Dr. Boogie Red Devil

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 20 Jan 2017, 20:33

Da prikažem još par slika pedala koje sam uradio drugovima, naravno za DŽ, čak sam i dao iz džepa:
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Bez obzira što sam koristio izolovane žice "šildovane" i te stvari, pedale imaju malo veći šum kada se otpanje na 75% volume + gain. Zato sam sebi probao da izradim pedalu u većoj kutiji i nisam isprepletao žice potova, imao sam prostora i šum je značajno snižen. Očekujem MPF102 tranzistore da probam u Q1 da postavim takav, kažu da ima još manji šum, videćemo. Do tada, moji ručni radovi. :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 20 Jan 2017, 21:10

ne mogu da editujem post, ovo je pedala koju sam uradio za sebe u većoj 1590BB veličini kutije:
Spoiler:
Image

Bagrem + crne ala Davies kapice, ništa spec. bila je test varijanta, ali radi mnogo bolje nego 1590B veličina kutija koje imaju veći šum. :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by metalstringer » 30 Apr 2017, 17:01

Lepo izgleda Rade , svaka cast. Ja vec godinu dana nikako da sredim potove
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by Rockatansky » 30 Apr 2017, 20:41

RadeRas wrote:
20 Jan 2017, 20:33
Da prikažem još par slika pedala koje sam uradio drugovima, naravno za DŽ, čak sam i dao iz džepa:
Hocu i ja da se druzim sa tobom! :mrgreen:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 30 Apr 2017, 22:01

Rockatansky wrote:
30 Apr 2017, 20:41
RadeRas wrote:
20 Jan 2017, 20:33
Da prikažem još par slika pedala koje sam uradio drugovima, naravno za DŽ, čak sam i dao iz džepa:
Hocu i ja da se druzim sa tobom! :mrgreen:
Upravo iz tog razloga me je jedan lik koga znam ceo život izvredjao kao nikada iz čistog njegovog hira (direktor srednje škole JBT.). Razlog, "drugovi" su mu rekli da je cena simbolična i on se mnogo razočarao kada sam mu tražio 50 evra za klon centaur. Naravno, onda su usledile uvrede, omalovažavanje mog rada, pedalu koju sam mu dao da proba spržio je, spržio i čip ne samo diodu (verujem namerno), opet ja kriv jer sam "mu je već dao sprženu" i tako. Eto. Ne vredi, ako jednom daš, svi ostali traže, tako da si osudjen od starta. Sada lepo pakujem, sredjujem i idu na KP i to će biti i cena za "drugove". Mamu im hebem! Ajd tako! :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by Rockatansky » 30 Apr 2017, 23:04

RadeRas wrote:
30 Apr 2017, 22:01
Rockatansky wrote:
30 Apr 2017, 20:41
Hocu i ja da se druzim sa tobom! :mrgreen:
Upravo iz tog razloga me je jedan lik koga znam ceo život izvredjao kao nikada iz čistog njegovog hira (direktor srednje škole JBT.). Razlog, "drugovi" su mu rekli da je cena simbolična i on se mnogo razočarao kada sam mu tražio 50 evra za klon centaur. Naravno, onda su usledile uvrede, omalovažavanje mog rada, pedalu koju sam mu dao da proba spržio je, spržio i čip ne samo diodu (verujem namerno), opet ja kriv jer sam "mu je već dao sprženu" i tako. Eto. Ne vredi, ako jednom daš, svi ostali traže, tako da si osudjen od starta. Sada lepo pakujem, sredjujem i idu na KP i to će biti i cena za "drugove". Mamu im hebem! Ajd tako! :ziveli:
Ma salim se nemoj da se ljutis odmah. Na stranu sto je ta spomenuta cena i vise nego OK, ja sam od ljudi koji su probali da prave pedale/gitare i jos stosta i zato znam koliko taj posao zaista vredi (prvo krenem sam da radim i onda kada uradim ili ne uradim kazem sebe - covece pa to bi neko radio za samo 50e, kako mu se uopste isplati da se cima?), nego fora je zasto sam to napisao - jednom davno ja krenem da prodajem neku akustaru za 50e na KP, i istovremeno kazem svim prijateljima koji sviraju da ako nekog intersuje za njih je cena 40 cisto da znaju, pa bolje da drugaru prodam za 40 nego da mi neko bzvz spusti za 40 (a bilo je prilicno povoljno inace). I zove mene neki lik (to je valjda koliko god da napises povoljnu cenu, ljudi uvek hoce da spuste, a bilo je nerealno povoljno i za 50) i pita jel moze za 40, i ja nesto kazem u fazonu, vec je jeftino i ne bih spustao vise nema smisla, za 40 bih prodao jedino nekom drugaru, a kaze on meni: "pa dobro mozemo ti i ja biti drugari" :rlol: Mislim OK je bar je originalan. :mrgreen: Zato sam to napisao.

Kao sto vec rekoh treba da ih prodajes ne na samo KP nego internacionalno. :ziveli:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by fattwang » 30 Apr 2017, 23:13

Tako je, mani se dobročinstava, što da se zameraš ljudima.
Prodaj ih po punoj ceni, plus zarada.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by RadeRas » 01 May 2017, 00:01

Treba da me jebuckate,,, zaslužio sam. :bow:

Da se ne zameram, preporučio sam "drugovima" Aliexpress. Tamo ima klonova po simboličnoj ceni! :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Dr. Boogie Red Devil

Post by komil » 01 May 2017, 01:03

RadeRas wrote:
30 Apr 2017, 22:01
Upravo iz tog razloga me je jedan lik koga znam ceo život izvredjao kao nikada iz čistog njegovog hira (direktor srednje škole JBT.). Razlog, "drugovi" su mu rekli da je cena simbolična i on se mnogo razočarao kada sam mu tražio 50 evra za klon centaur. Naravno, onda su usledile uvrede, omalovažavanje mog rada, pedalu koju sam mu dao da proba spržio je, spržio i čip ne samo diodu (verujem namerno), opet ja kriv jer sam "mu je već dao sprženu" i tako. Eto. Ne vredi, ako jednom daš, svi ostali traže, tako da si osudjen od starta. Sada lepo pakujem, sredjujem i idu na KP i to će biti i cena za "drugove". Mamu im hebem! Ajd tako! :ziveli:
Eto, polako počinješ da shvataš šta sam ja hteo da kažem u tvom pisanju da je stvar u tome da neko, navodno, hoće da uzme tobože nerealne pare za jedan dan lemljenja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest