SansAmp Bass Driver DI // klon

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by maksabass » 24 Jan 2012, 13:25

Slazem se ...ja sam siguran da cu na ovoj pedali postaviti i midlle pot,a videcu jos i sa nekom zezalicom,mozda i fantomsko napajanje :D

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by faks » 24 Jan 2012, 13:51

nisi povezao fantomsko napajanje preko xlr-a ?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by maksabass » 24 Jan 2012, 18:45

Nisam koristio fantomsko napajanje ,nije mi ni palo napamet :D ,a mozda i bolje, vidim da tu ima neki prekidac,jel za tu svrhu? Moj je bio uradjen po istoj semi kao i tvoj.da li ima tu opciju?Da ne istrazujem ,lakse da pitam

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by faks » 25 Jan 2012, 04:49

da da, ako si radio tacno po shemi onda je povezan direktno (nisam zato ni stavljao prekidac)
:ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by maksabass » 25 Jan 2012, 23:49

Kad napravim probacu...Koristo sam ga najvise u kombinaciji sa mojim PARA EQ-om-rekoh vec negde da sam bio prezadovoljan kako mi je to vrsilo posao.medjutim ono sto sam hteo da predlozim u vezi njega i kombinacije sa drugim pedalama.Naime koristio sam microamp booster u kombinaciji sa bass driverom,i vise nego zadovoljavajuca kombinacija.Hteo sam ja ugraditi i booster u onoj kutiji ali nije bila isplanirana za to,pa ce ovaj drugi imati i tu mogucnost,sa varijantom boost pre i boost post.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by RadeRas » 20 Jan 2017, 21:18

Vraćam temu, ali što da ne. Ovo je moja varijanta od drveta orahovina:
Spoiler:
Image
:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by bancika » 28 Jan 2017, 14:43

ova ti najlepsa do sada.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: SansAmp Bass Driver DI // klon

Post by maksabass » 29 Jan 2017, 12:53

Super su kutije...ova takodje...
Stvar ukusa valjda ,meni se licno ne svidja kombinacija drvo /plastika.Mnogo su mi lepse one drvene kapice.Cak bi u obzir dosle i neke metalne.Kao kombinacija hrom materijala (prekidaci ,utikaci)i onda stavis neku plocicu sa graviranim natpisom...
BD klon je fina pedalica,mada da bi bila jos bolja treba malo da se doradi...
Ja sam je modifikovao u vise varijanti,dodavao mid potove i kolo za para eq...u jednoj varijanti je bio sam stavio par nekih OP-a i nekog uredjaja,na kojima su bile obrisane oznake.To je radilo sa mnogo vecim izlaznim signalom nego li sa TL074.Kasnije sam pokusavao da nabodem taj headroom sa nekim drugim za koje sam citao da su ok...mada bezuspesno.Ono sto nisam pokusavao je da se isti prikaci na malo veci napon tipa 18v ili malo vise...verujem da bi rezultati bili bolji.Generalno ovoj pedali u klon izvedbi fali malo zivosti na izlazu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest