Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 17 Jul 2015, 16:47

Rocker. wrote:
Koliko realno vredi ova gitara?
evo ovako hardver koji je na njoj je max 200 jura sto znaci da je drvo 450 sto je korektna cena, e sad nikad nisam probao nista maricevo te ne mogu reci vredi ili ne. cene su mu tu negde u klasi sa ostalima, jedino sto vidim kao problem je to sto je ovo gotova gitara, ja sam par puta imao gitaru viska pa sam uvek isao sa bar 30% nizom cenom jer i ako je nova nije pravljena po zelji kupca sto je osnovni razlog custom gitare, te zasto bi neko kupio ovu ako za iste pare dobije bas kakvu on hoce, poenta price je da sam z manje novaca prodavao gitare koje su vrednije u pogledu hardvera i drveta, a opet imam neku kakvu takvu reputaciju, i uspevao sam da ih prodam, ali ne bas lako.ono sto je realno da ova gitara ma kako bila napravljena nece u prodaji otici za vise od 300-350 eura jer majstor nema ime, tj oticice za vrednost ulozenog.
malo sam ga zamulja o i nemam pojma sta sam napisao ali evo da moja procena je da ne vredi vise od 300-350 u stvari mozda vredi ali novcana vrednost je otprilike tu negde, ovo.narocito kad se uzme u obzir da cene gitara poznatijih majstora kap sto su mirko, zan ,ilijani u preprodaji ne dostizu cene vece od 500-600 eura

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 17 Jul 2015, 16:53

majtimika wrote:jedino sto vidim kao problem je to sto je ovo gotova gitara, ja sam par puta imao gitaru viska pa sam uvek isao sa bar 30% nizom cenom jer i ako je nova nije pravljena po zelji kupca sto je osnovni razlog custom gitare, te zasto bi neko kupio ovu ako za iste pare dobije bas kakvu on hoce
Да, да, ово је врло битан моменат.

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by pedja 81 » 17 Jul 2015, 21:20

A cemu sluzi taj drugi smer za podesavanje tenzije vrata?Ja sam pravio nekoliko stratocaster i telecaster vratova sa onom old school sipkom i kanalom ali nikako da provalim koja je svrha drugog smera.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 17 Jul 2015, 22:41

Moj dobar drugar Wikipedia kaze sledece:
A dual action (also known as two way or double expanding) truss rod is a more modern design and it is currently being used by some luthiers (notably Warmoth) in lieu of the vintage single truss rod. The dual action rod is installed in a straight channel in the wood as opposed to the curved channel used by vintage rods. The two-way rod can warp the neck in either direction, either creating more relief or less.

A neck with a two way rod installed is often more stable and less influenced by climate changes, as well as being able to restraighten twisted necks, which can be a hefty repair for other guitars. However, some players believe the dual action truss system has an adverse effect on the tone of the instrument, due to the weight of the second rod and the additional wood removal required for installation. (Actually, not all two-way systems use a second rod)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 17 Jul 2015, 23:11

pedja 81 wrote:A cemu sluzi taj drugi smer za podesavanje tenzije vrata?Ja sam pravio nekoliko stratocaster i telecaster vratova sa onom old school sipkom i kanalom ali nikako da provalim koja je svrha drugog smera.
Kada je fretboard lepljen na vrat gitare, kada je od druge vrste drveta od ostatka vrata, u realnosti može da se desi da se fretboard tokom vremena suši drugačije nego ostali deo vrata. U takvim tenzijama nije čak ni previše redak slučaj da se vrat iskrivi na takvu "kontra" stranu. Ima i drugih situacija gde to može da se desi. U tom smislu, malena investicija u šipku može posle da spasi od skupih popravki kasnije koje su nekada čak na granici mogućnosti majstora.

Ne znam da li je neko nekada praktikovao da vrat šmirgla pod tenzijom kako bi jednosmerna šipka u praksi uvek bila u nekoj tenziji u normalnoj upotrebi? To bi rešilo stvar, ne može baš previše vrat da ode "kontra".

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by pedja 81 » 17 Jul 2015, 23:30

Sve to u redu ali ja kad bih kupio gitaru i posle nekog vremena ustanovio da je vrat kriv iskreno ne bih se pomirio sa tim resenjem da imam kontra akciju,jer vrat je evidentno kriv,a ne bi smeo da bude ako je drvo kvalitetno i suvo.Po meni to i nije bas dobra reklama za onog ko pravi takve gitare jer se on unapred ogradjuje tom sipkom ako se vrat sutra iskrivi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 18 Jul 2015, 07:51

Nisam još čuo da neko gleda na dvostruku šipku kao na ograđivanje majstora.. Vlažnost vazduha može da se promeni i prosto time što će neko držati gitaru zimi u sobi koja se greje, i ima malu vlažnost. Drvo, vrat, može da reaguje na takve promene, dva različita komada drveta, i eto potencijalnog belaja. Može uklapanjem godova da se smanji mogućnost da ode u kontra stranu, ali...

Ne znam, nesam školuvala.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 18 Jul 2015, 10:15

ja sam imao na dve moje gitare slucaj da je vrat otisao kontra, upravo kako je komil rekao na kombinaciji javora i ruze , nakon puno zajebancije sam ih obe sredio ali sam rekao zajebi od sada samo dvismerne sipke ,i naravno of kad sam poceo da ih stavljam nisam imao potrebu da koristim funkciju kojoj sluze ali kazem id rada ih stavljam jer zlu netrebalo, nikad ne znas gde ce instrument da zavrsi i u kakvim uslovima temperature i vlage ce da stoji pa je uvek bolje imati ovu opciju nego se kurciti sa forom ja sam super majstor meni to ne treba

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by pedja 81 » 18 Jul 2015, 12:59

Ma nije tu stvar kurcenja nego nesto drugo.Evo na primer odem u radnju i kupim gitaru novu za 2000e.Dodjem kuci sviram par meseci i primetim nije kako treba,nije kao sto je bilo.Pogledam vrat a on otiso u srednjem delu prema zicama.Ja odem u radnju i kazem-gospodine ovaj vrat se iskrivio,a on meni - pa imas sipku pa je ga ispravi,a ja njemu- da ali ja sam dao 2000e za gitaru i to je mnogo para da bi se vrat iskrivio.Moze on meni danima da drzi predavanje o vlaznosti vazduha ali svi znamo da taj vrat nikad nece da bude prav kako bi to trebalo da bude sa opustenom sipkom.Da je vrednost gitare 100e pa mnogo me briga,ja cu da odvrnem ili da zavrnem sraf i teram dalje,ali za 1000e ili 2000e ja to ne zelim.To je moj pogled na tu stvar ali postujem ako nekome to ne predstavlja problem.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by groove » 18 Jul 2015, 13:07

Druze, sipka u vratu se steluje i na gitarama od 2000 i od 20eur..to tome sluzi..imao sam bass od gotovo 3000e i stelovao sipku pri svakoj drasticnijoj promeni vremenskih uslova..to nije losa izrada, lose drvo ili nekakav kvar..to tako mora, kupis lepo grafitni vrat i nemas onda tih "problema"..pozdrav.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 18 Jul 2015, 13:07

Pa ti onda kupi Vigier sa karbonskom sipkom u vratu, ili Guthriev Suhr sto ima vrat od onog termicki tretiranog javora. Sve ostale gitare (ima jos par izuzetaka, tipa Aristides, koji je od nekih svemir materijala), ciji su vratovi od normalnog drveta ce reagovati na ekstremne vremenske uslove. Koliko god kostala, gitara mora da se povinuje zakonima fizike.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 18 Jul 2015, 13:46

pedja 81 wrote:Ma nije tu stvar kurcenja nego nesto drugo.Evo na primer odem u radnju i kupim gitaru novu za 2000e.Dodjem kuci sviram par meseci i primetim nije kako treba,nije kao sto je bilo.Pogledam vrat a on otiso u srednjem delu prema zicama.Ja odem u radnju i kazem-gospodine ovaj vrat se iskrivio,a on meni - pa imas sipku pa je ga ispravi,a ja njemu- da ali ja sam dao 2000e za gitaru i to je mnogo para da bi se vrat iskrivio.Moze on meni danima da drzi predavanje o vlaznosti vazduha ali svi znamo da taj vrat nikad nece da bude prav kako bi to trebalo da bude sa opustenom sipkom.Da je vrednost gitare 100e pa mnogo me briga,ja cu da odvrnem ili da zavrnem sraf i teram dalje,ali za 1000e ili 2000e ja to ne zelim.To je moj pogled na tu stvar ali postujem ako nekome to ne predstavlja problem.
Nije normalno ako ne moze da se ispravi sipkom i to se desava i na gitarama od 2000e...a ako moze da se ispravi, onda je skroz ok. Jbg, to je drvo, miruje samo ako je u obliku pepela. Ako ti se to ne svidja, jbg, sviraj trubu :) To je kao da kupis kola i onda odbijas da uradis mali servis. "Da ga ebem, nije jugo pa da ga servisiram". Ne ide to tako :)

brk303
Posts: 36
Joined: 17 Apr 2009, 15:25

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by brk303 » 18 Jul 2015, 14:03

Da li neko zna prodavca ili kupca Marshala iz 1969 koji je bio do pre par dana na KP ? Oglasa vise nema pa pretpostavljam da je prodat. Moze na private.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 18 Jul 2015, 14:20

pedja 81 wrote:Ma nije tu stvar kurcenja nego nesto drugo.Evo na primer odem u radnju i kupim gitaru novu za 2000e.Dodjem kuci sviram par meseci i primetim nije kako treba,nije kao sto je bilo.Pogledam vrat a on otiso u srednjem delu prema zicama.Ja odem u radnju i kazem-gospodine ovaj vrat se iskrivio,a on meni - pa imas sipku pa je ga ispravi,a ja njemu- da ali ja sam dao 2000e za gitaru i to je mnogo para da bi se vrat iskrivio.Moze on meni danima da drzi predavanje o vlaznosti vazduha ali svi znamo da taj vrat nikad nece da bude prav kako bi to trebalo da bude sa opustenom sipkom.Da je vrednost gitare 100e pa mnogo me briga,ja cu da odvrnem ili da zavrnem sraf i teram dalje,ali za 1000e ili 2000e ja to ne zelim.To je moj pogled na tu stvar ali postujem ako nekome to ne predstavlja problem.
Izvinjavam se na kvalifikaciji, ali to je potpuno snobosvski pogled na stvari. Možeš ti da kupiš stvar za koliko god para hoćeš, ali ako ne znaš šta si kupio i kako se ispravno koristi onda nemoj da se vraćaš u radnju i maltretiraš jadnog zaposlenog.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 18 Jul 2015, 15:18

pedja 81 wrote:Ma nije tu stvar kurcenja nego nesto drugo.Evo na primer odem u radnju i kupim gitaru novu za 2000e.Dodjem kuci sviram par meseci i primetim nije kako treba,nije kao sto je bilo.Pogledam vrat a on otiso u srednjem delu prema zicama.Ja odem u radnju i kazem-gospodine ovaj vrat se iskrivio,a on meni - pa imas sipku pa je ga ispravi,a ja njemu- da ali ja sam dao 2000e za gitaru i to je mnogo para da bi se vrat iskrivio.Moze on meni danima da drzi predavanje o vlaznosti vazduha ali svi znamo da taj vrat nikad nece da bude prav kako bi to trebalo da bude sa opustenom sipkom.Da je vrednost gitare 100e pa mnogo me briga,ja cu da odvrnem ili da zavrnem sraf i teram dalje,ali za 1000e ili 2000e ja to ne zelim.To je moj pogled na tu stvar ali postujem ako nekome to ne predstavlja problem.
boze.me sacuvaj i sabrani po tebi onda na gitare od 2-3 k eura i iznad ne trebe da se stavlja sipka uopste jer jbg kad si dao vec toliko para sta tu ima da se pomera, i steluje, ne nije problem u pedji problem je u velikom broju muzicara, dosta njih misli da kad kupi gitaru u radnji ,narocito ako na njoj pise fender ili ne do bog gibson da se to ne treba ni brisati, ni zice menjati a kamoli.kod majstora na setup odneti, i onda 90% gitarista koji su imali para da kupe tako nesto sviraju gitare koje su setovane kao ruster iz ideje. ne jednostavno vise ne mogu odo da se polijem benzinom

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest