[TEST] Marshall Valvestate 2000 (AVT 50)

Instrumenata, opreme, hardware, software...

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

[TEST] Marshall Valvestate 2000 (AVT 50)

Post by Fox IV » 20 Aug 2006, 01:22

Dosta dugo već slušam ovo pojačalo i nikad ne prestajem da mu se divim. Najzad, došlo mi je u ruke da ga malo pročešljam i vidim šta to zapravo ima tako specijalno u njemu.

Na prvi pogled, veoma malo pojačalo prepoznatljivog Marshall dizajna, ne odaje utisak baš nekog ozbiljnog pojačala niti nečega što bi moglo pokriti zvukom klub srednjih dimenzija bez dodatnog ozvučavanja. Međutim upravo to je interesantno jer kada se malo da "gasa" pojačalo pokazuje izuzetne performanse. U pitanju je hibridno pojačalo što znači da je tranzistorac ali ima lampu u predpojačanju što mu daje dovoljnu količinu "lampaškog šmeka" a kada se malo više pojača iz njega izlazi zvuk kakvog se ne bi postidelo i neko veće pojačalo. Da je sakriveno iza nečega i da se samo čuje a pritom ne vidi 99% vas bi pogrešilo misleći da je u pitanju nešto mnogo veće a ne pojačalo od 50 W sa jednim 12" zvučnikom.

Pojačalo ima dva kanala i to jedan Clean i jedan Hi-Gain koji se komotno može koristiti i kao distorzija (uz pojačalo dolazi odgovarajući footswitch). Prisutan je i reverb pa je tako cela priča poprilično zaokružena. Da ja Marshall mislio na sve pa tako i na kućno vežbanje u prilog govori i činjenica da postoji CD-in ulaz (RCA 6mm) i izlaz za slušalice da vas u gluvo doba noći ne bi slušao baš ceo komšiluk dok isprobavate neki novi lick. Od izlaza tu je jedan izlaz za zvučnik kojeg koristi i interni 12" zvučnik ali je moguće na taj isti izlaz priključiti i neki externi zvučnik impedanse od 4 OHM. Na žalost nije moguće u isto vreme koristiti i interni i externi zvučnik pošto se isti izlaz koristi i za jedno i za drugo.

Pojačalo sam testirao svirajući tri međusobno potpuno različite gitare i sa svakom od njih je pokazivao izvanredan zvuk i postojanost zvuka, bez gubljenja tonova i "mrtvih" tonova, bez previše neartikulisanog bassa čak i pri korišćenju veoma "masne" distorzije i neck pickupa. Clean kanal je fenomenalan i pri sviranju kroz chorus/flanger/digital delay lanac zvuk naprosto PEVA!

Pojačalo je idealno kako za početnike tako i za iskusne muzičare. Za početnike su mu najveći aduti što praktično nije potrebna dodatna distorzija jer Hi-gain kanal sasvim lepo odrađuje posao a za iskusne muzičare (pogotovo one "tezgaroše" koji imaju potrebu stalno da ga nose tamo-ovamo) su mu aduti: mala težina (18,6 kg), pouzdanost (poslovično dobra kod Marshalla), lepa emulacija zvuka lampaškog pojačala i svakako snaga koja je dovoljna da pokrije lokal srednjih razmera bez dodatnog ozvučavanja.

Evo sada malo i tehničkih specifikacija:
• CD input
• Headphone jack for "silent" practice
• Speaker Emulated DI output for recording or live use
• Accutronics Reverb
• Valve Drive Pre-Amp
• Output (RMS): 50 watts
• Impedance: 4 ohms
• Speaker: 1 x 12 in.
• #Channels: 2
• Speaker Outputs: 1 (int./ext.)
• CD Input: Yes
• Footswitch: PEDL-10001 included
• Dimensions: 515 x 554 x 259mm
• Weight: 18.6 kg

Image
Ono što bih još mogao da dodam je da je pojačalo novo plaćeno oko 550 EUR ovog proleća. Dakle, cena nije mala ali spram onoga šta dobijete svakako je opravdana i vredi svaku paru.

Za kraj bih želeo da se zahvalim mom gitaristi, Wedranu koji mi je ovo pojačalo pozajmio na test.

Cheers Wedri and long live Zona!!!

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 04 Feb 2007, 02:57

Svaka cast na review-u Fox-e!!!
E da mi je jedan takav Marshall+neka skromna pedala(npr. Digitech Death Metal) :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest