Tasman custom amp

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Tasman custom amp

Post by boki1978 » 09 Jul 2016, 14:37

Postovane kolege, verovatno ste se pitali vi koji ste procitali na sta sam spucao veci deo para od silne opreme koju sam rasprodao, pored Tokai LS 85 gitare.
U dogovoru sa nasim cenjenim kolegom I drugarom Tasom Tasmanom sam narucio ovaj amp.
Rec je o dakle 3-kanalnom pojacalu, sa 4x Tung Sol 6l6 gc str uparene lampe u izlazu I sa cak 6x JJ ECC83 preamp lampi. Sto se tice samih izlanzih, moguce je staviti I EL34 I druge ali je onda potrebno nastelovati prednaponski deo. Footswitch ce biti gotov uskoro.
Najteze je opisati zvuk. Fantastican fenderovski clean I marshall OD, perverzija od reverba, nikad bolji, bogat crunch I zaista odlican drive koji ide u hi gain vode po potrebi I to radi zaista sa stilom. TONCINA! Drive kanal je inace neki Tasin spoj Mese, Soldana... :) Sve u svemu, sjajan all arounder, pravo Tasino remek delo I jedan od naj ampova koji sam ikada svirao. Koju god gitaru da sam turio ispred ampa on je sjajno radio. Zvuk ima i dubinu i sirinu, crunch I dist su bas organski, nema muljanja. Sa Strymon Timeline delayom radi sjajno.
Ono sto je bitno je da amp iako je teskas po watima zaista sjajno radi, zahvaljujuci Tasinoj genijalnosti, sjajno na svim nivoima jaicne, pa cak I na sobnom nivou zvuka, tako da power soak/break atenuatori nisu potrebni.
I HVALA NASEM KOLEGI PECI PK AUDIO NA SJAJNIM TRAFOIMA!!! :ziveli:
Evo slicica, uzivajte! :ziveli:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
[img]http://i[URL=http://s678.photobucket.com/user/boki19 ... V.jpg.html]Image
678.photobucket.com/albums/vv150/boki1978/Tasman%20Custom%20shop%20amp/image-0.02.01.07d7ab1d67502dcf0ef039f0616dd0228332c0fd6eebcd8b7636a2cdbef21c61-V.jpg[/IMG][/URL]
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Tasman custom amp

Post by fattwang » 09 Jul 2016, 17:56

Au Mile!

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Tasman custom amp

Post by RadeRas » 09 Jul 2016, 19:07

ufff al ispalo :bravo: alal mu ćufta :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Tasman custom amp

Post by Baba Slim » 09 Jul 2016, 19:10

Leptejebo. :shock: :bow: :bravo: :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Tasman custom amp

Post by clapton » 09 Jul 2016, 20:03

vrhunski! da te dobro sluzi. :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Tasman custom amp

Post by metalstringer » 09 Jul 2016, 20:38

glavudza :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Tasman custom amp

Post by bancika » 09 Jul 2016, 20:47

cool. Po uzoru na koju semu je radjeno? Cini mi se najslicnije soldanu.

Ne zameri, malo mi bodu oci jeftina pertinax raster ploca i par kondenzatora koji izgledaju kao oni najjeftiniji kinezi. Mis'im, sve su sanse da ce lepo da sluzi, samo ne bih ocekivao da ih vidim na pojacalu te klase. Kao da metes Sava gume na Ferarija, nekako ne ide :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Tasman custom amp

Post by Rockatansky » 09 Jul 2016, 20:51

fattwang wrote:Au Mile!
I ja kazem :)

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 09 Jul 2016, 21:19

Jeste, slicno je Soldanu jedan deo. Dva catode folower-a upotrebljeno isto, ali u drukačijoj nameni i kofiguraciji. Naravno tu je i reverb koji Soldano ne implementira.
Što se tiče pertinax-a za laser, naprotiv , najskuplji je iz ponude. Takođe ispod je još jedan metalni sloj da ne dozvoli uvjanje. Laserski kater sekao rupe a štampa je radjena na UV printeru.
Stvar je ukusa, a meni mnogo bolje i lepše nego nazovi "ALU" folija koju lepe svi.
Kondenzatri, (ako se misli na napojne 220/350) jesu kineski i tu nema ničeg lošeg. Deklarisani su na 105 stepeni, i koštaju koliko F&T , illinois, JJ . Takođe jedini koji mogu upotrebiti na štampanoj ploči u ovoj konfiguraciji. 90% stvari je naručeno od preko, zašto mislite da bih štedeo uopšte na kondenzatorima? Što bi nekom palo na pamet da pomisli da bi na tome uopšte zaradio nešto? Dal bi gosn Deviću dozvolio nešto ofrlje ubacivati u amp koji sam sam radio dva meseca i za koji očekujem da sa osmehom pali svaki put?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Tasman custom amp

Post by bancika » 09 Jul 2016, 21:34

mislio sam na pertinax raster ploce koje su koriscene za napajanje i switching kolo. Lome se lako, oni bakarni kontakti su im lose uradjeni, ljuste se lako, itd. Ne deluje mi najsrecnije resenje da tanka plocica od pretinaxa koja je sva izbusena nosi teske elektrolite za napajanje.

A sto se kondenzatora tice, mislio sam na male vertikalne elektrolite. Ne vidi se lepo, ali zalicili su mi na CapXon ili kako se vec zovu oni genericki koje prodaju kod nas.

Ako sam nesto pogresno video, izvinjavam se. I da ne ispadne kao da pljujem. Vidi se da je ulozeno puno truda, stvarno je lepo uradjeno i siguran sam da odlicno zvuci. :ziveli:

User avatar
Tasman
Posts: 86
Joined: 03 Dec 2008, 21:48
Location: Pancevo

Re: Tasman custom amp

Post by Tasman » 09 Jul 2016, 21:41

Univerzalni pertinaks jeste, ispod je sve lepo ojačano, vodovi široki , sve je hardwiring. Ne vidi se.
Jedini mali kondiši , i jedini koji su elektrolitski ,su na katodi reverba , veće su vrednosti i ima ih 2. Ostali su svi mkt na katodi. Sprežni Sprague, Vima.
Pozdrav i sve najbolje

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 09 Jul 2016, 22:09

Uf, ala se ovde nakupilo postova :D
Prvo da se zahvalim svima na lepim cestitkama! Znate I sami kako je iscekivati ovakvo nesto malko vise od 2 meseca u zelji da ispadne sve kako treba.
U tom kontekstu posebno zelim da naglasim g-dina, ortaka, drugara koji se dao u izradu ovakvog projekta, gde je trebalo da spoji svoje iskustvo I moje zelje I potrebe. To svakako nije lako. Upoznavao si me sa kompletnim procesom izradem, idejama kao I delovima koje ces da ugradis. To niko drugi ne radi sem neko ko je laf!
G-dine I druze Taso, svaka ti cast! :ziveli: :bravo: :bravo:
Svaka ti cast pre svega sto si nevidjeno iskren I posten I sto si imao zivaca da saslusas svaku moju sugestiju a mozda I kritiku, nekad mozda I nerealnu zelju. Sto si mi jos onomad, I kad me nisi dovoljno dobro poznavao, doneo pojacalo iz Panceva I ostavio na 10-ak dana. Tad sam bio zarazen virusom zvani Tasman a sada sam def.oboleo.
Meni je cast sto poznajem takvog coveka!

Apropo Ferarija I Sava guma. Eto, ja ne vozim Ferari, vozim jedan korejanski SUV-cic ali eto imao sam I srecu I nesrecu da probam i Fulda, Pirelli i npr.Bridgestone gume.
Eto, bas taj Bridgestone koji se stavlja i na Ferari je guma koja ne dao bog da je vozite po kisi i vecoj kolicini vode, da ne pricam po spojevima kao sto se nalaze na mostovima, jer pri vecim brzinama i ne drze bas sve pod kontrolom. Nazalost, i sa Bridgestone gumama Ferari nije bio Ferari, dok je mozda neki drugi manje poznat auto sa nekim manje izvikanim/poznatim gumama se bolje ponasao na putu.

I da se vratim na temu a to je Tasman. Oni najbitnije je zvuk a ovaj Tasin uradaj sisa i vrhunske butik ampove sa cudima elektrotehnike unutra. Meni je to sasvim dovoljno! :metal:

:ziveli:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Tasman custom amp

Post by Kauto Labs » 09 Jul 2016, 23:02

lepo da kod nas neko radi ovako nesto

ima neki zvucni demo?

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 09 Jul 2016, 23:20

Kauto Labs wrote:lepo da kod nas neko radi ovako nesto

ima neki zvucni demo?
Pojacalo je stiglo juce kasno uvece, skoro u 23h. Danas se ceo dan ne odvajam od njega. Doduse ista je konstrukcija kao Tasmanov amp koji sam svirao duze vreme pre nekoliko godina.
Posto idem na sluzbeni put na koji me je poslala firma, na 2.nedelje, nadam se da cete imati srpljenja da snimim adekvatne klipove kad se vratim?!

:ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Tasman custom amp

Post by boki1978 » 09 Jul 2016, 23:23

bancika wrote:mislio sam na pertinax raster ploce koje su koriscene za napajanje i switching kolo. Lome se lako, oni bakarni kontakti su im lose uradjeni, ljuste se lako, itd. Ne deluje mi najsrecnije resenje da tanka plocica od pretinaxa koja je sva izbusena nosi teske elektrolite za napajanje.

A sto se kondenzatora tice, mislio sam na male vertikalne elektrolite. Ne vidi se lepo, ali zalicili su mi na CapXon ili kako se vec zovu oni genericki koje prodaju kod nas.

Ako sam nesto pogresno video, izvinjavam se. I da ne ispadne kao da pljujem. Vidi se da je ulozeno puno truda, stvarno je lepo uradjeno i siguran sam da odlicno zvuci. :ziveli:
Zato i jesam tehnicki deo ostavio tvorcu ovog divnog pojacala jer bi bilo neumesno da odgovaram ja umesto njega, koji najbolje poznaje svoj rad.
Meni je najbitije da je on celim svojim delom i likom stao iza ovakvog pojacala a to se zaista retko danas srece!

Naravno, sve dobronamerne kritike, zamerke su dobrodosle, niti ja niti autor ampa imamo nesto protiv toga. :ziveli:
Last edited by boki1978 on 09 Jul 2016, 23:39, edited 1 time in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest