Mini pojacalo za ulicnu svirku i ozvucenje gitare...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
DaRkGuitaRist88
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2010, 18:42
Location: Pirot
Contact:

Mini pojacalo za ulicnu svirku i ozvucenje gitare...

Post by DaRkGuitaRist88 » 31 May 2017, 23:48

Ovako imam zelju da nekad kad budem hteo i mogao da pravim ulicnu svirku pa mi je potrebno neko mini pojacalce prakticno za upotrebu...
Dok se ne resim za to dobro bi mi doslo isto i za kampovanje i izlete i slicne varijante...

Ja sam vise akusticar pa mi vise treba pojacalo da bude naklonjeno za akusticnu gitaru...
Potrebno mi je da ima ulaz za mikrofon, gitaru najmanje a voleo bih ako je moguce da ima i eventualno za jos jedan istrument i jos jedan mikrofon ulaz , znaci 2 ulaza jedan za gitaru (drugi za violinu i sta god) i 2 ulaza za mikrofon...
Jednostavnija je prva varijanta sa jedan ulaz za gitaru i ulaz za mikrofon...Ovo drugo ako moze...
Potrebno mi je da ima mogucnost da u njega ustekam telefon Usb ulaz da mogu da pustim snimljenu matricu i uz to sviram,ili pak slusam muziku....

Sto se tice podesavanja kod pojacalapotrebno mi je da ima reverb opciju i te neke sitne efekte i podesavanja sto zvuk akusticnoj gitari daje smek...

E sad je na redu ozvucenje gtare...Ja imam vec ozvucenu Takaminu ali nju ne bih da vucem hocu da je pazim samo za kucnu varijantu...
Imam jednu neozvucenu akusticnu gitaru koju bih da ozvucim i sad me zanima sta je najbolje i kako da je ozvucim i koje ozvucenje za nju je najbolje da kupim da je sviram na pojacalce koje sam opisao gore...
Koja je najbolja varijanta da uklopim ozvucenje gitare sa mini pojacalce koje mi je potrebno za to sto zelim?


Sto se tice finansijske situacije planiram sve to da uradim za 12 000 najvise 18 000 ukupno ozvucenje gitare i pojacalo...
Predlozi i preporuke?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mini pojacalo za ulicnu svirku i ozvucenje gitare...

Post by Kristijan » 01 Jun 2017, 07:47

Мислим да за те паре, ако причамо о појачалима која купујеш нова у радњи, имаш само Vox Mini серију.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Mini pojacalo za ulicnu svirku i ozvucenje gitare...

Post by komil » 01 Jun 2017, 08:07

iOn (Block Rocker), potpuno odgovara tvom opisu. Ima ih i polovnih na oglasima ponekad za ispod 100 eura. Lep ton daju, upravo za akustičnu svirku.

https://www.kupujemprodajem.com/Pojacal ... =126047516

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest