Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Zlatko Pan
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2013, 22:25
Location: Omoljica - Pančevo

Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by Zlatko Pan » 11 Aug 2016, 13:45

...pozdrav svima, od nedavno sklapam utiske vezano za naslov... imam lampaško pojačalce "dv mark little 40 l34" pedalu "Dv mark guitar tube marker" boss sd1(slabo se koristi) i još nekih pedala u lancu... fender modern player tele + sa tom opremom tražim "Stevie Ray Vaughan" sound...
pitanje 1: da li bi meni vredeo čemu "Tubeman" - sviđa mi se mogućnost eliminacije ostalih drive-distortion pedala jer tubeman nudi 3 channels for clean, crunch, and lead
pitanje 2: kako se postavlja u lancu pedala? - true bypass? nedoumica - effects loop? možda
ili možda nešto sasvim drugo...

ako ima post na ovu temu ja se izvinjavam s'godinama postajem sporiji :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by tocilj » 11 Aug 2016, 16:42

Zlatko Pan wrote:...pozdrav svima, od nedavno sklapam utiske vezano za naslov... imam lampaško pojačalce "dv mark little 40 l34" pedalu "Dv mark guitar tube marker" boss sd1(slabo se koristi) i još nekih pedala u lancu... fender modern player tele + sa tom opremom tražim "Stevie Ray Vaughan" sound...
pitanje 1: da li bi meni vredeo čemu "Tubeman" - sviđa mi se mogućnost eliminacije ostalih drive-distortion pedala jer tubeman nudi 3 channels for clean, crunch, and lead
pitanje 2: kako se postavlja u lancu pedala? - true bypass? nedoumica - effects loop? možda
ili možda nešto sasvim drugo...

ako ima post na ovu temu ja se izvinjavam s'godinama postajem sporiji :)
Mislim da Tubeman 2 u line in pojačala, prema mom iskustvu nema baš nekog smisla, i ne zvuči baš dobro...pogotovu clean kanal. U return je potpuno druga priča i mislim da sprava tu tek blista.

Ali prema onome što sam čitao i na osnovu iskustva drugih forumaša (znači nisam probao, ali tako mi zvuči) Yerasov Pterodriver PD-5 je bolji i jeftiniji izbor. 4 kanala, 2 lampe za dosta manje para. Trenutno ima jedan na KP,, vidim da je lik digao cijenu, ali meni ga je prodavao za 100 evra...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by hipihill » 11 Aug 2016, 19:00

Imao, prodao. Odlična sprava, ali je zamišljena da ide direktno u razglas. Odlično se pokazala i na sceni i u studiju. Koristio sam je jednom prilikom i kao pedalu ispred pojačala i takođe sam bio zadovoljan. Ne znam kakve su te druge koje se pominju, ali ova baš dobro radi.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by maksabass » 12 Aug 2016, 19:56

,bem li ga ja se pitam sto su se te pedale ustinute za ponesto.kod svih njih vidim nedostatak u tome sto su im tonske kontrole zajednicke...kod TM clean ima samo volume...kod V tvina je sve djuture...itd.Drugo gomila op-a kod tube mana.ja sam probao kako zvuci op ispred lampe...i bude razlike nego kad je lampa ispred.kod TM je clean sa op-ima...lampa je samo za saturaciju,a clen je mnogo lepsi sa lampom bar za mene.ajd vredi da se lampa bustuje op-om iz dosta razloga...itd...
radeci moje pedale gledao sam bas te ako mogu da kazem nedostatke da nadomestim.Tako da kad pedalu svirate samo u razglas imate bukvalno sve ili bar vecinu toga :D

Zlatko Pan
Posts: 5
Joined: 17 Jan 2013, 22:25
Location: Omoljica - Pančevo

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by Zlatko Pan » 22 Aug 2016, 08:48

... uzeo sam pedalu,probao, prosledio dalje...
što se mene tiče tema može da se zatvori a zaključak je sledeći: Tubeman na tranzistorskom pojačalu nema nikakvog smisla (zvuka) a pretpostavljam ni na mixeru sa direktnom vezom, e sad na lampašu i nije tako loše mada mu ne vidim svhu kad već lampaš sam po sebi odrađuje istu stvar pa i bolje, od mene veliki minus za tubemana od 200-280€...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by hipihill » 22 Aug 2016, 10:20

Da li si probao nešto da snimiš sa tom pedalom? Znači TM pravo u mikser pa u karticu? Tako najbolje možeš da procenš.
Napisao sam da je zamišljena prvenstveno za žive nastupe i direktno kačenje na razglas. Gomila narodnjaka je koristi i to zvuči odlično.
Nije pedala za ispred pojačala. Za to postoji drugi model zaboravih sada kako se zove, pogledaj na netu.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Hughes & Kettner TUBE MAN II opinion

Post by Baba Slim » 22 Aug 2016, 22:44

Zlatko Pan wrote:..Tubeman na tranzistorskom pojačalu nema nikakvog smisla (zvuka) a pretpostavljam ni na mixeru sa direktnom vezom...
Zao mi je, ali pogresna pretpostavka. Ova sprava kada je napravljena, namenjena je za direkt-u-mix koriscenje, dakle svirka direkt u razglas, snimanje direkt u sto, itd... Nije namenjena za koriscenje sa pojacalom, ni u input ni u power amp input gitarskog pojacala, jer u sebi TM2 ima integrisan Red Box simulaciju kabineta koja ne moze da se iskljuci i koja neizbezno menja konacan zvuk.

Dakle, ovo je sprava koja u bilo kojoj drugoj aplikaciji osim navedene u uputstvu ( u kojem sve to pise ako se dobro secam, davno sam citao, pre nekih 10+ godina kad me je zainteresovala sprava i kad sam citao o njoj nakon sto sam je probao) ne daje rezultat koji moze da isporuci ako se koristi pravilno.

Moze da se koristi sa aktivnim monitorima koji imaju neutralan odziv za razliku od gitarskih zvucnika, ali sa gitaskim zvucnicima, ne. Bar ne bi trebalo, pa kome se kako svidi.

I dan danas se secam utiska koji mi je pedala ostavila kad sam je cuo na svirci direkt u razglas, vilica mi je udarila u pod.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest