preporuka za high gain

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 19 Jul 2016, 16:56

mislim da niko nije jos provalio sta je tacno unutra, imaju jedan deo koji je izliven od plastike, zeznuto je da se otvori da se vidi tacno sta je, ali je verovatno neki j201 simulator ili tako nesto

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 19 Jul 2016, 20:27

Šta kažete za Mesa Throttle Box? Jel to dobro? Samo pitam. :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 19 Jul 2016, 22:08

metalstringer wrote:
tocilj wrote:Dočepah se u nekoj zamjeni Bogner Uberschall pedale, pa rekoh da prenesem utiske Metalstringeru, pošto se on interesuje za tu materiju.

Ovo je definitivno potpuno drugačija pedala od svih drugih hi gain pedala koje sam probao. Osjećaj je 99% identičan sviranju na hi gain pojačalu (bez pedala). Uopšte nema toliko dista koliko sam očekivao, ali je ton ogroman. Čak zvuči tako kao da želiš da ga bustuješ TS pedalom i probudiš zvijer:-) I taj osjeća je istinit...nikad do sada nisam osjetio pojačalo u pedali, pogotovu ne hi gain. Srednji i basovi su mu aktivni potenciometri i jako su osjetljivi, tako da je boja i spektar tona baš veliki. Jedino što mi je postalo jasno čitajući loše rivjuove pedale je da ti likovi koji su pisali te rivjuove nemaju pojma o pojačalima i hi gain zvuku....jer se većina žali na količinu gaina. Ova pedala je takva da ne radi na sobnoj glasnoci, kao i sve što je dobro u tom hi gain svijetu. Na 4x12 pojačalu pedala izuva...na sobnoj glasnoći zvuči kao OD pedala za blues. Naravno da ću je prodati jer ne sviram takvu muziku, ali sam morao da je preporučim ljudima koji vole taj zvuk. 1/1 Alice in chains.

PS. Metalstringer....pogledaj, možda ima negdje šema na netu, pa probaj da napraviš, radi baš to što tražiš.
hvala na preporuci, pogledacu da li ima sema. moram da pogledam i na yt , valjda ima neki snimak dobar
Ej bolje nemoj da gledaš....jer zvuk kao zvuk liči na gomilu sličnih, ali osjećaj i prisustvo pedale u prostoriji (nadam se da ne zvučim kao potpuni ludak:'-) je nevjerovatno. Juče je jedan lik upao u mix dok sam sa drugarom probao pedalu na glasnijem lampašu, prosvirao malo i zvao me da hoće da kupi:-) Ono...hamovi, pedala, odpanjeno pojačalo na klinu i sve zvuči kao neki zajebani lampaš. :mrgreen:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 19 Jul 2016, 22:14

RadeRas wrote:Šta kažete za Mesa Throttle Box? Jel to dobro? Samo pitam. :ziveli:
Ja sam probao i nju i imao sam Flux drive. Dobra je pedala, ali zvuči kao dobra hi gain pedala, a ne kao pojačalo. Debelo i brašnjavo, mračno. Ja generalno ne volim modern mesa zvuk, pa mi je teško da e hvalim, ali da radi to što radi...to stvarno radi. Flux drive sa druge strane bez dobrog lampaškog ampa nema nikakvu funkciju. Opet dobra pedala, ali za sirotinju neupotrebljiva...osim ako neko nema baš želju da mu Pivi lopov pršti i mrači kao mesa ili možda Bugera.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 19 Jul 2016, 22:28

Ni ja nisam pripadnik haj gejn zvuka, ali poznajem mnogo ljudi koji to cene i hvale odredjene stvari. A vidiš za ove Mesa pedale, prvo mnogo skupe a kao drugo ne vrše posao ako nemaš i debelu opremu. jbg.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 19 Jul 2016, 22:36

RadeRas wrote:Ni ja nisam pripadnik haj gejn zvuka, ali poznajem mnogo ljudi koji to cene i hvale odredjene stvari. A vidiš za ove Mesa pedale, prvo mnogo skupe a kao drugo ne vrše posao ako nemaš i debelu opremu. jbg.
Zato hvala bogu postoje kinezi, koji su naučili da prave pedale pa kupiš Eno crunch za 20-30 dolara ili ako imaš malo veću platu Moval skorpion za 40 i pedale ubijaju kako rade. Po yvuku mogu parirati bilo kojoj higain pedali vrijednosti do 150 evra. Iyrada nije baš toliko dobra, ali radice posao...mada Movall jako kvalitetno i pravi, dosta iznad Mooer-a recimo. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 19 Jul 2016, 22:36

tocilj wrote:
RadeRas wrote:Šta kažete za Mesa Throttle Box? Jel to dobro? Samo pitam. :ziveli:
Ja sam probao i nju i imao sam Flux drive. Dobra je pedala, ali zvuči kao dobra hi gain pedala, a ne kao pojačalo. Debelo i brašnjavo, mračno. Ja generalno ne volim modern mesa zvuk, pa mi je teško da e hvalim, ali da radi to što radi...to stvarno radi. Flux drive sa druge strane bez dobrog lampaškog ampa nema nikakvu funkciju. Opet dobra pedala, ali za sirotinju neupotrebljiva...osim ako neko nema baš želju da mu Pivi lopov pršti i mrači kao mesa ili možda Bugera.
gledao sam skoro semu za obe pedale. Throttle Box deluje kao njihov dizajn dobrim delom, a Flux drive je skoro pa 100% klon BB preampa...typical mesa :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 20 Jul 2016, 00:28

bancika wrote:
tocilj wrote:
RadeRas wrote:Šta kažete za Mesa Throttle Box? Jel to dobro? Samo pitam. :ziveli:
Ja sam probao i nju i imao sam Flux drive. Dobra je pedala, ali zvuči kao dobra hi gain pedala, a ne kao pojačalo. Debelo i brašnjavo, mračno. Ja generalno ne volim modern mesa zvuk, pa mi je teško da e hvalim, ali da radi to što radi...to stvarno radi. Flux drive sa druge strane bez dobrog lampaškog ampa nema nikakvu funkciju. Opet dobra pedala, ali za sirotinju neupotrebljiva...osim ako neko nema baš želju da mu Pivi lopov pršti i mrači kao mesa ili možda Bugera.
gledao sam skoro semu za obe pedale. Throttle Box deluje kao njihov dizajn dobrim delom, a Flux drive je skoro pa 100% klon BB preampa...typical mesa :)
Uh, ne razumijem se u šeme...moguće je da imaju sličnu šemu, ali po zvuku su nebo i zemlja, ni nalik. Svirao sam obije i ne vidim nikakvu sličnost. Flux je po zvuku više kao RC booster sa malo gaina. Ili da bustuješ jako klin kanal nekog malog mračnijeg lampaškog pojačala do brejka...kao recimo Orange na brejku. A BB je fokusiran, ispeglan i kompresovan TS :-)

BB niti pristojno možeš bustovati niti sa njim nešto bustovati, a Flux-u je to jedina moguća namjena, da sa njim nešto bustuješ. Jesi li siguran da je baš BB?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: preporuka za high gain

Post by bancika » 20 Jul 2016, 10:46

jedina razlika (koliko vidim) je sto mesa koristi dva para clipping dioda umesto jednog. To znaci da propustaju duplo vise signala pre nego sto clipuju, pa ima manje gaina, a vise clean boosta.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 20 Jul 2016, 16:06

tocilj wrote:
RadeRas wrote:Ni ja nisam pripadnik haj gejn zvuka, ali poznajem mnogo ljudi koji to cene i hvale odredjene stvari. A vidiš za ove Mesa pedale, prvo mnogo skupe a kao drugo ne vrše posao ako nemaš i debelu opremu. jbg.
Zato hvala bogu postoje kinezi, koji su naučili da prave pedale pa kupiš Eno crunch za 20-30 dolara ili ako imaš malo veću platu Moval skorpion za 40 i pedale ubijaju kako rade. Po yvuku mogu parirati bilo kojoj higain pedali vrijednosti do 150 evra. Iyrada nije baš toliko dobra, ali radice posao...mada Movall jako kvalitetno i pravi, dosta iznad Mooer-a recimo. :ziveli:
Pogledao sam na jutjubu oko te Eno Crunch i to je kopija Mi Audio Crunch Box pedale? Jel o toj pedali pišeš:

Ima šema za ovu pedalu, ne treba da je kupujem. :ziveli: Ja sam već pre mesec dana izradio klon MI Audio CruncBox pedale, fali mi samo prekidač da je pustim u rad:
Spoiler:
Image
Zašto ovakva pedala spada u high gain zvuk?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 20 Jul 2016, 17:31

RadeRas wrote:
tocilj wrote:
RadeRas wrote:Ni ja nisam pripadnik haj gejn zvuka, ali poznajem mnogo ljudi koji to cene i hvale odredjene stvari. A vidiš za ove Mesa pedale, prvo mnogo skupe a kao drugo ne vrše posao ako nemaš i debelu opremu. jbg.
Zato hvala bogu postoje kinezi, koji su naučili da prave pedale pa kupiš Eno crunch za 20-30 dolara ili ako imaš malo veću platu Moval skorpion za 40 i pedale ubijaju kako rade. Po yvuku mogu parirati bilo kojoj higain pedali vrijednosti do 150 evra. Iyrada nije baš toliko dobra, ali radice posao...mada Movall jako kvalitetno i pravi, dosta iznad Mooer-a recimo. :ziveli:
Pogledao sam na jutjubu oko te Eno Crunch i to je kopija Mi Audio Crunch Box pedale? Jel o toj pedali pišeš:

Ima šema za ovu pedalu, ne treba da je kupujem. :ziveli: Ja sam već pre mesec dana izradio klon MI Audio CruncBox pedale, fali mi samo prekidač da je pustim u rad:
Spoiler:
Image
Zašto ovakva pedala spada u high gain zvuk?
Da, Eno nije samo kopija...ona zvuči identično prvom Crunch box-u.

A šta je drugo nego hi gain, OD nije sigurno....treba da simulira napanjeni maršal. Gejna ima i previše. Dobro vojsing joj nije kill/death/smrt/zlo metal, ali hard i heavy osamdesetih obuhvala.
Rior, Crunch box, JHS Angrie Charlie, Wampler Sovereign i sl....sve nastalo iz Crunch Box-a koliko ja znam?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: preporuka za high gain

Post by RadeRas » 20 Jul 2016, 20:01

E pa ja pod gejn mislio na taj vojsing da reze ono dz dz za metal. :D Nešto nalik na Mesa Throttle, Dr, Boogie projekat, taj zvuk za težak metal. Ne snalazim se ja oko tih pojmova gejn i tako :) Gejn mu je ono kao snaga, hedrum da ima prostornosti a vojsing kao odredjuje boju tona da li je težak metal ili hard rok?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 20 Jul 2016, 22:51

tocilj wrote:
RadeRas wrote:
tocilj wrote:
Zato hvala bogu postoje kinezi, koji su naučili da prave pedale pa kupiš Eno crunch za 20-30 dolara ili ako imaš malo veću platu Moval skorpion za 40 i pedale ubijaju kako rade. Po yvuku mogu parirati bilo kojoj higain pedali vrijednosti do 150 evra. Iyrada nije baš toliko dobra, ali radice posao...mada Movall jako kvalitetno i pravi, dosta iznad Mooer-a recimo. :ziveli:
Pogledao sam na jutjubu oko te Eno Crunch i to je kopija Mi Audio Crunch Box pedale? Jel o toj pedali pišeš:

Ima šema za ovu pedalu, ne treba da je kupujem. :ziveli: Ja sam već pre mesec dana izradio klon MI Audio CruncBox pedale, fali mi samo prekidač da je pustim u rad:
Spoiler:
Image
Zašto ovakva pedala spada u high gain zvuk?
Da, Eno nije samo kopija...ona zvuči identično prvom Crunch box-u.

A šta je drugo nego hi gain, OD nije sigurno....treba da simulira napanjeni maršal. Gejna ima i previše. Dobro vojsing joj nije kill/death/smrt/zlo metal, ali hard i heavy osamdesetih obuhvala.
Rior, Crunch box, JHS Angrie Charlie, Wampler Sovereign i sl....sve nastalo iz Crunch Box-a koliko ja znam?

naravno, ovo je vise za Van Halen, rekao bih, blazi gejn, ali dobar sound.ima taj 80s sound.dobro odradjuje posao sto se tice sviranja akorda, solaza, nekako rokerskije, nije bas za haj gejn modern metal.cini mi se da ima manju kompresiju, lepse i lakse je za sviranje u stilu hard rocka, nekako otvorenije.mozda bi dobilo na haj gejnu ako bi postavio neki clean boost ispred. u sustini je dobra pedala, svidja mi se zvuk.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: preporuka za high gain

Post by metalstringer » 21 Jul 2016, 00:20

evo jednog primera haj gejna sa vst peavey revalverom:

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/haj-gejn-revalver

program , po mom misljenju, daje zdraviji haj gejn, mozda bolji od Amplitube. gitarama sam seko low i haj frekvencije.prljav haj gejn sound :metal: , bez suvisne distorzije, nema zujanja. u miksu sa bass gitarom haj gejn tek dolazi do irazaja. tako bih voleo da zvuci hi gejn pedala, o tome sam raspravljao sa Tocilj- om vise puta, ovim snimkom docaravam na sta sam mislio :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: preporuka za high gain

Post by tocilj » 21 Jul 2016, 02:32

RadeRas wrote:E pa ja pod gejn mislio na taj vojsing da reze ono dz dz za metal. :D Nešto nalik na Mesa Throttle, Dr, Boogie projekat, taj zvuk za težak metal. Ne snalazim se ja oko tih pojmova gejn i tako :) Gejn mu je ono kao snaga, hedrum da ima prostornosti a vojsing kao odredjuje boju tona da li je težak metal ili hard rok?
U suštini količina gaina je ista....teoretski Crunch boxu odsiječeš dobar dio gornjeg midla, dodaš malo basa, ali ga takođe smanjiš negdje oko 200 hz i eto ga mJetal.

Ljudi često imaju osjećaj da dobar metal zvuk ima dista više nego što stvarno ima...pokušaj sa crunch box-om na 12 sati i odvrnutom ampu da sviraš neki hard rock (ono Parple, Cepelin, pa čak i Van Helen...), to više liči kao obrada toga od strane nekog metal benda:-D Ljudi uče o zvuku svirajući u kući i na sobnoj glasnoći...a to je za hard i heavy potpuno pogrešna slika...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest