:::MoJ ŠPaJZ:::

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by sinisake » 22 Apr 2012, 13:04

Matori, jesam li indiskretan ako pitam otkud ti magneti kod tebe, uopste? Razmisljas o apgrejdu djitre?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 22 Apr 2012, 13:11

sinisake wrote:jesam li indiskretan ako pitam otkud ti magneti
:oops:


:mrgreen: Ne zezaj, pa reko' u ovom postu - djorali se Doca i ja sas maske na par dana. Evo vec nedeljica prodje. :ziveli:
Ko veli, da malo eksperimentisemo... :obrve: :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by nebojsak » 22 Apr 2012, 13:11

Tako se počinje. Eto za koju nedelju Goranovog seta :kokice:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by sinisake » 22 Apr 2012, 13:17

A, doktor G
Spoiler:
Image
... ah, ne zamjeri, citam nepazljivo u poslednje vreme... :mrgreen:

nisam znao da on rabi Goranove magnete. :ziveli:

A kakvi su doktorovi utisci???

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 22 Apr 2012, 13:30

@NebojsaK, nema baba oraja za to, nisam vise u sou bizMisu...Mada, ako neko o'zgo cita, kad' je dzaba i sirce je slatko... :kokice:
sinisake wrote:A kakvi su doktorovi utisci???
Ajd' njega da sacekamo, ne znadem sto se jos ne javlja... Nisam valjda nesto lose uradio, jopet? :bambi:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by DrGreenthumb » 22 Apr 2012, 22:28

Ev i mene :) Jbg, imao sam nekih obaveza oko nekog kongresa u nas sad za vikend, pa nijesam video ovo. Lm, do jajno si ga namestio, al meni jos uvek bolje zvuce ovi RC Fenderovi. Msm, men je mid eq na svim pojacalima odvrnut skoro do panja, a opet mislim da je taj mid scoop bas ono sto daje TAJ strat vajb. Dono. Al, po 100 put se d(p)okazuje da ako umes, moz iz svaceg da iscedis sto vrijedi, bridge na onom prvom snJimku zvuci odlicno :ziveli:
Aj svrnucu ovijeh dana do prdi, khm, Ljube :D pa ce da snimimo i mog strata sa RC pikapima i ako nas ne bude mrzelo stock varijante. BTW, Goran je sjajan lik i saradnja sa njim je top notch, upgrade sa stock pikapa na te '63. je stvarno unapredio djitru sonicno, ali jos uvek imam problem bondinga zbog tog uzasnog finisa (vrata, mrzim taj plasticni osecaj satin finisa) tako da ce crvenko da bude udan zarad ulaganja u nesto je$ackije :mrgreen: Ili mu sledi kompletni refinis, videcemo...

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by MUzzY » 09 May 2012, 21:28

Ne vazi se ovo GuVnoru :mrgreen: Previse ima uticaja tvoj prst, nije relano! :ziveli:

I dalje mislim da ovi magneti bolje zvuce na Dokotorovom stratu (sta god on da misli o tome! :XD: )

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 10 May 2012, 16:58

Opet zezas... :lol: :ziveli:
Moguce matori, :nixweiss: , i kod Doce i na JV-u '62 rade veoma slicno i dojajno.
Meni se mnogo dopalo sta urade sa prve dve zice (e i h, jelte), dok su mi malo vise duvali na basovima, mada kapiram da Goranu to nije nikakav problem da malo ispikuje i namesti za nijansu drugacije - a.k.a. po zelji.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 22 Aug 2012, 15:27

Ajd' da okačim deo borda u akciji, kada me je Gagi vec ocinkario.

SaHudin se, pretpostavljam čekajući Mitrovića da izađe na scenu :mrgreen: , šetk'o kroz raju, pa je slučajno pritisnuo record na svojoj H4-ci .

http://soundcloud.com/ssmc/valentinovo-kao-prije

Strat - DejaVibe - FuzzFace - OCD - SD PickupBooster - Marshall JCM800 2203 - Marshall 1984A

DejaVibe palim i gasim, dok je SD PB uključen samo u "solu".

Edit: Pardon, delay je Hardwire DL8 (Tape setting), 'fala Dr.G! :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by DrGreenthumb » 22 Aug 2012, 16:29

Hehe, nema na čemu, kad god zatreba :)
Lm, kao što ti rekoh fino zvuči taj set-up koj si napravio, debelo :D . Nisam znao da si poneo i SD al nema veze, kapiram da je dobra stvar kad ne znaš na kakav ćeš amp nabasati.
Btw, mogao bi taj Sveti Trifun malo da provežba pevanje :mrgreen:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Gagi » 22 Aug 2012, 22:00

Deja Vibe je super izašao, mogao si ga jos pospešiti™ mada kontam da nisi hteo da ga ističeš, U2 Edge kind of sound čini mi se :1: , drive na mjeri, Pickup Booster na kraju lanca :?: or lajt, we believe you :D, super je stvarno, :uklopljeno: .

E da, molim više postova u ovoj tijemi :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 23 Aug 2012, 14:10

DrGreenthumb wrote:mogao bi taj Sveti Trifun malo da provežba pevanje
:lol: ...
DrGreenthumb wrote:Nisam znao da si poneo i SD al nema veze
Ispada da se singlovi uz ovaj bord pretarano brzi ciste, pa mi je par puta zafalilo gaina kada se malo utisam.
Ovako je ispalo super, sa svim gainom sam u liniji mixa, a PB pomaze pri "izletanju".
Potpuno drugacije bih sve to koristio u nekoj svojoj svirci, jbga. :)
Gagi wrote: Pickup Booster na kraju lanca
Jes', samo kao solo boost, ili vol boost kada skroz ocistim gitaru sa OCD-om i Klonom.
Znam da tako ne treba, ali meni radi odlicno. :mrgreen:
DejaVibe nisam hteo da prenaglasavam, u pravu si, ali ga nisam ubijao na intenzitetu nego sam ga samo dooosta usporio.

Sto's tice postova, rado, ali nikako da osposobim neki iole pristojan recording set, ovako mi je bas mucenje. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 13 Sep 2012, 00:53

Disclaimer: Ništa novo, ništa interesantno!

Zemio sam neki iPad i Cherub GB2I pa reko' ajd' da probam kako šljaka pijedaloboard kroz sve to u Amplitube Free (znači aNp je samo jedan, onaj neki marshall). Poravnjao nivoe, da ne pikuje, i odsvirio ovo u čučeće/sedećem položaju, jerbo još nemam nikakve normalne slučalice sa kablom dužim od 40cm... :mrgreen:
DD20 i OCD stalno rade, prvo ide Wah, pa Klon, Sunface, Octafuzz, zatim pokušavam šakom da pogodim switch od DejaVibe-a. :ziveli:

http://soundcloud.com/wannabeplayer/pt2-u-amplifree-mix

aNp simulatori, za kućno vedžbanje i snimanje, eve me! :bambi:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by Gagi » 13 Sep 2012, 09:57

Lepo je zamišljena ova spravica, verovatno i da je praktična pri upotrebi, dovitljivi su ovi iz Čeruba :idea: , supjer si dozirao ovaj dilej, zvukčina na kakvu si nas navikao kao i uvek :bambi: bez obzira na čemu svirao.
aNp simulatori, za kućno vedžbanje i snimanje, eve me!
Ne ne pobratime, ti si our man on the field, kaki crni simulatori i kućne svirke :)



:šalimsejamalo: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: :::MoJ ŠPaJZ:::

Post by guv'nor » 13 Sep 2012, 12:20

To je u principu kineski nezavisni tejk na iRig :mrgreen: , ali radi lepo, sve kako treba.
Gagi wrote: zvukčina na kakvu si nas navikao kao i uvek
E pa zato sam i okacio. I meni se cini kao sasvim ok usnimak, a sve se desilo uz 15 sekidni podesavanja. :)
Sta ce biti kada krenem da se igram i udjem mu u sina crevca... :mrgreen:
Gagi wrote::šalimsejamalo:
:kiss: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest