Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Dersu Uzala » 26 Dec 2013, 14:49

Da, bilo je Meca ili Sanika. :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rocket Roll » 26 Dec 2013, 14:55

Znaš li nešto o tom Meci? Ko je bio taj čovek? Šta je radio?

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Trzalica » 26 Dec 2013, 18:08

Rocket Roll wrote:Znaš li nešto o tom Meci? Ko je bio taj čovek? Šta je radio?
Dva majstora: Nenad Novakovic Meca i Mirko Tasić su nekada bili ime u krugovima BG (pa i YU) gitarista. Tu se provlačio i stari dobri Živojin Paunović sa Karaburme ...
Danas, svaki STOLAR "lutier" majstor za izradu muzičkih instrumenata ... :povrac:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Funkomat » 26 Dec 2013, 18:41

smarac

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Guitar_thrill » 26 Dec 2013, 18:42

Trzalice, zanimljivo mi je koliko svaki tvoj komentar zrači negativnošću, ogorčenošću i mržnjom, nadam se bar da se ovde dobro istreseš, pa da si uživo veseliji :D

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Trzalica » 26 Dec 2013, 19:19

Guitar_thrill wrote:Trzalice, zanimljivo mi je koliko svaki tvoj komentar zrači negativnošću, ogorčenošću i mržnjom, nadam se bar da se ovde dobro istreseš, pa da si uživo veseliji :D
Ma jok, uživam u društvu vrhunskih poznavalaca muzičke opreme, koji su usput i vrhunski psihoterapeuti ... :D :XD: :D
Nego, zaobidjite moje komentare AKO VAM SMETAJu. NE MORATE uopšte da pišete te gluposti od nazovi kritika, jer, time samo SEBE PREDSTAVLJATE kao večite dežurante zarad udruženog pljuvanja,... i time zapravo vi širite MRŽNJU i netrpeljivost. ;)
P.S. u čemu je zapravo problem? Koliko vidim smeta vam to što neke stolare zaista i nazivam STOLARIMA (to što i jesu) a ne MAJSTORIMA za izradu muzičkih instrumenata za koje se samoproklamativno predstavljaju?
Kao što vidite, P R A V E majstore sam nabrojao i pohvalio, samim tim, ... :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Funkomat » 26 Dec 2013, 19:25

smaras covece
hoces li ikad imati ista pametno ili daleko bilo zanimljivo da napises
Last edited by Funkomat on 26 Dec 2013, 19:25, edited 1 time in total.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Trzalica » 26 Dec 2013, 19:25

Funkomat wrote:smarac
Ovo je naravno vrhunski komentar u vezi ove teme, pitanja koje je dotični postavio u vezi majstora Mece ili pak mog nabrajanja vrhunskih majstora bivše Juge :bravo: :ma bravo: :bravo:
Znaš, kada nemaš ARGUMENTE za raspravu, bolje ne pritiskaj po tastaturi ... takvo tvoje čukanje predstavlja totalni OFF-TOPIC i briše se sa strane moderatora. No šteta pa ovo nije takav forum, na žalost.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Cortex » 26 Dec 2013, 19:57

Beskrajno si dosadan i verovatno si skupljao deset leta od stipendije da kupis gitaru jackson soloist flying luthier extreme za hiljadu i po maraka pa ti je sad nesnosljivo i ne ndolazi do mozga da gitaru svako sa malo mozga i opreme moze da napravi a kod nas vala ima pametnih ljudi i sposobnih koji prave gitare nivoa custom shopa bez greske jbg izvini brate sto je nekad bilo drugo vreme i sto si skupljao da bi dao fenderu i jacksonu i sedam karika dobavljackog lanca sto si placao izvini brate evo svi se retrospektivni izvinjavamo, ja ti se licno izvinjavam iza prvu gitatu sto si imao i pre nego sto sam se ja rodio, samo nemoj da smaras vise i povezi se s mozgom skontaj da je gitara sistem od par elemenata i da nije raketna nauka kad ti to fender napravi a da jeste mislis da ne bi kostala sedam hiljada evra kad prodje krox ceo lanac od R&D odeljenja preko fabrike do prodavnice u Becu gde kuipujes

Evo izvini brate necemo vise.

Sin stolara.
(jesan stvarno,samo sto moj tjale pravi stepenista,sankove,prozore ormare i ostalo)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by andrej] » 26 Dec 2013, 20:15

Trzalica wrote:Koliko vidim smeta vam to što neke stolare zaista i nazivam STOLARIMA (to što i jesu)
Kao što vidite, P R A V E majstore sam nabrojao i pohvalio, samim tim, ... :ziveli:

Pa jesam li ja jedini ludjak ovdje koji je te sotone spreman nazvati imenom sotona?!!!
Image

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Trzalica » 26 Dec 2013, 20:37

Cortex wrote:Beskrajno si dosadan ... i ne ndolazi do mozga da gitaru svako sa malo mozga i opreme moze da napravi a kod nas vala ima pametnih ljudi i sposobnih koji prave gitare nivoa custom shopa bez greske ...
Nabroj mi te sposobne ljude i profesionalne muzičare koji sviraju na njihovim instrumentima?
Cortex wrote:.... samo nemoj da smaras vise i povezi se s mozgom skontaj da je gitara sistem od par elemenata i da nije raketna nauka...
Hmmm ... naravno ... znači, ... odabere se suva daska sa tavana, obradi u željeno telo svetski poznate gitare, --- opremi sa najskupljim magnetima, čivijama, tremolo sistemom, ... malo "setupa" ... lakiranje nitro lakom .... i pretvorili smo naš rad u Custom Shop Fender/Gibson i td. za mnogo manje para, zar ne? To je poenta priče?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Dersu Uzala » 26 Dec 2013, 22:07

Rocket Roll wrote:Znaš li nešto o tom Meci? Ko je bio taj čovek? Šta je radio?
Ne mogu da se setim iskreno. Cetvrt veka ipak. Secam se i ZIke sa Karaburme iz price a Neca je valjda ziveo negde na Novom Beogradu. Blok 30, 29, 32 tu negde. Ili sam pobrkao sa onim Zanom. Pitanje je da li sam bio kod coveka uopste, samo se secam da su to bile neke opcije ali je ortak krenuo da pravi djitru kod Sanike pa reko aj zajedno cemo.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Kristijan » 26 Dec 2013, 23:48

Funkomat wrote:smarac
Cortex wrote:Beskrajno si dosadan...
Guitar_thrill wrote:Trzalice, zanimljivo mi je koliko svaki tvoj komentar zrači negativnošću...
Не схватам како се и даље пецате.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rocket Roll » 26 Dec 2013, 23:48

Trzalica wrote: Dva majstora: Nenad Novakovic Meca i Mirko Tasić su nekada bili ime u krugovima BG (pa i YU) gitarista.
Dersu Uzala wrote:...a Neca je valjda ziveo negde na Novom Beogradu. Blok 30, 29, 32 tu negde. Ili sam pobrkao sa onim Zanom.

Aha, hvala! E, pod tim imenom ponešto i može da se nađe:

http://www.parapsihopatologija.com/foru ... =160&st=90
sto se tice majstora i graditelja gitare, u moje vreme je Sanjika takodje bio aktuelan, al se gitarski esnaf tek upoznavao sa njim. Mislim da su ga zezali u pocetku, jer je lakirao sve moguce fingerborde na koje je naisao. Mozda sam i pomesao, ne smem da tvrdim, davno je bilo, nek se ne uvredi ako nije on u pitanju. Pored njega bili su samo, nazalost pokojni i neprevazidjeni Nenad Novakovic Meca i Mirko Tasic. Meca je pre prerane smrti, koja ga je zatekla u Nemackoj, a usled insulinskog soka, napravio svega 4 autorske gitare. Najpoznatiju od njih svirao je opet pokojni Milan Mladenovic, oblik Telekastera sa zmijskom sarom. Napokon je dobio dugo zeljeni posao u Nemackoj filijali Tom Andersona, ali eto...
Takođe, iz komentara uz ovaj video...

...čini se da je Meca imao neke kontakte sa grupom "Rim", a to je dobro - raspitaću se kod Dude ili Dadija o njemu.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Dersu Uzala » 27 Dec 2013, 00:46

Nisam siguran da je ikada postojala nemacka podruznica Tom Anderson doduse.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest