Fender - Laney - Bugera...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Fender - Laney - Bugera...

Post by Rockatansky » 30 Jan 2017, 21:14

Vec neko vreme razmisljam pa sam resio da podelim dilemu-trilemu sa vama, mozda neko ima iskustva...

Nameracio sam se da kupim neko novo pojacalo sebi, da bude malo glasnije da moze da pokrije i manji prostor u slucaju svirke (pa da nosim svoje pojacalo, i svoj nastimann zvuk, pedale, sve) a da ne bude preveliko, preskupo i prejako za sobu, stan. I ako moze lampas, a da nije skupo mnogo... :D
Pa sam nesto razmisljao o Fender Blues Junior III, a za to sam obicno cuo na neki review-ovima da kazu da je prilicno glasno za tih 15W i da moze i manju svirku da pokrije, a opet mozei ustanu da se svira, smanji se volume pojaca se drive ;) i dobije se taj lampaski zvuk.. Ali to je u nekoj dalekoj buducnosti, jer ja jako puno para... 80.000 novo, a polovno nema ispod 400 evrica...

Medjutim nabasam na neke podatke o Laney CUB12R, po specifikacijama ima iste lapme, isti tip i broj kao i Fender, i isto ima 15W, pa se pitam da li je isto glasno? :?: :idea:
Plus sto ima i f/x loop, i dva razdvojena ulaza za 15W i za 1W ili tako nesto, sto je jos bolje, a najbolje je sto novo kosta 50.000... I na nekih 12 rata (nasao sam gde bih to mogao da kupim tako) bi bilo skroz ok da se kupi, nije prevelik udar na budzet... Polovnih nisam nesto nasao da ima u poslednje kratko vreme koliko sam gledao... :(

I danas tako nest pretrazujem i naletim na Bugera pojacala, ima neko ne znam tacno oznaku, valjda V55 novo je recimo 50k kao i ovaj Laney, a ima 55W lampas... :shock: Pa racunam za iste pare mnogo je glasnije, a ne moze da bude lose opet ako je lampas, ili moze? Ili recimo malo slabije, a jos malo jeftinije V22 ima 22W jel ;) opet vise od 15, a plus ova dva vidim trenutno i na KP da ima za neku OK cifru...

Sta mislite vredi li ta Bugera nesto... Mozda sam ja samo skeptican prema jeftinijim stvarima! :oops: :mrgreen:
Spoiler:
Trenutno imam Laney LG35R super zvuk, ali preglasno za stan, a nedovoljno glasno za svirku/probu

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by clapton » 31 Jan 2017, 14:25

eh... svi bluzeri/rokeri prvo gledaju BJr. ali cijena momentalno odbija. :D

kad je u pitanju sviranje u stanu, sve preko 0.5W je preglasno. meni master stoji na 1 ili manje (22W) :D

taj Laney CUB12R su i meni preporucivali kad sam kupovao. po internetu dosta hvaljeno. svidja mi se.
pogledaj i nove Fender Bassbreakere. ima ih od 7, 15W a dosta su jeftiniji od BJr cini mi se. sto se Bugere tice, dovoljna ti je verzija V22.

mozda vise treba razmisljat o kilazi nego o watazi. na svirkice bih jedino nosio neki Roland Cube 40 i 3, 4 pedale. nekoliko puta sam nosio ovo moje i vec mi je dojadilo da ga iznosim iz kuce... :D

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by Rockatansky » 31 Jan 2017, 19:34

Ma da mLogo je skup brate mili... A kilaza mi nije problem, ne verujem da cu mnogo da ga nosim, nisam bas zvezda u usponu... :oops:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by tocilj » 31 Jan 2017, 22:01

Rockatansky wrote:
30 Jan 2017, 21:14
Vec neko vreme razmisljam pa sam resio da podelim dilemu-trilemu sa vama, mozda neko ima iskustva...

Nameracio sam se da kupim neko novo pojacalo sebi, da bude malo glasnije da moze da pokrije i manji prostor u slucaju svirke (pa da nosim svoje pojacalo, i svoj nastimann zvuk, pedale, sve) a da ne bude preveliko, preskupo i prejako za sobu, stan. I ako moze lampas, a da nije skupo mnogo... :D
Pa sam nesto razmisljao o Fender Blues Junior III, a za to sam obicno cuo na neki review-ovima da kazu da je prilicno glasno za tih 15W i da moze i manju svirku da pokrije, a opet mozei ustanu da se svira, smanji se volume pojaca se drive ;) i dobije se taj lampaski zvuk.. Ali to je u nekoj dalekoj buducnosti, jer ja jako puno para... 80.000 novo, a polovno nema ispod 400 evrica...

Medjutim nabasam na neke podatke o Laney CUB12R, po specifikacijama ima iste lapme, isti tip i broj kao i Fender, i isto ima 15W, pa se pitam da li je isto glasno? :?: :idea:
Plus sto ima i f/x loop, i dva razdvojena ulaza za 15W i za 1W ili tako nesto, sto je jos bolje, a najbolje je sto novo kosta 50.000... I na nekih 12 rata (nasao sam gde bih to mogao da kupim tako) bi bilo skroz ok da se kupi, nije prevelik udar na budzet... Polovnih nisam nesto nasao da ima u poslednje kratko vreme koliko sam gledao... :(

I danas tako nest pretrazujem i naletim na Bugera pojacala, ima neko ne znam tacno oznaku, valjda V55 novo je recimo 50k kao i ovaj Laney, a ima 55W lampas... :shock: Pa racunam za iste pare mnogo je glasnije, a ne moze da bude lose opet ako je lampas, ili moze? Ili recimo malo slabije, a jos malo jeftinije V22 ima 22W jel ;) opet vise od 15, a plus ova dva vidim trenutno i na KP da ima za neku OK cifru...

Sta mislite vredi li ta Bugera nesto... Mozda sam ja samo skeptican prema jeftinijim stvarima! :oops: :mrgreen:
Spoiler:
Trenutno imam Laney LG35R super zvuk, ali preglasno za stan, a nedovoljno glasno za svirku/probu
Ja potvrdjujem da je Laney Cube 12 fantastično i dosta glasno pojačalo, jedino što dosta rano ima brejk...ako to voliš.

Bugere su prema mom iskustvu najbolja pojačala za novac......mislim da mi drugar prodaje Bugeru 22w, nešto oko 250 evra, da ne lupam sada. Ako budeš zainteresovan mogu ti u poslati njegov broj u PM.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by Rockatansky » 04 Feb 2017, 11:54

Kupovina je pala! :)

Kupio sam ipak Laney, Cub12R... Svakako da mi je pomoglo sto je na 12 rata, mada samo morao da se cimam do Bg da idem (petkom popodne :roll: ) jer je to bila jedina radnja koja daje tako.
Sada ostaje da se vidi koliko ce mi raditi posao :)

Bice slike u temi za opremu koju imamo... ;)

E da, jeste malo problem u principu sto je tesko dobiti neki klin ton, a da je glasno, mada ja to slabo koriostim, ali kada bih hteo... Ali to se resava tako sto se vise pojaca pojacalo, a malo se smanji volume na gitari... :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by tocilj » 04 Feb 2017, 14:47

Rockatansky wrote:
04 Feb 2017, 11:54
Kupovina je pala! :)

Kupio sam ipak Laney, Cub12R... Svakako da mi je pomoglo sto je na 12 rata, mada samo morao da se cimam do Bg da idem (petkom popodne :roll: ) jer je to bila jedina radnja koja daje tako.
Sada ostaje da se vidi koliko ce mi raditi posao :)

Bice slike u temi za opremu koju imamo... ;)

E da, jeste malo problem u principu sto je tesko dobiti neki klin ton, a da je glasno, mada ja to slabo koriostim, ali kada bih hteo... Ali to se resava tako sto se vise pojaca pojacalo, a malo se smanji volume na gitari... :)
NIsi pogriješio......meni to i jeste problem, što ima predivan klin i jako lijepo prima pedale, ali je teško dobiti glasan klin, pa čak i sa volume na gitari. Ali za bluzere i one koji vole taj rani brejk pojačala perfektno je i jako glasno za svoju vatažu.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by pisac » 04 Feb 2017, 15:09

Meni se to pojacalo neobicno svidja.Svaka cast na kupovini,Rocky,i da te dugo sluzi,na radost tvoju i tvojih slusalaca.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by clapton » 04 Feb 2017, 15:37

srecno bilo :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Fender - Laney - Bugera...

Post by Rockatansky » 24 Feb 2017, 08:03

Sinoc sam bio u prostoriji za svirke sa ekipom, tamo ima dva Fendera FM100 od 100W sa boksovima 4x12" klasika. Ta pojacala su manje vise njera ali ajde glasnoca im ne fali, to mi je bio reper. I bilo mi je bitno da li cu moci sa mojim pojacalcem da se nosim sa tim velikim pojacalom i boksom. I mogu da kazem da sam bez problema svirao celu probu, izgurao je sto se tice glasnoce bez problema :) jos malo kada se doda boss DS1 nema ni drajva da fali! :) Naravno da taj drugi Fender nije bio odvrnut do kraja, nego koliko treba da se cuje uz bubnjeve, verovatno do pola, a ni ja nisam do kraja morao, nego tako volume 7-8, sve preko toga je bilo nepotrebno preglasno, a drive isto tako oko 3/4.

Inace, kada sam kupovao moje prvo pojacalo, pre 3 godine, isto Laney, ali tranzistorac od 30W, LG 35 R, kupio ga novog u Mixu, i nije prodavac imao kutiju od njega da mi da, ko zna gde je zaturio i da mi neku drugu slicnu. I ja to odnesem kuci i gledam sta pise "Laney CUB12R tube amplification" ili tako nesto. I mislim u sebi, uh pa ne bi bilo lose imato tako nesto... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest