Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 11 Feb 2013, 16:43

Perce wrote:Ovo jako lepo radi. Cestitam.
Hvala, drago mi je da ti se sviđa. :)
bancika wrote:mislim da nije prepak, nego dogovoris sa joyo da ti ofarbaju drugacije kuciste i to je to....kinezi nece odbiti priliku da zarade. Cak bese neka "boutique" americka marka na kraju se ispostavilo da su joyo :)
Koliko se sećam, Freakish Blues pedale su bile krivac u toj aferi, konkretno Alpha drive, koji je ustvari bio Joyo kopija OCD-a ako se dobro sećam. Oni lepo naštampali Freakish Blues - Alpha Drive na kutiju, i sipali smolu po pločici da se ne vidi šta je, i naplaćivali je papreno kao ručno rađenu pedalu... :)
Perce wrote:Koliko te izasla pedala Baba, ako nije tajna?
Ona na Thomann-u košta 29e, mene je koštala nešto malo više od toga... :lol: Pazi, koliko god da je cena povoljna, sve je to džabe kad ovde to ne može da se nabavi, već mora spolja... :grummel_2:

E sad, meni je to sa Thomanna dovukao momak koji inače pruža uslugu nabavke bilo čega sa nemačkog tržišta, jer sarađuje sa čovekom koji živi u Beču i koji redovno dolazi za Srbiju, pa bukvalno može da dovuče bilo šta. Ako te zanima kontakt tog momka, javi se na pp. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 14 Feb 2013, 13:54

Evo i malo detaljnijih utisaka o nabavljenoj pedali, ako to ikoga zanima. :)

Juče sam imao probu sa Plug 'N' Play, i lanac je izgledao kao kod snimanja testa: Telac-->TC NOva System-->HB American Sound--->razglas. I iskreno, zvuk je i više nego odličan u razglasu. Čuje se u bendu, sve izlazi lepo, i pored druge gitare, koja je doduše totalno drugačijeg karaktera, pa valjda nema međusobnog krljanja (Gibson LP Custom).

Pedala odlično prima sve efekte iz Nove, a drajvovima sam naročito zadovoljan. Nisam siguran da ovakav krajnji rezultat mogu dobiti relativno malim pojačalom (Blues Jr.) ozvučenim osrednjim mikrofonom (AKG D88). A i svakako, uvek stoji i problem večitog manjka prostora na bini, pri čemu nemanje stalka za mikrofon za ozvučavanje pojačala uklanja brigu i konstantno vođenje računa da se taj stalak/mikrofon ne pomeri ni centimetar levo ili desno u žaru borbe. :)

Naravno da je bolji osećaj svirati kroz pojačalo nego kroz pedalu, ali mislim da bi na blind testu slušanja klupske svirke (a možda čak i u studijskim, dakle kontrolisanim uslovima) teško moglo da se razazna šta je pedala-u-razglas a šta je pojačalo ozvučeno mikrofonom. Možda se i varam (uvek ostavljam prostora i za to, naravno), možda je razlika nebo-zemlja. Sad se setih, imam neko snimanje uskoro i baš ću poneti ovu pedalu, pa ćemo i tako isprobati šta se dobije, i koliko to valja u toj primeni...

I dalje ću koristiti pojačalo, jer mi treba monitoring na bini, ali što se zvuka za razglas tiče, za ove naše uslove u kojima nastupamo (pa i ne samo za njih) ovo mi se čini kao totalna pobeda. :)

U svakom slučaju, nikako nisam očekivao da rešenje koje je u početku zamišljeno kao backup varijanta može da preraste u glavni osnov za zvuk u razglasu... :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 14 Feb 2013, 14:17

Isteklo vreme za edit, pa se unapred izvuinjavam zbog višestrukog postovanja...

Elem, htedoh reći još sledeće: same kontrole na pedali daju baš, baš širok opseg podešavanja - svaka EQ kontrola ima veliki raspon, i u kombinaciji sa Voice kontrolom koja menja karakter između 3 različita pojačala, jednostavno pruža izuzetno široke mogućnosti kontrole, i omogućava da nabodete zvuk koji vam treba. Ja sam pri čačkanju najviše tražio taj clean zvuk koji mi je nekako najbliži sviranju pojačala, kako ga inače nameštam, i mislim da sam u traženju toga u ogromnoj meri uspeo. Prosto mi se jako sviđa to što sam čuo, i jednostavno se uopšte niti jednog momenta (što se zvuka i dođivljaja tiče) nisam osećao oštećeno, niti uskraćen nečega zbog činjenice da ne sviram kroz pojačalo sa bendom... Žao mi je što to ne mogu da potkrepim nekim konkretnim snimkom sa bendom, ali biće prilike. :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 14 Feb 2013, 14:46

Baba Slim wrote:unapred izvuinjavam zbog višestrukog postovanja...
:grummel_2:







:mrgreen:

Odlicno ovo radi, kupujem prvom prilikom. :bounce: Snimao sam te Tech simove vec neko vreme, ali mi je truba da dajem 200 evra za pedalu koja ce mi, nadam se, 99% vremena stajati u dzepu futrole.
Slazem se, bezveze je kada se slusas sa monitora, ali bolje i to pa da cujes ono sto "zelis" nego da odes 300-400km od kuce pa te saceka nesto sto ne cujes ni na bini, a ni u monitorima... :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 14 Feb 2013, 15:01

Rado ću ti je poslati/dati kad dođem u BG nekad da je isprobaš detaljno, ako te zanima ovaj Fender sim... :ziveli:

Naravno, Joyo/Harley Benton je prekopirao još i sim od Marshalla, Mese, Voxa (Mislim da nisu prekopirali i Hiwatt sim, odn Tech21 Leeds)...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 14 Feb 2013, 15:13

Banjavam na sledecu svirku u Bg-u, bozezrdavlje™, pa cemo da oslusnemo na tonskoj ako bude vremena. :ziveli:
Da, treba se odluciti izmedju Fendera i Marshalla, mada sa obzirom da se na Fenderu moze namestiti neki skoro tweed sim, nema potrebe za BritSound-om. Sviramo slican zvuk u osnovi, a Marshall je sigurno pravljen da malo lepse radi u prljavim simulacijama, koje mi bas i ne trebaju.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by bancika » 14 Feb 2013, 15:16

slightly OT - kako je ovo patetcno...stavili na glavnoj strani Freekish Blues kao dokaz da nije joyo...a iz aviona se vidi da je izaslo iz iste fabrike. Joyo je osushio 20ak najpopularnijih pedala.

Image

ja sam merkao onaj sansamp gt-2 i classic, i za malo da kupim jedan polovan za 60$ ako se dobro secam. A i ne znam sta ce mi, prokleti GAS :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 14 Feb 2013, 15:20

Pošto ne verujem da ću uskoro svirati u BG, da ne bi čekao bog-zna-koliko, najefikasnije bi bilo da ti pošaljem pedalu da je isprobaš, jer mi nije neophodna toliko da ne mogu bez nje...

Inače, ova pedala ima i baš baš super breakup, što kapiram da bi tebi bilo savršeno za stackovanje ostalih pedala, jer inače tako radiš. Samo vežeš posle drajvova i pre modulacija, dileja i to je to, ako hoćeš ''zaprljanu'' primenu... A serija pedala u sebi ima i kabinet simulator, koji ne može da se isključi. Druga generacija Tech21 Character pedala ima opciju da se isključi simulator, a kod ovih pedala je stalno aktivan, tako da u osnovi, imaš gotov, spreman zvuk za razglas...

EDIT: Ma da, kakva krađa jbt... :)
Bancika, odupri se GAS-u!! :lol:

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by howyesno » 15 Feb 2013, 14:34

E sad, meni je to sa Thomanna dovukao momak koji inače pruža uslugu nabavke bilo čega sa nemačkog tržišta, jer sarađuje sa čovekom koji živi u Beču i koji redovno dolazi za Srbiju, pa bukvalno može da dovuče bilo šta. Ako te zanima kontakt tog momka, javi se na pp
Koliko % se ugrađuje? Prepostavimo da hoću da uzmem jedno polovno pojačalo od soma evrića.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 15 Feb 2013, 18:09

Imas pp, baci pogled u inbox. :ziveli:

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by dikan » 19 Mar 2013, 00:13

Image
Kupio i ja! :D
Čitajući ovu temu zainteresovao sam se za pedalu i posle slušanja klipova, što ovde što na Youtube-tu, naručio i danas stiglo :metal: (Ova moja je JOYO). Koliko sam uspeo da je isprobam, zbog sitne dece :wink: , mogu da kažem da sam veoma zadovoljan kako fercera i da tu ima prostora za fino doterivanje. Probao sam je i sa Satchuratorom ispred i to radi odlično.
Snimio sam nešto na brzinu samo JOYO Am. sound u komp (integruša :hide: ) i posle sam dodao reverb u Sound Forge-u, pa možda se još neko odluči da je nabavi, jer mislim da je odlična varijanta za backup: https://www.box.com/s/1f8236f61r5cuuio5e42

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 19 Mar 2013, 01:54

Čestitke! :) :ziveli:

Drago mi je da ti se sviđa, siguran sam da ćeš joj lako naći primenu... Meni je od backup varijante prerasla u glavni oslonac za zvuk u razglasu, trenutno mi se baš sviđa da je koristim. No, videćemo šta će vreme reći, a za sada sam i više nego zadovoljan, nekoliko svirki je prošlo od kako sam je kupio i na svakoj se pokazala odlično...

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by dikan » 19 Mar 2013, 08:38

Hvala :ziveli:, izgleda da JOYO pravi odlicne kopije pedala. Naleteo sam i na test njihovog US Dream-a, uporedni sa Suhr Riot-om i to zvuci :bow:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 19 Mar 2013, 15:18

A sta mislite da li bi se mogao taj Harley Benton American povezati sa nekim procesorom pa onda u mixer?
Posto je opstepoznato da procesori direkt u mixer daju onaj sinteticki zvuk,da li bi se dobilo sta na poboljsanju tona?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 19 Mar 2013, 15:22

Naravno da moze, samo je pitanje sta sa procesora zelis da koristis... Trebalo bi u sustini pogasiti simulacije pojacala jer bi to onda bilo nadovezivanje vise pojacala u niz sto daje uzas i mulj kao rezultat... Ali lepo koristis drajv sa procesora (ali u vidu pedale, ne kao simulacije raznih pojacala) i ostale efekte ispred pedale, i to je kao da si se ukljucio u klin pojacalo...

Ja ga upravo koristim na taj nacin - spajam TC Electronic Nova System procesor u american Sound, pa iz American Sounda u miksetu...

Evo link kako to zvuci sa TC NS -> AS pa u integrusu laptopa https://www.box.com/s/pfa2j05l3gc8manxhx3t

Pedala je namestena da radi kao klin pojacalo, to je taj prvi, suvi zvuk bez efekata, pa posle cujes kako dodajem efekte i menjam presete...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest