Power Jimi napajanja

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Power Jimi napajanja

Post by Bane bass » 04 Dec 2016, 10:18

Steta je, sto se na ovakav nacin, gubi poverenje u rucni rad.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 04 Dec 2016, 13:48

Bane bass wrote:Steta je, sto se na ovakav nacin, gubi poverenje u rucni rad.
Ova ti je dobra haha. Pa nije ručni rad sve što neko uradi rukom bemu. On uzme tu verobord pločicu, nalemi na nju dva kondenzatora, tranzistor za napon, još dva kondenzatora i to izvede na 8 izlaza sa samo jednim trafoom, zalepi za kutiju plastičnim pištoljem za lepak, i naplati čoveku 70 ili 80 evra i gura kao osam pedala bez šuma- Ja da to napravim na taj način u istoj kutiji me ne bi koštalo 15 evra sa sve kablićima i džekovima. Evo baš sam iz inata rešio da sam sebi napravim jedno takvo napajanje, ali da svakom izlazu dodelim filtere. Trafo neki imam od 2.5ampera na 24 volta,,,mislim da je jači od onog koji je Džimi ugradio u napajanje koje mi je bilo u rukama. To izvedem na 5 posebnih grana, svaka filtrirana posebno kao što je Džimi filtrirao samo jednu, sve to ne košta u delovima sa sve kutijom ni 1500 dinara sa sve uračunatom raster pločom od 16x10cm (bez trafoa koga imam) u Pro Elektroniku u Nišu. Pa majku mu onda je ovaj moj ručni rad bolji od Džimijevog? Koliko ja da cenim tu plastičnu kutiju? Ajde molim te Bane, nemoj da braniš zajebante.
Ručni rad je svetinja, ali ne mora da bude zlato sve što sija kao ni rad svaki "ručni" koji je neko radio rukama.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 04 Dec 2016, 17:52

RadeRas wrote:To izvedem na 5 posebnih grana, svaka filtrirana posebno
sta ces da postignes time? posebne grane imaju smisla ako imas posebne sekundare.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 04 Dec 2016, 19:45

eee do jaja. Čitao sam negde na audiofilskom forumu ili negde gde sam već upecao da može jedan sekundar ali da su izlazi izolovani i filtrirani posebno i da mase lebde da nisi svi u masi zajedno. Ako treba trafo za svaki izlaz onda je to skup posao. Misliš da ništa time ne bih postigao ako bih svaki izlaz filtrirao umesto samo jednog?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 04 Dec 2016, 21:24

RadeRas wrote:eee do jaja. Čitao sam negde na audiofilskom forumu ili negde gde sam već upecao da može jedan sekundar ali da su izlazi izolovani i filtrirani posebno i da mase lebde da nisi svi u masi zajedno. Ako treba trafo za svaki izlaz onda je to skup posao. Misliš da ništa time ne bih postigao ako bih svaki izlaz filtrirao umesto samo jednog?
Pa ne moze, svi bi to radili da moze :) cak i onaj joyo ima posebne sekundare. A i pazi na napon. Imaces oko 30v-35v nakon ispravljanja. Ako stavis regulator od 9v, on mora da pretvori u toplotu visak od 20-25v. Znaci, ako povuces 1A (a taj trafo ce ti dati do 1.5A dc), to mu dodje 20-25w toplote. Regulator sam moze oko 1w da podnese, a za ostatak ti treba hladnjak od pola kila koji mozes da koristis kao grejalicu zimi :) moraces da stavljas neke jace zenerice sa hladnjakom i sl, ebavanje...

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 04 Dec 2016, 21:57

Znači dž sam se napalio, ovo malo veća zajebancija. Pa jel možeš da mi predložiš koji trafo da nabavim za to moje uradi sam napajanje? Koliko da ima ampera i vati? Da li bi ovo bilo prikladno: Link? A da drugi trafo koji imam iskoristim za granu od 18V džekova? Ili ne ide tako?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 04 Dec 2016, 22:10

Pa mozes tako. Uzmes 2x12 i dobijes dve izolovane grane i jos jednu sa tim drugim trafoom. Opet imas problem sa viskom napona, ali ako ne vuces mnogo struje nece biti strasno. Nekoliko dioda, solidan hladnjak na regulator i bice ok. Bas nesto slicno zavrsavam, samo sa custom torusom sa 5 sekundara.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Power Jimi napajanja

Post by Rockatansky » 05 Dec 2016, 07:46

bancika wrote: Pa ne moze, svi bi to radili da moze :) cak i onaj joyo ima posebne sekundare. A i pazi na napon. Imaces oko 30v-35v nakon ispravljanja. Ako stavis regulator od 9v, on mora da pretvori u toplotu visak od 20-25v. Znaci, ako povuces 1A (a taj trafo ce ti dati do 1.5A dc), to mu dodje 20-25w toplote. Regulator sam moze oko 1w da podnese, a za ostatak ti treba hladnjak od pola kila koji mozes da koristis kao grejalicu zimi :) moraces da stavljas neke jace zenerice sa hladnjakom i sl, ebavanje...
Svaki dan covek nesto nauci. :) Ja sam se bas pitao zasto regulator napona izgleda bas tako kao da treba da odvodi visak toplote, nisam ni razmisljao da nekud visak mora da ode...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 05 Dec 2016, 07:55

Da be. U datasheet pise da bez hladjenja zagreva 65 stepeni za svaki watt. Znaci 3w - ode u 200 stepeni preko sobne. A zamisli 25w :) Oni su napravljeni da se ugase na oko 150 stepeni i sprece trajnije ostecenje.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 05 Dec 2016, 08:06

bancika wrote:Pa mozes tako. Uzmes 2x12 i dobijes dve izolovane grane i jos jednu sa tim drugim trafoom. Opet imas problem sa viskom napona, ali ako ne vuces mnogo struje nece biti strasno. Nekoliko dioda, solidan hladnjak na regulator i bice ok. Bas nesto slicno zavrsavam, samo sa custom torusom sa 5 sekundara.
Hvala. Ovaj custom torus sa 5 sekundara kako kažeš je nešto slično kao u Pedal Power kutiji? Video sam da je jedan okrugli? Znači on ima 5 izlaza sekundara ili koliko treba i to se prenosi dalje filterima na džekove?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 05 Dec 2016, 10:39

da...torus je zgodan jer mozes za relativno male pare da dobijes tacno sta hoces i zgodno je. imas jedan trafo i ugradjuje se lako. Da uzmem posebne trafoe u MG za sve sto mi treba, kostalo bi dosta vise i trebala bi mi kutija kao za cipele :) . Evo moje sprave

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 05 Dec 2016, 14:17

bancika wrote:da...torus je zgodan jer mozes za relativno male pare da dobijes tacno sta hoces i zgodno je. imas jedan trafo i ugradjuje se lako. Da uzmem posebne trafoe u MG za sve sto mi treba, kostalo bi dosta vise i trebala bi mi kutija kao za cipele :) . Evo moje sprave

Image
To bih i ja voleo a ne da kačim 3 trafoa sa po dva sekundara- Kaži mi, kolika ampera daje taj toroidni trafo i na koliko volti izlazi? I koliko bi koštao da se kupi? :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 05 Dec 2016, 14:24

naprave ti oni koji hoces...ja sam trazio 30VA trafo sa izlazima 18V@0.2A, 18V@0.2A, 12V@1A, 12V@0.5A, 9V@0.5A i kostao oko 2000. Na to cu da nakacim 5 grane, svaka po dva razlicita napona i jedan AC izlaz od 12V. ovako nekako
Spoiler:
Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Power Jimi napajanja

Post by RadeRas » 05 Dec 2016, 21:19

bancika wrote:naprave ti oni koji hoces...ja sam trazio 30VA trafo sa izlazima 18V@0.2A, 18V@0.2A, 12V@1A, 12V@0.5A, 9V@0.5A i kostao oko 2000. Na to cu da nakacim 5 grane, svaka po dva razlicita napona i jedan AC izlaz od 12V. ovako nekako
Spoiler:
Image
uu za te pare... strava. Naručiću onda ovako nešto da se ne zezam. ;) Video sam na KP reklamu da neko pravi, ali ako nije to a tebi nije problem baci na PM adresu tvog dobavljača :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Power Jimi napajanja

Post by bancika » 05 Dec 2016, 22:00

trafco...mozes preko sajta da porucis.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest