
Ja se uvek vodim onom starom da se dobar glas daleko cuje i da je kvalitet pre svega u svemu presudan tako da se ne bih uopste pribojavao za musterije.Ubedjen sam da bi svako ko se ozbiljno razume u muzicku opremu i traga za odredjenim zvukom pre ili kasnije dao novac i za extra kvalitetan i pedantan rucni rad.Gotovo svaki iole ozbiljniji muzicar poseduje barem jednu ili dve boutique pedale u svojoj kolekciji :D

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Maxles pedale handmade

Post by parker » 30 Mar 2012, 21:50

Mogu samo da dodam, čuvaj se brate kredita koliko god možeš. Jer ako bi ne daj bože kiksnuo negde nekako tek onda si zakopan do guše. Umesto toga štedi, zarađuj ako gde šta možeš dodatno, diži kvalitet postepeno, šta god. Treba ići ka dizanju kvaliteta definitivno ali mora da se pazi i da se ne spotakne..
Valjda ne treba da dodajem, pišem sve najdobronamernije, u cilju opreza ili kako bi to već nazvao..

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Maxles pedale handmade

Post by ripkid » 30 Mar 2012, 21:54

Naravno kredit je samo jedna od opcija ako bi se upustio u ozbiljniju proizvodnju mada opet da imas i gotov kesh rizik je neizbezan,svugde i uvek.
Treba verovati u sebe i svoj rad na prvom mestu.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Maxles pedale handmade

Post by parker » 30 Mar 2012, 21:59

Pa ono jes al manje boli kad posle promašaja (nevezano za ovo) ne mora da se još i otplaćuje.
Da kažem drugim rečima, kad kiksneš sa kešom koji si već imao boli te tad. Kad kiksneš sa virtuelnim kešom odnosno kreditom boli te tad i idućih na primer dve godine

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Maxles pedale handmade

Post by ripkid » 30 Mar 2012, 22:04

Rekao bih da mozda pricas iz nekog svog licnog negativnog iskustva :D Elem...pazi,svi znamo da se svaki ozbiljan posao planira duze vreme unapred,sagledaju se sve opcije,napravi se tzv. biznis plan,posavetujes se na par mesta itd. Svaki posao donosi rizik u startu,tako je bilo uvek i bice za vijek i vijekova :D Inace ako u startu razmisljas o promasaju onda si vec u startu i potonuo.Treba gledati optimisticno na sve u zivotu jbg,ma sta ko mislio,vera i posvecenost su kljuc svakog uspeha.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Maxles pedale handmade

Post by parker » 30 Mar 2012, 22:58

Slažem se da treba ići napred u svakom smislu. I što bi naglasio... da kredit nije način za to..
Da ne ispadne off topic, pričamo o mogućnostima unapređenja proizvodnje

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 31 Mar 2012, 01:22

ej.... :hide:
Drago mi je da je tema ponovo otvorena,i to rekao bi u pravom smeru se krenulo...unapredjenje.Pa da to je cilj svakoga ko proizvodi nesto.Naime kada sam krenuo sa ovim ,manje ili vise hobijem,znatizeljom ili sta vec,nisam razmisljao da cu moje pedale prodavati,vec onako uraditi nesto za sebe,drugare i to.Medjutim u samom startu mi se javilo nekoliko pocetnika,rekao bih,koji su hteli nesto-bilo sta,samo da je povoljno sa cenom...I ja reko znam kako je to,prolazili smo mi kroz to ,ma prolazimo i sad,nemas para a svirao bi nesto,nesto sto barem podseca na ono sto u podsvesti imas.
Pa se posle javilo i par njih maloo ozbiljnijih,i onda sam morao posto poto da uradim i nesto ozbiljnije...
pokusavao sam sa raznim stvarima...Kada su recimo kutije u pitanju...hamoond -skupa,plasticna -jeftina al krta,nedaj boze da je zgazis malo jace ,propade footswitch(sto mi se desilo).Onda se odlucim za ovu varijantu sad.Opet kazem cena igra ulogu...ovakva kutija pojeftinjuje proizvod ...E znam da nije idealna,al da je losa to sigurno nije.Glavni problem je stalno odvijanje srafova(holsrafa),recimo ako bi pedala radila na bateriju.Iz tog razloga bateriju ne koriste.Mada ja sam svoje pedale otvarao verovali ili ne sigurno 50 puta,i srafovi jos uvek lepo hvataju navoj.Treba samo biti pazljiv prilikom navrtanja i to je to.Ovakve tj slicne kutije od aluminijuma se koriste sirom sveta,pa eto koristim ih i ja.Ako se kutija tj njen dizajn osteti veoma lako se reparira.Kutije rekoh sam pravim....razlog sto sam radim nije cena koliko je to sto majstori koji se bave time lose rade svoj posao.Naime prvu tablu lima sam skoro bacio ,jer majstor koji je sekao lim ,nije obratio paznju na to da sve mora biti iseceno tacno po meri u mm.Drugo, ni jedna nije bila kako to oni kazu u vinklu.O savijanju istih necu ni da pricam,to je bilo kao da su se deca igrala za OTO.I onda em platis majstora,em izgubis materijal,em nista ne dobijes.A neki drugi koji su i mozda bolje mogli trazili su mi za savijanje i secenje 7-8e po komadu.Pa ja reko bolje da si kupim hamoond...Da ne pricam kako sam tesko dosao do prve table lima,jer ih u Leskovcu niko ne drzi....I tako samo problemi...Eto malo o kutijama...
E sad kao sto rekoh,cilj mog pojavljivanja na forumu nije bila reklama,jer citajuci neke teme ukapirao sam da se ovde ljudi bave tim stvarima,pa da ne bih zapitkivao kako i sta slobodno sam postavio temu i ocekivao komentare istih,u cilju daljeg unapredjenja u izradi pedala.Iz ovog razloga zamolio bih sve koji su zainteresovani za saradnju da predjemo na PP,da ne bi ispalo kao u predhodnim postovima.Ja inace cenim svaki komentrar koji je poslat u pravu svrhu,dal to bila pohvala ili kritika nema veze,ali isto tako ne vidim svrhu bilo kakve rasprave u negativnom smislu.Kome se svidja -svidja,a kome ne nemora ni da cita a komoli da nedaj boze kupi pedalu.
Nacin na koji ja izradjujem pedale se ne razlikuje mnogo od nacina na koji ih rade velika vecina ljudi koji se time bave.Dakle vidjao sam i gore ,a bogami i bolje...za sada je ovako i naravno radi se na usavrsavanju istih.
Toliko za sada...
Drago mi je da PONOVO RADI BIOSKOP,PONOVO RADI BIOSKOP :D

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Maxles pedale handmade

Post by mislim_stvarno » 31 Mar 2012, 12:23

prvo da pohvalim pedale, odlicno izgledaju (ne mogu da govorim o zvuku, nisam ih cuo) :)
vidim da si dosta vredan (posto znam koliko meni treba da se nateram da odradim jednu pedalu :lol: ), samo tako nastavi valjda ces imati manje onakvih problema kao ovaj sa prethodnih strana :) :ziveli:
Samo par pitanj :)
maksabass wrote:hamoond -skupa,plasticna -jeftina al krta,nedaj boze da je zgazis malo jace ,propade footswitch(sto mi se desilo).
jesi li probao bas hamond plasticnu ili neku drugu?

Ja vec nekoliko godina gazim pedalu koju sam stavio u http://www.hammondmfg.com/dwg2p.htm i nemam skoro nikakvih problema. Jedini problem je sto se malo ugiba, ali to mi ne smeta itch. :)

po kojoj shemi/projektu si radio shredmaster (guero?) i ocd? :D

gde nabavljas ove male sarene kapice? :)
Last edited by mislim_stvarno on 31 Mar 2012, 12:36, edited 1 time in total.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Maxles pedale handmade

Post by Cortex » 31 Mar 2012, 12:33

Makso baci pogled na ovo
http://kelco.rs/katalog/komponente.php?q=psla
Ja uzimam ove kutije, to su valjda ona Eddystone kucishta, koja su jeftinija varijanta Hammond-a, a sve je isto, materijal je malo drugachiji, tj nije die-cast aluminium vec obichan [ako sam lupio ispravite me], osetno su jeftinije. LAkshe se bushe nego original Hammond a podjednako su tvrde, pa je za nashe primene to super.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Maxles pedale handmade

Post by Kristijan » 31 Mar 2012, 12:52

Па die-cast значи да је ливена у калупу, а да није савијана од комада лима. А имаш свакојаке алуминијумске легуре, односно обогаћене алуминијуме, и имаш условно речено сирови алуминијум. Главна разлика је у томе што је сирови некако... хм, да кажем жилавији код обраде, није довољно прецизно да кажем да је мекши, и што оксидира упаљњивије од обогаћених алуминијума. Е сад, на шта си ти тачно мислио, нисам сасвим сигуран. У сваком случају, није рђаво што ово има код нас да се набави.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Maxles pedale handmade

Post by Baba Slim » 31 Mar 2012, 14:12

Cortex wrote:Ja uzimam ove kutije, to su valjda ona Eddystone kucishta...osetno su jeftinije...podjednako su tvrde, pa je za nashe primene to super.
:1: Super su, ja sam uzeo jednu veličine 1590B u koju sam prepakovao SHO, i jednu 1590BB koju sam iskoristio za PlexiTone, i odlične su, nema šta, ja zadovoljan.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest