Dr. Boogie Red Devil

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 08 Jun 2016, 21:21


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 08 Jun 2016, 22:50

RadeRas wrote:

Eeehhh... 'ocu ovu kutiju!

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 08 Jun 2016, 22:57

kada sam danas kupovao kondezatore itd. na oznake uF mi davali valjkaste, a na nF i pF i nF chicklet one braon pljosnate okrugle, i na uF electropol mi dali plave pljosnate pravougaone.da li je to ok?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 09 Jun 2016, 12:23

metalstringer wrote:kada sam danas kupovao kondezatore itd. na oznake uF mi davali valjkaste, a na nF i pF i nF chicklet one braon pljosnate okrugle, i na uF electropol mi dali plave pljosnate pravougaone.da li je to ok?
Evo ovo je lista kondenzatora koju treba da ti daju:
Spoiler:
Image
Kako nemaju prave vrednosti za 2 kondenzatora, imaš umesto 5nF 4.7nF i umesto 30nF 33nF što ne bi trebao biti problem u toj razlici i piči lemi

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 10 Jun 2016, 00:03

kupio sam danas kondenzatore koje treba :) srecom nije bila guzva pa mi radnice pomogle da svaki posebno upakujem i obelezim. sutra stampam semu, mozda uspem da razvijem i plocicu. Radetu i Banciki dugujem pijenje :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by bancika » 10 Jun 2016, 00:17

radnice u MG su ti pomogle nesto? U mom iskustvu, ne postoje nadrkanije i neljubaznije zene u bilo kojoj radnji u gradu koja prodaje bilo sta :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 10 Jun 2016, 00:46

bancika wrote:radnice u MG su ti pomogle nesto? U mom iskustvu, ne postoje nadrkanije i neljubaznije zene u bilo kojoj radnji u gradu koja prodaje bilo sta :)
hahaha :mrgreen: istina.foliraju se malo, kao znaju nesto, das im spisak a one nesto traze... ajd' ja sto nemam pojma nego....
sve neke bre matore, bar da im odbijes na , kobajagi, smek :lol:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 11 Jun 2016, 21:40

da li je ok povezivanje switch-a kao na slici? :

http://geofex.com/FX_images/stompsw.gif

switch sto imam je desno gore

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 11 Jun 2016, 23:13

da li je ok ovaj true bypass?

http://www.muzique.com/lab/truebypass.htm

na isti nacin sam povezao dpdt switch, mislim da led dioda otpada kao mogucnost ako zelim true bypass. ground nisam povezao na switch, sta mislite, jel ok ovo zbudzenije? neka :idea: ?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 14 Jun 2016, 21:15

stigose mi tranzistori j201.sutra planiram da ih zalemim a nakon njih i trimere.trimeri su od 100 k.ako se pcb, potovi, dzekovi... tj. masina,motor :) montira u metalno kuciste jel se na nj vezuje neka zica za ground?na sta treba paziti kada se postavlja ulazni dzek napajanja koji nije plastican?kako obezbediti pcb da ne dodiruje metalno kuciste i napravi neki kratak spoj?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 15 Jun 2016, 16:16

trandze su turene, takodje i trimeri.treba jos kutija da se kupi i turi motor u njuma :) evo kako zvuci, proba :

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/dr-boogie-1

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 15 Jun 2016, 17:58

metalstringer wrote:trandze su turene, takodje i trimeri.treba jos kutija da se kupi i turi motor u njuma :) evo kako zvuci, proba :

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/dr-boogie-1
Svaka čast, prava stvar za muziku koju voliš. :ziveli: Ja čitam vas pa rešio i ja da se učipim, kao radoznali da ne kažem šta. Kutiju od preostale svibe sam uradio i sve zajedno sa 6 potenciometara je stalo u kutiju 12x7cm:
Spoiler:
Image
Iz prve nije proradila i to samo zato što sam probao napajanje niže voltaže. Ova pedala voli preko 9V. :) Čim sam ubacio džek od običnog napajanja od 9v koje daje i preko 12v na merenju radi kao mina. Biasovao sam na 5.5v. Posle ću da se igram malo sa njom da vidim šta je ovo. :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 15 Jun 2016, 23:04

RadeRas wrote:
metalstringer wrote:trandze su turene, takodje i trimeri.treba jos kutija da se kupi i turi motor u njuma :) evo kako zvuci, proba :

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/dr-boogie-1
Svaka čast, prava stvar za muziku koju voliš. :ziveli: Ja čitam vas pa rešio i ja da se učipim, kao radoznali da ne kažem šta. Kutiju od preostale svibe sam uradio i sve zajedno sa 6 potenciometara je stalo u kutiju 12x7cm:
Spoiler:
Image
Iz prve nije proradila i to samo zato što sam probao napajanje niže voltaže. Ova pedala voli preko 9V. :) Čim sam ubacio džek od običnog napajanja od 9v koje daje i preko 12v na merenju radi kao mina. Biasovao sam na 5.5v. Posle ću da se igram malo sa njom da vidim šta je ovo. :)

:metal: svaka cast za kutiju. postavicu slike kada resim svoj box

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 16 Jun 2016, 22:24

Ipak ne radi haha. Malo radi pa onda se smanji volumen totalno i kao da negde zapinje. Problem je da biasujem ovaj q4, ostali su ok, ali četvrti tranzistor kao da nema isti trimer, i kada se podesi, malo radi, pa zakrči kao se nešto prekine i onda se smanji volumen skroz. Kao da su mi loši ovi tranzistori, Nemam iskustva ali na fuz pedalama koje su mnogo proste a koje sam jedva ukapirao, isto nisam neke tranzistore mogao da biasujem i kada sam ubacio druge radili bez problema. Mozda su ovi J201 kineski neki lošeg kvaliteta, ne znam. Probao sam ih u fejzeru 90 i nema fejzinga haha

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 18 Jun 2016, 15:41

jel si tranzistore kupio od istog coveka?moji su ok.u paketu mi je poslao i jedno int. kolo.pogledacu oznaku pa cu da postavim.mozda bi moglo da se upotrebi za izradu neke druge pedale.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest