--- Trace Elliot AH200 (GP12) ---

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

--- Trace Elliot AH200 (GP12) ---

Post by malisha » 24 Dec 2008, 19:26

Pojacalo staro 18 godina, fantasticno zvuci, kupljen za veoma prisupacnu cenu. Sa snagom od 200w, moze da posluzi u svakoj situaciji...

Image

Pojacalo sadrzi GP12 preamp. Ima ulaz za pasivne i aktivne baseve, od potova ima samo GAIN i OUTPUT LEVEL, a sve ostalo je regulisano pomocu grafickog EQ-a sa dvanaest slajdera, i trinaestim koji sluzi za level posle ekvalizacije - kako bi signal pre i posle ekvalizacije bio iste jacine. Od dugmica ima dugme za paljenje i gasenje grafickog EQ-a, mid pre shape - koji sluzi kao neka preekvalizacija. U sustini nesto kao "smiley face", boost-uje niske i visoke, a midove ostavi na miru :). Postoji i dugme za redukciju suma, koja radi kada god se nesto ne svira. Takodje poseduje i DI izlaz, koji moze biti i pre i posle EQ-a. Od ulaza ima i SEND i RETURN za efekte, i takodje LINE IN i LINE OUT za eksterne uredjaje... EQ, je veoma jednostavan i radi posteno.

Pojacalo je 200w na 4 oma, mada je moj prikljucen na kutiju koja je 300w na 8 oma. Realno izbacuje mozda 150w... Ali je nenormalno glasan, tako da ne znam da li cu u skorije vreme uzimati boks na 4 oma ili jos jedan boks na 8.

Zvuk je super! Upalim i graficki eq i mid pre shape, i zvuk jednostavno prepuni sobu - ne znam kako da se izrazim... Cisti ton, veoma. Unutra je cist posao - malo kablova... Inace, iz nekog Rocket-ovog posta sam procitao da je Dumble sipao smolu po komponentama da bi zastitio dizajn... U mom Trace-u sam nasao istu stvar...

Image
nazad, samo prekidac za ON/OFF, ulazi za zvucnike i to je to...

Probao sam ga sa Svojom Yamahom BB414 i sa aktivnim budzenim Squier Precision-om (EMG P). Sva sreca postoje dva razlicita ulaza za pas. i akt. baseve, tako da razlika nije velika. ipak, rekao bih da ovo pojacalo vise voli aktivne bas gitare.

Za svojih osamnaest godina, odlicno se drzi. Kupio sam je sa pravljenim boksom sa jednom dvanaesticomi dobro se slazu.
zvucnik je repariran pre nekog vremena, tako da sam na oprezu. Ipak, i pored toga, zvuk je odlican. Ipak malo pojacalo doprinosi sumu
Uz pojacalo sam dobio i rek, sto je odlicno, posto cu moci redovno da ga cimam kod ortaka na snimanje.

U svakom slucaju, odlicno pojacalo, i jos uvak ne mogu da se opasuljim sta sam kupio... Planiram da ga odnesem kod majstora (pazljivo odabranog!), pa cu videti sta kaze cika doca...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest