Klon Centaur problem

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 29 May 2016, 21:48

moze ta od tresnje,nema veze sto je malo ostecena.ova bela mi vise dodje kao neka standard boja,cenim sto je drvo retko nalaziti itd. ali mi se ne svidja.ustvari,svidja mi se ali manje od tresnje :) ako moze tresnja onda ok.sto se tice elektronike pedala ja sam totalni duduk...voleo bih da poznajem vise ali...jbg,nisam imao prilika da se zanimam sa tim.zato verujem da si ti po tom pitanju ipak vise strucan i slobodno uradi kao sto radis za sebe i kada budes zavrsio javi mi da se dog. oko slanja,placanja itd. ja dajem i pijenje :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Klon Centaur problem

Post by RadeRas » 29 May 2016, 21:58

metalstringer wrote:moze ta od tresnje,nema veze sto je malo ostecena.ova bela mi vise dodje kao neka standard boja,cenim sto je drvo retko nalaziti itd. ali mi se ne svidja.ustvari,svidja mi se ali manje od tresnje :) ako moze tresnja onda ok.sto se tice elektronike pedala ja sam totalni duduk...voleo bih da poznajem vise ali...jbg,nisam imao prilika da se zanimam sa tim.zato verujem da si ti po tom pitanju ipak vise strucan i slobodno uradi kao sto radis za sebe i kada budes zavrsio javi mi da se dog. oko slanja,placanja itd. ja dajem i pijenje :ziveli:
Ajd uradiću ti istu ovu ...mnogo je svestranija nego Tube Screamer ... Kada budem naručivao za sebe delove naručiću i potenciometre za tebe, džekove i neke kondenzatore .. ništa mi ne dodješ ..može pivce kada se vidimo u Zaječaru.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Klon Centaur problem

Post by RadeRas » 05 Jun 2016, 19:40

bancika wrote:ako pravite tubescreamer, predlazem da stavite neku opciju za biranje clipping dioda. Mnogi stavljaju onaj prosti simetricni/asimetricni prekidac, ali moze da se uradi mnogo vise od toga.

Zadnja overdrive pedala koju sam napravio ima po 8 prekidaca (DIP) za svaku fazu signala. To znaci da moze da se izabere od 0 do 7 dioda za svaku fazu i to koje god hoces. Npr, mozes da stavis germanijumsku+LED na jednoj strani, a na drugoj strani samo silicijumsku diodu...ili mosfet, ili bilo sta drugo. A mozes i da iskljucis clipping za jednu ili drugu fazu signala nezavisno (8mi prekidac). Bez clippinga radi kao clean boost.

Ne morate da idete do te krajnosti, ali recimo da se omoguci i po 3 dioda (Ge, Si, LED) po fazi, to je opet preko 100 kombinacija za eksperimentisanje.

Ima na ovoj stranici vise info http://diy-fever.com/effects/the-ultimate-overdrive/

Image
Bancika da te pitam nešto. Ovde se vodi polemika oko Suhr Riot pedale u vezi distorzije, pa kako košta 240 evra a vidim da ima šema za nju na netu, mislim se da mi to bude sledeća zanimacija u slobodne sate. Pitanje je da li baš na ovoj pedali postoji ovaj fazon o prekidaču koji si nam preporučio? Vidim na šemi da se prekidačem biraju modulacione diode:
Spoiler:
Image
jel moguće da zbog toga i dva opampa ova pedala košta toliko mnogo?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Klon Centaur problem

Post by RadeRas » 05 Jun 2016, 20:36

pronašao sam bolju šemu od ove ali isto je pitanje.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Klon Centaur problem

Post by bancika » 05 Jun 2016, 21:01

da, da, samo je to dosta ogranicenije, ali ista fora. I nisu modulacione, nego clipping. Odsecaju signal preko granice napona koju dioda ima. Razlicite vrste dioda razlicito seku signal.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Klon Centaur problem

Post by RadeRas » 05 Jun 2016, 22:03

bancika wrote:da, da, samo je to dosta ogranicenije, ali ista fora. I nisu modulacione, nego clipping. Odsecaju signal preko granice napona koju dioda ima. Razlicite vrste dioda razlicito seku signal.
hvala, sad ću ja ovim klonom da se zabavljam ubuduće. :D Fali mi ovaj operacioni 4580D ima ga kao Proelectronic iz Niša i izradiću pločicu po šemi:
Spoiler:
Image
mislim da je ova ispravna, ima te ispravljene mane o kojima pišu na netu i diode od 51V i td. :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Klon Centaur problem

Post by RadeRas » 05 Jun 2016, 22:05

bancika wrote:da, da, samo je to dosta ogranicenije, ali ista fora. I nisu modulacione, nego clipping. Odsecaju signal preko granice napona koju dioda ima. Razlicite vrste dioda razlicito seku signal.
Hteo sam da dodam, prodaju pedalu z 250 evra sa ograničenim mogućnostima a mogli su da u nju uguraju te prekidače kao ti, desetak i više dioda, da pedala ima mnogo više mogućnosti kada je prodaju već za tolike pare

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Klon Centaur problem

Post by bancika » 05 Jun 2016, 22:33

nema potrebe sto se njih tice. Riot ima taj neki sound i to je to. Sto bi se cimali. Ovo moje cudo je dobro za entuzijaste i ljude koji hoce da eksperimentisu. Na kraju ce mozda da se svede da ces i ti da koristis 2-3 kombinacije od 100ina mogucih.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 05 Jun 2016, 22:40

ubi me danas Tocilj sa Riotom.kaze da je pedala vr' .jbg,nisam je ni probao ni cuo.bas me zanima da li stvarno gura,ima zdravog gejna,roka za sve pare?jel je moguce da zvuci poput tubemana?skeptican sam u pm u vezi s njuma.kakav to sound ima taj Riot, bre?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Klon Centaur problem

Post by tocilj » 05 Jun 2016, 23:50

metalstringer wrote:ubi me danas Tocilj sa Riotom.kaze da je pedala vr' .jbg,nisam je ni probao ni cuo.bas me zanima da li stvarno gura,ima zdravog gejna,roka za sve pare?jel je moguce da zvuci poput tubemana?skeptican sam u pm u vezi s njuma.kakav to sound ima taj Riot, bre?

Hahahah...proganjam te:-)

Ma ne zvuci ni slicno tubemanu, ali zvuci jednako zivo. Ja tebi navedoh 5 pedala istog kvaliteta zvuka, nije riot najbolja. wamplerov sovergign je po meni bolja....JHS Angry Charlie andy timmons vjerovatno najbolja.

Naravno da bi sve tri trebale da kostaju max po 100 evra....ali jbg. negdje se rucni rad cijeni i skupo naplacuje.

A Riot Reloaded prodajem pa pokusavam da ti ga utrapim, pa ga zato toliko hvalim :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 06 Jun 2016, 00:15

tocilj wrote:
metalstringer wrote:ubi me danas Tocilj sa Riotom.kaze da je pedala vr' .jbg,nisam je ni probao ni cuo.bas me zanima da li stvarno gura,ima zdravog gejna,roka za sve pare?jel je moguce da zvuci poput tubemana?skeptican sam u pm u vezi s njuma.kakav to sound ima taj Riot, bre?

Hahahah...proganjam te:-)

Ma ne zvuci ni slicno tubemanu, ali zvuci jednako zivo. Ja tebi navedoh 5 pedala istog kvaliteta zvuka, nije riot najbolja. wamplerov sovergign je po meni bolja....JHS Angry Charlie andy timmons vjerovatno najbolja.

Naravno da bi sve tri trebale da kostaju max po 100 evra....ali jbg. negdje se rucni rad cijeni i skupo naplacuje.

A Riot Reloaded prodajem pa pokusavam da ti ga utrapim, pa ga zato toliko hvalim :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

hahaha iksde
pa jbm li ga,treba probati.imam ss fender rumble 75w combo 12 inca,bass pojacalo.jbg,niskotonac,ali svidja mi se sound kada ukljucim gitru u nj.sta bi bilo dobro od pedale gurnuti za haj gejn nemam pojma.imao sam dod fx 55 supra distortion ali sam je prodao pre nego sto sam kupio rumble-Ja, sranje pedala,ali bih je gurnuo probe radi.nemam para bre za riota.kako glupo izgleda pedala a kosta u pm.prob'o bih je u svoj ss.valjda bi ganjala gajna dobro :) posto nemam za sad mogucnosti (Srbistan itd itd) ja upalim laptop,vst amp (amplitube i neki soldano,orange,engl,150 ili mesa ili free amps le456...) pa u ss divizije

stvarno su mi jako interesantne te vst zajebancije.planiram da potrosim lovu prvo na focusrite scarlet solo i nastavim dalje na taj nacin da sviram i kuci i na probama i uzivo.mozda je nekome to smesno,ali prosto obozavam sound tih vst ampova,daju mi jako dobar rezultat na ss-eju.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Klon Centaur problem

Post by tocilj » 06 Jun 2016, 01:17

metalstringer wrote:
tocilj wrote:
metalstringer wrote:ubi me danas Tocilj sa Riotom.kaze da je pedala vr' .jbg,nisam je ni probao ni cuo.bas me zanima da li stvarno gura,ima zdravog gejna,roka za sve pare?jel je moguce da zvuci poput tubemana?skeptican sam u pm u vezi s njuma.kakav to sound ima taj Riot, bre?

Hahahah...proganjam te:-)

Ma ne zvuci ni slicno tubemanu, ali zvuci jednako zivo. Ja tebi navedoh 5 pedala istog kvaliteta zvuka, nije riot najbolja. wamplerov sovergign je po meni bolja....JHS Angry Charlie andy timmons vjerovatno najbolja.

Naravno da bi sve tri trebale da kostaju max po 100 evra....ali jbg. negdje se rucni rad cijeni i skupo naplacuje.

A Riot Reloaded prodajem pa pokusavam da ti ga utrapim, pa ga zato toliko hvalim :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

hahaha iksde
pa jbm li ga,treba probati.imam ss fender rumble 75w combo 12 inca,bass pojacalo.jbg,niskotonac,ali svidja mi se sound kada ukljucim gitru u nj.sta bi bilo dobro od pedale gurnuti za haj gejn nemam pojma.imao sam dod fx 55 supra distortion ali sam je prodao pre nego sto sam kupio rumble-Ja, sranje pedala,ali bih je gurnuo probe radi.nemam para bre za riota.kako glupo izgleda pedala a kosta u pm.prob'o bih je u svoj ss.valjda bi ganjala gajna dobro :) posto nemam za sad mogucnosti (Srbistan itd itd) ja upalim laptop,vst amp (amplitube i neki soldano,orange,engl,150 ili mesa ili free amps le456...) pa u ss divizije

stvarno su mi jako interesantne te vst zajebancije.planiram da potrosim lovu prvo na focusrite scarlet solo i nastavim dalje na taj nacin da sviram i kuci i na probama i uzivo.mozda je nekome to smesno,ali prosto obozavam sound tih vst ampova,daju mi jako dobar rezultat na ss-eju.
Tako reci brate. Onda idi na Ebay ili Aliexpres i naruci za dvadeset i nesto evra ENO TC-15. Nije dinamicna, ali vjerovatno najbolja hi gain pedala koju mozes da kupis do 70-80 evra. Ne zezam te uopste, pedala je preslikana kopija MI Audio crunch box-a, ubija kako radi. Nije neki kvalitet izrade, ali sluzice dugo.

Druga preporuka, malo skuplja ali kvalitetom izrade dooosta bolja je: Movall Scorpion. Evo ti i link gdje je najjeftinija: http://www.dhgate.com/store/product/mov ... 45011.html

Sa jednom od te dvije pedale mozes odraditi bilo koju hi gain svirku dok se ne nadjes za neko pojacalo kakvo zelis.
Preporucio bih samo jos neki (bilo kakav) clean boost prije neke od tih pedala, jer uduplava mogucnosti.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 05 Jul 2016, 18:37

malo zezanja sa Klon Centaur kroz Amplitube 3 ( class fuzz i THD amp )

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/ce ... zz-thd-amp

:ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 05 Jul 2016, 19:17

jos jedan snimak u lancu centaur i amplitube 3 ( marshall )

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/ce ... 3-marshall

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Klon Centaur problem

Post by metalstringer » 10 Jul 2016, 16:48

snimak sa centaur - Le456 free amp i hi cab iz amplitube 3

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/nju-riff

Hvala Radetu na odlicnoj pedali +10 :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest