Kako prepoznati i kupiti bass pojačalo

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
karlo556
Posts: 2
Joined: 17 May 2017, 15:24

Kako prepoznati i kupiti bass pojačalo

Post by karlo556 » 17 May 2017, 16:03

Pozdrav! Ne znam da li je već bila ovakva tema (novi sam ovdje), pa sam napravio topic. Nadam se da nisam za**bo prvi post na forumu. Ovako, nemam mnogo iskustva,preciznije nemam pojima, o pojačalima. Kako znati koje bass pojačalo da kupim i koje bass pojačalo je "dobro" pojačalo? Da li uzimati kombo ili posebno box i glavu? Da li je većinom sve u watt-ima ili još toga igra ulogu? Imam 2 petožičana aktivca. Treba mi za live svirke, većinom hard rock i metal (Slipknot,Korn,SOAD,Marilyn Manson,Blur,Stooges... Tako nešto otprilike).Imam oko 500-530€ budžet . Inače imam uvijek dostupno pojačalo u prostoru za probe, ali mislim da je vrijeme da si konačno odaberem pojačalo,da ne ovisim o drugima i da naučim kako to sve funkcionira :)

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Kako prepoznati i kupiti bass pojačalo

Post by michabass » 19 May 2017, 14:23

"koje bass pojačalo je "dobro" pojačalo?" - Jako pojačalo. Ono koje može da ozvuči tvoj instrument i pojača zvuk da parira ostalim instrumentima sa kojima sviraš. Ako sviraš sa celim bendom (bubanj, el.gitara, klavijature, pevač) treba ti barem 250-300W na 8oma. sa zvučnikom od barem 12 inča snage 300-400W a bolje da bude 15" jer imaš peticu.
"Za live svirke" - treba ti pouzdano "brand name" pojačalo. Znači poznato ime. Trace elliot, Markbass, Hartke, Ampeg... ništa kina ništa Behringer ništa kopije....
"hard rock i metal (Slipknot,Korn" - treba ti sve ovo što sam naveo pa puta dva jer ovi bendovi štimuju instrumente i podešavaju EQ jako nisko....znači ogromne količine snage koje su potrebne da se najniži tonovi prenesu verno u live situaciji se ne mogu falširati niti lažirati. Treba ti ozbiljna snaga i ozbiljni zvučnici.
"500-530€ budžet" ? :D to je možda dosta za neku jaku polovnu glavu... za box dobar još toliko a i više...

karlo556
Posts: 2
Joined: 17 May 2017, 15:24

Re: Kako prepoznati i kupiti bass pojačalo

Post by karlo556 » 20 May 2017, 01:03

Aha. Primljeno na znanje... Da trebala bi velika snaga za takav đir. Sad znam otprilike što moram da tražim, na kraju krajeva se mora također i isprobati prije kupnje, a i ozbiljne pare ! Hvala! :D

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kako prepoznati i kupiti bass pojačalo

Post by RadeRas » 20 May 2017, 08:33

michabass wrote:
19 May 2017, 14:23

"Za live svirke" - treba ti pouzdano "brand name" pojačalo. Znači poznato ime. Trace elliot, Markbass, Hartke, Ampeg... ništa kina ništa Behringer ništa kopije....
lele nemoj da ovo proočita Miki Djordje, najabali smo svi. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest