Kemper profiling amp LIVE

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 19:33

Postovanje kolege,

Evo, posle silnog i dugog iscekivanja da mi pristigne nova igracka, napokon sam, posle 45 dana, docekao Kempera :D
Ono sto sam bio siguran je da nikako necu omasiti sto sam ga uzeo jer sam cuo studijske miksove i snimke sa njim i zaista sam bio odusevljen. Dakle sviranje preko cab simulacija i sam rad u studiju nikako nije sporan. No imao sam onaj crv sumnje sto se tice zvuka uzivo, ali ne uzivo preko miksete ili snagaskih fullrange kutija nego bas preko dobrog snagasa i gitarskog boxa, kako bi pozeleo da proba svaki gitarista, zar ne? :)
Zamisao je bila vrlo prosta - snagas Crown XLS1000 koji je zaista opak malisan sa OO i dosta vatre treba da sa svojih bridgovanih 700W (za kucnu upotrebu zaista nije bilo potrebe da radi u bridgu jer zakiva) potera Kemper i vec poznati Pecin P&K 212 V30 kabinet, ovaj put u skroz sealed varijanti jer jednostavno nije bilo vremena i mogucnosti sve probati.
Ideja je bila probati sve 3 gitare kako se ponasaju, dakle Fender USA Vintage 57 Hot Rod Stratocaster, Gibson LP Studio kao i ESP/LTD H1001 zver, ali ovu poslednju, posle vise od 4h sviranja i probi, jednostavno vishe nismo zeleli da ukljucimo jer je dotad sve bilo receno, a nas su usi pocele ozbiljno da bole.
Za sve gore navedeno, kao premijeru, pozvan je nas uvazeni kolega i clan Aljosa Dweezil, moj drug :D Sto se kaze narodski - da imam svedoka, bar jednog :lol:
Ono sto treba naznaciti je da je nemoguce ocekivati recimo 412 Mesa zvuk na 212 V30 boxu ali je bilo bitno videti koliko je zvuk svirljiv LIVE bilo sa cab simulacijama bilo direktno na 212 V30 kabinetu kao i kako se ponasaju ampovi i sam Kemper sto se tice karaktera ampa, samih lampi, kakva je dinamika, uopste kakav je osecaj.
Meni je bilo dovoljno da vidim Dweezilovu facijalnu ekspresiju kada je ozareno probao profilisan Twin, cim je udzekao gitaru i zaista mi je mnogo krivo sto nisam zabelezio taj momenat ozarenosti na njegovom licu :D :bravo:
To je bilo upravo ono sto bi trebalo da stoji u opisu Kempera - feeling, sound, OO... Ono sto najvise zapanjuje je taj osecaj lampi koji je zaista prisutan bio tokom cele svirke. Svakako, ono sto razlikuje lampase od solid state je samo nepredvidjeno ponasanje svake lampe zbog same konstrukcije preampa i pojacala snage, ta ponekad kolorisanost, saturacija ili cesto i muljavost, posebno u bas podrucju. AKo perverzno dobro poznajete neki amp koji recimo ima neku slicnu malu falinku, da negde malko zamulja, onda je moguce primetiti razliku u odnosu na Kempera jer sam Kemper ispravlja takve greske :)
Ono sto je jako bitno je napomenuti kako funkcionisu sami profili da bih sto blize opisao zasto je zvuk tako dobar.
Pored gomile profila sa samog foruma, ja sam a popustom uzeo AMP FACTORY 1 i 2 paket kao i pojedinacne ampove iz drugih paketa i moram reci da u oni studiozno i perverzno dobro zvucno odradjeni!
Sam paket koji dobijete ima posebno odradjen sa Fender, Gibson, druge gitare,ako svirate na vise gitara, savetuje se da se iskopira u Kemper tzv.studijski profili sto sam i odradio.
Svaki profil je odradjen perverzno od totalno cistog clean-a bez icega pa preko sve efekata,tube screamera, otpanjivanja, saturacija, dakle za svaki amp cesto ima po 10-11 profila a cesto i vise tako da ne morate da pojacavate iz recimo clean-a OD- i dobijete mozda neocekivane rezultate, mada to nismo primetili.
Kemper je bio full fulcato napakovan, dakle tacno 999 profila sa najnovijim firmwareo-m,a od ampova smo svirali zaista sve zivo poznato i nepoznato na ovom svetu,a nabrojacu samo neke firme: Marshall i Fender sve zive verzije i varijante gde nas je posebno odusevio Marshall 1987x, BLacstar, 65 Amps, sjajni Caroll-Ann, sjajni Carr, D13, Splawn, Mesa Bogie, za nas velicanstveni Morgan, Bad Cat, Palmer, VHT, Diezel, DIamond, EVH, Dr.Z sa sjajnom Carmen Ghia, Hiwatt, MAtchless, ORange, Laney, Reinhardt, Top Hat, za nas veliko otkrice Tone KIng,Vox, Two rock, Jet City, Bogner sve zive varijante, Rivera, Cornford, neverovatni Evilrobot koji je sjajan amp, Friedman, H&K, sjajan SUpro, Trainwreck pa cak i pravi pravcati Dumble i jos mnogi drugi...
AKo od mene ocekujete da opisujem svaki znate i sami da je nemoguce, 1000 profila x 2 gitare, kako zvuci sa cab simulacijom, kako direktno...Dovoljno je reci da su nam i usi i oci ispale, kolegi od sviranja a meni od setanja i navigaciji po meniju :XD:
Utisak bih sveo na sto krace recenice jer mislim da je sve ostalo suvisno - Kemper je jako ozbiljna sprava koja LIVE moze apsolutno i bez ikakvog problema da zameni bilo koje vase pojacalo a da se ne sekirate kako cete zvucati, jer zaista, bilo vezan na razglas ili na gitarski box, Kemper zvuci savrseno realno sa pravim lampaskim prizvukom i feelingom, odlicne je dinamike i ima sjajan odziv na sva tvikovanja bilo oko ampa ili EQ ili samih gitarskih efekata kao dodataka. Efekti zvuce odlicno, bilo da je CHorus ili TS, ali svakako se i oni mogu dodatno napakovati u Kemper, ionako ima sada svega zivog od snimljenih profila pedala.
Sve u svemu, ja sam APSOLUTNO FASCINIRAN zvukom i funkcionisanjem Kempera uopste bez ikakvih ozbiljnijih zamerki i da mi ne zamerite, svi moji bivsi i sadasnji procesori POD XTlive, GSP1101...su igracke sto se tice zvuka u odnosu na Kemper sto je i ocekivano s obzirom na cenu, zar ne :) ALi da je toliko dobro i verno, ja zaista nisam ocekivao.
Sada idu slike dela atmosfere,a snimci se da budu otom potom, posto treba sve obraditi i iseci da ne slusate sviranje u kontinuitetu 45 min i sl.

KAo dodatak treba napomenuti vec odlicno prihvacen PERFORMANCE mode preko kojeg svojim MIDI controlerima dodeljujete banke rig-ova tako da je LIVE kontrola dobro podrzana,a ako se doda da je izasao posebni EPROM cip za BEhringer foot controler FCB1010 gde je upakovan softver koji je radjen samo za Kempera, onda se zaista moze reci da je pred Kemperom velika buducnost i sto se tice koriscenja uzivo na koncertima.

:ziveli:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by sinisake » 21 Jul 2013, 20:09

Opako je to spravo™. Nego, pomalo zbog naslova, ocekivao sam i neki snimak, al' dobro... :)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by maksabass » 21 Jul 2013, 20:19

bravo ti ga :D uzdravlje

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 20:28

sinisake wrote:Opako je to spravo™. Nego, pomalo zbog naslova, ocekivao sam i neki snimak, al' dobro... :)
BIce kolega, bice, kao sto rekoh ima oko 3h snimka, ali zbog vase znatizelje, kako je krenulo, videcu sve da nabacam u 3 snimka bez prekidanja, samo nemojte da se zalite ako padnete u nesvest posle 30 min.riljanja gitare po klipu :lol:

:ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 20:28

maksabass wrote:bravo ti ga :D uzdravlje
HVALA! :D :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by dweezil » 21 Jul 2013, 22:24

da evo i ja da dodam, kao covek koji def ne prati studijsku opremu i novitete ono, i kao covek koji je u ranoj mladosti nabacio frust od procesora i kako to sve zvuci i ponasha se, moram da priznam da su u dobrom delu USPELI da maznu dobar deo ponasanja tube ampova, nema vise latencije, harmonici su onako dosta dosta prirodni, cak rekao bih uverljivo prirodni, onaj osecaj pod prstima kod nekih ampova posebno Fender, prezentnosti i nadrndanosti, def su uspeli da prekopiraju, i dinamiku dobrim delom, riljacki ampovi (Mesa, Diesel, Splawn...) zvuce def brutalno i veoma veoma uverljivo, kao eventualnu manu bih mogao da spomenem hm ...npr flazholeti i harmonici iskacu onako,... pa bash primetno lakse nego da ste ustekani u real amp, iskreno za 4 sata je tesko bilo detaljno proci 999 preseta, posebno sto se i ushi zasite, i posebno na Les Paulu, sve pocinje da zvuci dosta slicno :bambi: al eto Kemper mi je definitivno "prepricao" na koja pojacala bi trebalo da obratim paznju i koja bi vredelo imati u prirodnoj velicini
p.s. veliko iznenadjenje nam je bilo npr Jet City (ne secam se koji model je u pitanju) mnogo lepo to sve zvuci

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 22:48

Sto se tice dinamike ja potpisujem da je na Kemperu bolja dinamika na mnogim riljackim profilisanim ampovima nego recimo na crvenom kanalu mog JVM 205 Marshalla. :bow:
Naravno da mnogi ampovi koji koriste iste ili slicne circuite za preampe zvuce slicno ili isto na istom gitarskom boxu, posebno posle 4h svirke, kad se zna da usi vec posle 45-60 min.trpe veci zamor :D
RAzlika u ampovima je 50-60% u profilisanim kabinetima sto se itekako moze cuti na studijskim snimcima, ali meni je jako bitno da Kemper zvuci za mene bolje uzivo nego mnogi lampasi koje sam cuo i svirao.
A sto se flazoleta tice ja odista nisam primetio da je Satchu tesko da ih izvuce na svojim ampovima, tako da se tu ne slazem, nego si kolega verovatno mnogo dobro ovladao tom tehnikom :metal: :ziveli:
Nema na sta da me Kemper uputi jer mnogi butique ampovi na koje je skrenuo paznju kostaju po 4000$ po komadu bez carine i za USA trafoom i tu je kraj price za mene, neka je Kemper 90% zvuk tog ampa,a po svemu sudeci jeste, ja sam prezadovoljan :bow:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 23:06



Nas drugar se umorio pa je seo :D :ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 23:27


boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 21 Jul 2013, 23:33

Ja sam lepo rekao da ce da vam i oci i ushi ispasti :lol:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by dweezil » 22 Jul 2013, 14:56

jbg moj blagoteleci pogled je rasterao sve zainteresovane slusaoce :bambi:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Cortex » 22 Jul 2013, 15:54

pa dobro malo sam ispremotavao oba klipa da kazemo da je ukupnog slusanja bilo jedno deset minuta, ali meni ovo zvuci jako jako dobro, nista ja tu ne bih diro :D

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 23 Jul 2013, 12:21

Ljudi iz kempera su mislili na sve a i na to ako su nekom magneti preterano hot ili ako nekima treba dodati jos vatre, ako je nekome suvise lako ili suvise tesko da izvlaci frazolete, harmonike...pa su smislili INPUT podesavanja za clean i za distorziju ali i podesavanja vezana za sam OUTPUT :bambi:
Neverovatno je kakva sve tvikovanja ima ovaj Kemper :bravo:

Sto se tice cab simulacija i rada preko studijskih monitora, juce sam ga vezao preko miksete i LDR pasivnog preampa (nije to klasicni preamp, vise se ponasa kao pot) na moj Pass Babel (modifikovani Aleph J) cistokrivni 30W snagas u A klasi sa J-FET buferima koji daju onu lepu mekocu a ne kolorisu zvuk kao lampe i mogu reci da sam odusevljen zvukom pojacala koja su odradjena sa cab simulacijama :bambi: Od kutija sam koristio moje Studio monitore (Peerless HDS 164 midbas, Vifa Xt25 visoki) koji su sjajni. Razlika izmedju pojacala je itekako primetna, svaki amp sa svojim kabinetom ima svoj karakter, tvikovanja i cackanja oko kabineta, efekata...su limitless.
Sve u svemu, zaista izvrsna igracka za sviranje i igranje

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by mislim_stvarno » 23 Jul 2013, 13:29

zvuci cool :D u zdravlju da te sluzi

nego, ja sam mislio da je kamper kompletno pojacalo, ali vidim ti ga koristis sa snagasem... znaci, ovo tvoje je isto preamp/procesor kao axeFX?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by guv'nor » 23 Jul 2013, 14:39

Svak čast Boki, čestitke! :)

Nego, kada čes se igrati sa profijlovanjem™ da nam kažeš kako to radi?
Meni je samo zbog toga uvek bio za koji plusić bolji od AxeFX-a. :ziveli:
Kao da sam svirao oba pa se sada tu nešto trtim... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest