Cabinet emulator/simulator

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by bancika » 14 Jun 2016, 00:06

cek, kad si poredio jel ti ostatak opreme skroz isti, samo je razlika u cab simu - analog vs VST?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by tocilj » 14 Jun 2016, 03:40

bancika wrote:cek, kad si poredio jel ti ostatak opreme skroz isti, samo je razlika u cab simu - analog vs VST?
Ma jok, to ja generalizujem....snimano je svašta, godinama, sa raznim spravama. Jedino digitalno što mi zvuči približno dobro kao analogno je ono što sam snimao sa Yamaha THR. Npr. jako mi se svidjaju rezultati koje sam dobijao preko cab emulator izlaza sa Blackstar HT dual pedale. Ali samo sa drugim pedalama preko nje ugašene (ona je valjda jak preamp i nije tru bajpas). A mnogo ljudi kaže da im je taj cab emulator sranje. Opet kažem vjerovatno se radi o ukusu...
Od procesora nije loše ispalo nekoliko tejkova sa Vox tonelab EX...dok je npr. Line6 HD 500 i donekle X3 očajno sve.

Mislim da je za mene Palmer pocket amp MK2 stvoren ili sans amp. Moracu nekako da izbunarim lovu... :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by bancika » 14 Jun 2016, 08:14

A jebo ga, tebi ne treba analogni cab sim nego amp sim, ako vec volis taj zvuk :) jesi probao onaj sans amp vst? Solidno zvuci, koristim ga za kotzen tone.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by tocilj » 14 Jun 2016, 19:07

bancika wrote:A jebo ga, tebi ne treba analogni cab sim nego amp sim, ako vec volis taj zvuk :) jesi probao onaj sans amp vst? Solidno zvuci, koristim ga za kotzen tone.
Pa kada koristim svoje pedale treba mi cab simulator, ali idealna sprava bi bila nesto kao sans amp. Nisam probao vst, bas cu da probam. Hvala na preporuci...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by metalstringer » 14 Jun 2016, 19:30

tocilj wrote:
bancika wrote:A jebo ga, tebi ne treba analogni cab sim nego amp sim, ako vec volis taj zvuk :) jesi probao onaj sans amp vst? Solidno zvuci, koristim ga za kotzen tone.
Pa kada koristim svoje pedale treba mi cab simulator, ali idealna sprava bi bila nesto kao sans amp. Nisam probao vst, bas cu da probam. Hvala na preporuci...

sans amp-vst plugin?kako funkcionise?amp kao i drugi vst ampovi?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by bancika » 14 Jun 2016, 20:19

Ma da, obican vst plugin. Iste kontrole ima kao sansamp. E sad, ja sam ga koristio kao pedalu ispred clean pojacala i impulsa. Ne znam kako radi ako samo njega koristis.

Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by metalstringer » 14 Jun 2016, 21:00

bancika wrote:Ma da, obican vst plugin. Iste kontrole ima kao sansamp. E sad, ja sam ga koristio kao pedalu ispred clean pojacala i impulsa. Ne znam kako radi ako samo njega koristis.

Image
aha, pa imam taj plugin.probao sam ga na pocetku kada sam se upoznavao sa vst zajebancijama, ali kao svaki drugi amp pre le cab-a.nisam bio zadovoljan zvukom pa ga nisam ni koristio vise. mozda i moze da bude dobar ako se postavi drugacije.probacu da cackam sa nj,tamo 'vamo, i varijantu kao bancika.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by dejankuki » 14 Jun 2016, 21:58

Hmmm, toliko toga ima. da stvarno vise nije nmi moguce izabrati "the best' ali...

poglej ovO
http://www.aliexpress.com/item/Nux-AS-4 ... 51ffd369a0

pa onda ovo...
http://www.aliexpress.com/item/MOOER-Tr ... 70cd5755ca

pa ovo...
https://www.youtube.com/watch?v=sy55fClFQOg

s tim da neke digitech pedale imaju taj mix out tj. simulator cabineta... koji je na nekim ukljucen po defaultu, a na nekim se ukljucuje po zelji... (X seija)..

onda razni zoomovi, digitechi.. voxovi .....koji ce suma sumarum da izadju jeftinije nego pravljenma pedala... (ok, mozda ne svi.. ali )


da se ne zaboravi GDI21 ..

pa onda izaberes nesto.. ;)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by Baba Slim » 15 Jun 2016, 00:13

Ako ti treba amp sim plus cab sim, baci pogled na Joyo American Sound, ima tema na forumu. Ja ga koristim vec dugo na kraju lanca kao klin platformu za ostale pedale. To je kopija Tech21 Blonde iz Character series, simulira Fender pojacala.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by tocilj » 15 Jun 2016, 00:33

Baba Slim wrote:Ako ti treba amp sim plus cab sim, baci pogled na Joyo American Sound, ima tema na forumu. Ja ga koristim vec dugo na kraju lanca kao klin platformu za ostale pedale. To je kopija Tech21 Blonde iz Character series, simulira Fender pojacala.
Mnogi mi to hvale...ali nikako da probam. Moracu probati.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Cabinet emulator/simulator

Post by maksabass » 16 Jun 2016, 01:25

Pozdrav...
Evo necega sto je po oceni nekih koji su probali ,i drugih koji poseduju tako nesto.
Radi se o Clean tube pramp-u + cab sim(neka verzija marshalla)sa blagim modifikacijama,da bi i clean bio prezentniji.Ona moja verzija trinitija ima taj cab sim u njemu...bez njega direktno u mix ne vredi nista.
Dakle napravis clean tube preamp-najobicniji moguci...moj recimo ima Gain,treble,mid,bass,volume,i na njemu nakacis cab sim koji moze da ima i d.i. izlaz.Nista tu nije toliko komplikovano da se izradi.Seme svega toga imas na netu,treba ti samo dobra volja i nesto novaca.Sve sto budes proterao kroz lampu zvucace drugacije od ostalog(bolje/losije...stvar ukusa),Sa druge strane cab sim ce odraditi svoj deo posla kao filter i na kraju dobijes nesto sto moz\es da koristis i za zivu svirku i za snimanje.
Ako ti treba neki savet za izradu nije problem :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest