Preporuka za opremu na putu

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by tocilj » 02 Oct 2016, 15:40

RadeRas wrote:Koji prosek računar treba imati da bi ta externa zvučna sa ovim gitarskim i mikrofonskim priključcima trebala da radi lepo bez zezanja? Unapred znam da Intel i7 + 16GB RAM sigurno radi dobro, ali da moram da biram izmedju odabrao bih za te pare Marshall JVM. :lol: To mislim da nije ni poenta za kućno zezanje, ne treba za studijske potrebe. Iskreno me zanima jer bih ovako dosta toga mogao lepo da snimim :) Ima kod nas za 110 evra Scarlett druge generacije, ja imam AMD komp. To zajedno ne radi kako treba?
https://www.kupujemprodajem.com/Focusri ... -oglas.htm
Vazno je koliko je jak procesor I koliko rama imas. Da bi normalno radilo sa vise kanala, trebalo bi jedno 4 giga rama. A procesor nemam pojma...

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by RadeRas » 02 Oct 2016, 16:29

Imam 10GB RAM-a DDR3 kada je bila jeftina kao žvake i 4 jezgarni AMD Phenom II procesor. Komp star 5.5 godina. Ja mislim da bi prošao, ali me sad plaše ti fazoni izmedju Intel/AMD gde se za Intel optimizuje softver i drajveri dok za AMD ne radi pa ispada da AMD ne valja. Baš bzv. Ima neko da koristi ove zvučne na AMD platformi i kako se ponašaju?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by tocilj » 02 Oct 2016, 17:10

RadeRas wrote:Imam 10GB RAM-a DDR3 kada je bila jeftina kao žvake i 4 jezgarni AMD Phenom II procesor. Komp star 5.5 godina. Ja mislim da bi prošao, ali me sad plaše ti fazoni izmedju Intel/AMD gde se za Intel optimizuje softver i drajveri dok za AMD ne radi pa ispada da AMD ne valja. Baš bzv. Ima neko da koristi ove zvučne na AMD platformi i kako se ponašaju?
Nema šta da te plaši, samo piči....radiće sve bez problema. Više je do sistema nego do proizvodjača. Mada iskreno ja nikad nisam imao nikakvih problema sa drajverima ni sa jednom zvučnom, na raznim kompovima.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by bancika » 02 Oct 2016, 18:09

:?
RadeRas wrote:Imam 10GB RAM-a DDR3 kada je bila jeftina kao žvake i 4 jezgarni AMD Phenom II procesor. Komp star 5.5 godina. Ja mislim da bi prošao, ali me sad plaše ti fazoni izmedju Intel/AMD gde se za Intel optimizuje softver i drajveri dok za AMD ne radi pa ispada da AMD ne valja. Baš bzv. Ima neko da koristi ove zvučne na AMD platformi i kako se ponašaju?
Ispada da AMD ne valja iz vise razloga :)

Sali na stranu, uglavnom sve rade i na slabijim conpovima ali desi se ponekad. Ovo za scarlett znam jer sam imao AMD laptop i nije radila scarlett...priznali su na support forumu da imaju problem, mada je bilo leka, samo instaliras starije drivere koji rade sa AMD, ali nisu tako dobri inace, pa je bilo latencije. Na istom compu mi je radio Komplete 6 bez problema i latencije. Vrlo je moguce da su 2nd gen ispravili, ali ne znam, nisam pratio nju

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by Destisthebest » 02 Oct 2016, 19:27

Ja sam uzeo ovu spravu iz zezanja ali je ispalo bolje od očekivanog:

http://www.voxshowroom.com/us/guitar/apache2.html

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by RadeRas » 02 Oct 2016, 20:16

bancika wrote:
Sali na stranu, uglavnom sve rade i na slabijim conpovima ali desi se ponekad. Ovo za scarlett znam jer sam imao AMD laptop i nije radila scarlett...priznali su na support forumu da imaju problem, mada je bilo leka, samo instaliras starije drivere koji rade sa AMD, ali nisu tako dobri inace, pa je bilo latencije. Na istom compu mi je radio Komplete 6 bez problema i latencije. Vrlo je moguce da su 2nd gen ispravili, ali ne znam, nisam pratio nju
Ovo moze biti zajeb da dam 100 evra da ne radi kako treba. Evo videću da nadjem neke forume šta kažu ako ne onda ću neku drugu marku. Ali kupiću ovo, baš je dobra fora za kućno snimanje. :)
Već mislim da ima rešenja: "To overcome this you should connect your Scarlett interface to a USB 3.0 port". Znači, gurneš u USB3.0 port i ne bi trebalo biti problema. ;)
Mislim da ću skoro da se počastim. :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by RadeRas » 02 Oct 2016, 20:22

tocilj wrote:
RadeRas wrote:Imam 10GB RAM-a DDR3 kada je bila jeftina kao žvake i 4 jezgarni AMD Phenom II procesor. Komp star 5.5 godina. Ja mislim da bi prošao, ali me sad plaše ti fazoni izmedju Intel/AMD gde se za Intel optimizuje softver i drajveri dok za AMD ne radi pa ispada da AMD ne valja. Baš bzv. Ima neko da koristi ove zvučne na AMD platformi i kako se ponašaju?
Nema šta da te plaši, samo piči....radiće sve bez problema. Više je do sistema nego do proizvodjača. Mada iskreno ja nikad nisam imao nikakvih problema sa drajverima ni sa jednom zvučnom, na raznim kompovima.
Hvala, nabaviću jedan uskoro da se malo poigram. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest