Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trzalica » 14 Jun 2014, 20:10

nemanjavelimirovic wrote:Twinci su super za klin, samo teski su ko tuch iskreno jasno mi je kad ih neko daje povoljno, bukvalno pojacalo da uzmes i da ti stoji na jednom mestu koliko je teshko... ::ranting:: :grummel_2:
Zar ova pojačala nisu PTP tehnikom radjena? Mislim, takvi izradci (baš tako: izradci) danas koštaju par hiljada evra i spadaju u "boutique" kategoriju? Zanimljivo da jedno od najboljih Fender clean pojačala možeš nabaviti za cenu nekog MEX modela iz konfekcijske PCB produkcije.
Šteta što nemam neki extra euro ..

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 14 Jun 2014, 20:17

Trzalica wrote:
nemanjavelimirovic wrote:Twinci su super za klin, samo teski su ko tuch iskreno jasno mi je kad ih neko daje povoljno, bukvalno pojacalo da uzmes i da ti stoji na jednom mestu koliko je teshko... ::ranting:: :grummel_2:
Zar ova pojačala nisu PTP tehnikom radjena? Mislim, takvi izradci (baš tako: izradci) danas koštaju par hiljada evra i spadaju u "boutique" kategoriju? Zanimljivo da jedno od najboljih Fender clean pojačala možeš nabaviti za cenu nekog MEX modela iz konfekcijske PCB produkcije.
Šteta što nemam neki extra euro ..
Jesu ali ne vrede par hiljada evra, svakako im je cena ispod 1000e. Naravno da je bolje od PCB tehnologije, ali ne moze da se dobije vise love za njih
https://reverb.com/item/165813-fender-twin-reverb-1977 Ovaj je sa original zvucnicima tako da je taman i cena za 200e veca. U principu ovo je povoljnije za npr 50-100e od realne cene. :)

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trzalica » 14 Jun 2014, 20:34

Super što nisu precenjena!!! Onda ti neko govori da ne možeš nabaviti strava clean pojačalo ispod 1000€, jer kao fora, i za tu "smešnu" cifru, opet moraš kod majstora da ti je sklepa i slemi po želji u PTP tehnici?!?
Znači, ipak može i to za bagatelu bukvalno ako gledamo cene ostalih PCB lampaša.
Eto šta je potrebno za Blues & Rock 'n' Roll - Silverface + TS9 pedala i eto bluz roka kao vrata. Bar ja mislim da je xxy puta bolja kupovina od nekog HRD i sl. modela.
Super cena, naročito kada znamo da neko ceni mnogo više kojekakve Hot Rod serije.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by DrGreenthumb » 14 Jun 2014, 21:01

Da li je iko od vas svirao Silverface Twin iz ovog doba uopšte? Da jeste, ne bi se čudili ceni, to je najgore pojačalo koje sam ikad imao. Čak i sa Celestion 65-icama zvuči kao kanta...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 14 Jun 2014, 21:02

DrGreenthumb wrote:Da li je iko od vas svirao Silverface Twin iz ovog doba uopšte? Da jeste, ne bi se čudili ceni, to je najgore pojačalo koje sam ikad imao. Čak i sa Celestion 65-icama zvuči kao kanta...
Ja se ne cudim ceni. :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 14 Jun 2014, 21:04

Trzalica wrote:]Džabe se žestiš, vidiš da te čopor ovog puta ne prati! :mrgreen: Ispada da se svadjaš sa samim sobom! :mrgreen: :XD: :mrgreen:
Čekaj, ja se rugam tebi a ne prati me čopor? Pa to onda znači da čopor ne misli kao ja, da čopor TEBE štiti. Dedukcijom se dolazi do toga da si sada TI član čopora! Sunce vam čoporsko, sad je borim protiv vas sviju ovde!

Twinovi jesu teški ko đavo. A nije mi ni jasno kako ispadaju takve ikone od pojačala, valda zbog dobrog primanja pedala. Meni je taj clean ok, ali onako, baš baš ništa specijalno, suviše "neobojeno" mi zvuči :hide:
p.s. Evo otkucah a vidim da je u međuvremenu još poneko napisao da i nije baš fan Twina.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 14 Jun 2014, 21:41

komil wrote:
Twinovi jesu teški ko đavo. A nije mi ni jasno kako ispadaju takve ikone od pojačala, valda zbog dobrog primanja pedala.
Dobro primaju pedale? Hm...iz mog iskustva nije tako. Bukvalno samo tjubskrimer mi se svideo kako radi na njemu i OCD (isti slucaj sa bassmanom kojeg sam imao). Deluxe Reverb je mnogo bolji po tom pitanju i oni matori bassmani (pre-silverface). :) :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 14 Jun 2014, 23:35

nemanjavelimirovic wrote:
komil wrote:
Twinovi jesu teški ko đavo. A nije mi ni jasno kako ispadaju takve ikone od pojačala, valda zbog dobrog primanja pedala.
Dobro primaju pedale? Hm...iz mog iskustva nije tako. Bukvalno samo tjubskrimer mi se svideo kako radi na njemu i OCD (isti slucaj sa bassmanom kojeg sam imao). Deluxe Reverb je mnogo bolji po tom pitanju i oni matori bassmani (pre-silverface). :) :ziveli:
Pa tim pre onda ne razumem što je onda ikona? Ili i nije? Čekaj, zar nije dosta panka snimljeno na Twinu, plus neki RAT recimo?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Funkomat » 15 Jun 2014, 15:59

zasto ovaj jos nije banovan?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 15 Jun 2014, 16:10

komil wrote:
nemanjavelimirovic wrote:
komil wrote: Čekaj, zar nije dosta panka snimljeno na Twinu, plus neki RAT recimo?
Pa ono navodno da, mada iskreno twinac je odlican za surf i za atmosfericni neki sound , za rokanje se meni nije svideo, iako ima i basa bas dosta, jednostavno nije to to. :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 16 Jun 2014, 00:29

Funkomat wrote:zasto ovaj jos nije banovan?
CHeck again :D

User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by alucard_earl » 17 Jun 2014, 14:14

Jel moguce da ovim gitarama cena ide cak do 500 jura... :shock:
http://www.kupujemprodajem.com/Squier-J ... ilter_id=4

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 17 Jun 2014, 14:27

alucard_earl wrote:Jel moguce da ovim gitarama cena ide cak do 500 jura... :shock:
http://www.kupujemprodajem.com/Squier-J ... ilter_id=4
Moze da stavi i 5000e. Do kraja ta gitara ce biti prodata za maksimalnih 300e a vrlo verovatno i jeftinije... :)

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Lucky82 » 17 Jun 2014, 15:18

Moje misljenje je da ta gitara nije nista bolja od aktuelne Squier Classic Vibe serije, koja se prodaje po oglasima za 250-300 eura.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest